II-liga: Lech II Poznań – Wigry Suwałki 1:1

W meczu 15. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2020/2021, Lech II Poznań zaledwie zremisował u siebie z Wigrami Suwałki 1:1 (1:0). Rezerwy poszły dziś w ślady pierwszej drużyny Kolejorza, która w Liege zmarnowała grę w przewadze.

Wigry już od 5 minuty musiały radzić sobie w dziesiątkę po tym jak szybko za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Adrian Karankiewicz. Lechici wykorzystali to i od 33 minuty prowadzili 1:0. W 51 minucie goście grający w osłabieniu niespodziewanie wyrównali za sprawą gola z rzutu wolnego. Chwilę po tej bramce z murawy za drugie upomnienie wyleciał Hubert Sobol przez co szanse obu ekip wyrównały się, a mecz zakończył się remisem 1:1.

Rezerwy Kolejorza po 14 rozegranych meczach II-ligi 2020/2021 z 13 punktami na swoim koncie i bilansem 4-1-9, gole: 22:29 są na razie na bezpiecznym 15. miejscu w ligowej tabeli, ale mają tyle samo oczek co drużyna będąca w strefie spadkowej. W środę, 2 grudnia, o godzinie 18:00 rezerwy zagrają na wyjeździe z Motorem Lublin a potem w niedzielę, 6 grudnia o 13:00 podejmą u siebie Bytovię Bytów.

15. kolejka II-ligi 2020/2021, sobota, 28 listopada, godz. 13:00
KKS Lech II Poznań – Wigry Suwałki 1:1 (1:0)

Bramki: 33.Yatsenko – 51.Piekarski

Żółte kartki: Sobol, Szramowski – Karankiewicz, Aftyka, Bogusławski, Czułowski, Piekarski

Czerwone kartki: 52 min. – Sobol (za drugą żółtą) – 5 min. – Karankiewicz (za drugą żółtą)

Widzów: (bez udziału publiczności)

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)

Lech II: Bąkowski – Borowski, Nawrocki, Wojtkowiak, Palacz – Białczyk, Kryg, Ławrynowicz (57.Pacławski) – Klupś (76.Karbownik), Sobol, Yatsenko (76.Szramowski).

Rezerwowi: Radliński, Smajdor, Tkocz, Andrzejewski, Kaczmarek, Malec, Szramowski, Karbownik, Pacławski.

Wigry: Zoch – ftyka (69.Ozga), Piekarski, Karankiewicz, Dobrotka – Liszka, Gierach (88.Furst), Bogusławski, Czułowski, Gojko – Sauczek.