Zapowiedź: Lechia – Lech
W poniedziałek, 30 listopada, o godzinie 18:00 w meczu 11. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021, Lech Poznań zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Remis czy porażka nie robi różnicy, nad morzem liczy się tylko wygrana, która pozwoliłaby Kolejorzowi nie pogorszyć bardzo słabej sytuacji.
Lech Poznań nie wygrał w żadnym z 4 ostatnich ligowych meczów czekając na ekstraklasowe zwycięstwo od 4 października. Sytuacja Kolejorza w polskiej lidze jest bardzo słaba, na domiar złego w czwartek lechici stracili gola w 93 minucie gry już 3 raz z rzędu przenosząc fatalne występy w Ekstraklasie na Ligę Europy. Na przełamanie akurat w poniedziałek liczy niewielu. Lech w 11 ostatnich meczach stracił co najmniej 1 gola, a na dodatek poznaniacy nie wygrali w Gdańsku od 5 lat. Zwycięstwo nad Lechią byłoby bardzo dużą niespodzianką, natomiast 3 punkty zdobyte bez straconego gola śmiało można by nazwać nawet sensacją o której obecnie można sobie pomarzyć. Przed meczem nad morzem niewiele wskazuje na triumf Kolejorza, który jutro już po raz 4 w 2020 roku spotka się z Lechią Gdańsk. Przeciwnik z północy aktualnie prezentuje się solidnie, nie kalkuluje, niedawno umiał nawet odrobić straty i wygrać mecz u siebie.
Trener Lecha Poznań, Dariusz Żuraw nie będzie mógł jutro skorzystać z usług kontuzjowanego Filipa Szymczaka i rekonwalescenta Mickiego van der Harta. Pod znakiem zapytania stoi występ nieobecnych ostatniego Jakuba Kamińskiego oraz Muhammada Awwada. Z kolei w Lechii Gdańsk prowadzonej przez Piotra Stokowca jest trochę kontuzji a niektórzy zawodnicy nadal zmagają się z koronawirusem. W poniedziałek nieobecni będą Jakub Arak, Mateusz Sopoćko, Żarko Udovicić i Tomasz Makowski.
Arbitrem poniedziałkowych zawodów nad morzem będzie Łukasz Szczech z Warszawy. Jutro faworytem do zwycięstwa według bukmacherów będą goście. Średni kurs na wygraną Lecha Poznań wynosi 2.05, na remis 3.60, a na triumf Lechii Gdańsk 3.55. Decyzją władz państwa stadion będzie zamknięty dla kibiców. Na trybunach zasiądą tylko przedstawiciele obu klubów, oficjele oraz garstka dziennikarzy. Pozostali będą mogli obejrzeć niebiesko-białych w akcji na C+ Sport. My zapraszamy natomiast do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com. Początek meczu 11. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021, Lechia Gdańsk – KKS Lech Poznań w poniedziałek, 30 listopada, o godzinie 18:00 na Arenie Gdańsk mieszczącej się przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1 w Gdańsku. Kolejorz ostatni raz rywalizował w lidze w poniedziałek wiosną 2018 roku wygrywając wtedy z Wisłą w Krakowie 3:1.
Przewidywane składy:
Lechia: Alomerović – Fila, Nalepa, Kopacz, Pietrzak – Kubicki, Kałuziński – Mihalik, Saief, Conrado – Paixao.
Lech: Bednarek – Czerwiński, Satka, Rogne, Puchacz – Tiba, Moder – Skóraś, Ramirez, Marchwiński – Ishak.
Mecz: Lechia Gdańsk – KKS Lech Poznań
Rozgrywki: 11. kolejka PKO Ekstraklasy 2020/2021
Termin: Poniedziałek, 30 listopada, godz. 18:00
Stadion: Arena Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)
Miejsce gospodarzy: 6
Miejsce gości: 11
Najlepszy strzelec gospodarzy: 7 – Paixao
Najlepszy strzelec gości: 5 – Ishak
Poprzedni mecz: Lech – Lechia 3:2
Domowa forma gospodarzy: 3-0-2, 12:8
Wyjazdowa forma gości: 1-1-3, 10:10
Przewidywany styl gry gospodarzy: gra z kontry
Przewidywany styl gry gości: gra w ataku pozycyjnym
Spodziewany poziom emocji (1-6): 4
Bukmacherzy 1 x 2: 3.55 – 3.60 – 2.05
Relacja na żywo: Raport KKSLECH.com
Transmisja tv: C+ Sport
Przewidywana frekwencja: (bez udziału publiczności)
Prognozowana pogoda: +2°C, pogodnie
Nasz typ na mecz: x
Niepewni (Lechia):
–
Nieobecni (Lechia):
Tomasz Makowski – kontuzja
Żarko Udovicić – kontuzja
Jakub Arak – kontuzja
Mateusz Sopoćko – kontuzja
Niepewni (Lech):
Jakub Kamiński – rekonwalescencja
Muhammad Awwad – rekonwalescencja
Nieobecni (Lech):
Mickey van der Hart – rekonwalescencja
Filip Szymczak – kontuzja
Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.
—
TWITTER
YOUTUBE
> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <
Tylko wygrana
Jakos jestem spokojny o wynik ,jakies 2-0 lub 3-1 w plecy.Potem trojka w Lizbonie.Obstawiam ze po tym jak nas gorale za tydzien klepna albo zremisujemy to Zuraw odleci do cieplych krajow wraz z całym sztabem.
Tak może być,też o tym myślałem!
Tak długo jak do 92guej minuty meczu Kolejorz będzie miał dwubramkowa przewagę, jestem spokojny o trzy punkty….
Jak nie będzie, to ja wyłączam w 90. Nie chcę tego widzieć.
tylko punkt przewagi nad czerwoną latarnią, jak jutro nie pyknie to Pitherowi zacznie robić się gorąco..
Ja bym powiedział nawet, że gohąco..
Pioter zachowa na pewno spokój. Niezależnie od sytuacji będzie walczył i nigdy się nie podda. Ja pierdole?
Szymek, to „ja pierdole” to nie do Twojego komentu oczywiście tylko takie moje „podsumowanie„ podsumowanie tej żałosnej sytuacji z naszym „walczącym”. Pozdro
Porażka definitywnie skazuje Lecha na wegetacje w dolnych rejonach tabeli.
Remis także należy potraktować jak porażkę.
Opierdolimy ich. Nie będzie lekko, ale przełamiemy się.
Obawiam sie, ze tym razem nie stracimy gola w koncowce tylko w pierwszych 20 minutach, po golu Stokowiec zamuruje, potem po kontrze bedzie 2:0, w drugiej polowie Lech strzeli kontaktowa i wroci znowu z niczym
Obyś nie wykrakał.
Jest to bardzo możliwe, ale oby nie.
Będzie ciężko o 3 punkty. Jeśli obrona i Bednarek będą grać lepiej niż ostatnio, to jest chociaż szansa na remis. Oczywiście zwycięstwo w tym meczu to obowiązek, ale nie oszukujmy się – dopóki grają w Lidze Europy, nie będą dawać z siebie wszystkiego na ligę. Po 10 grudnia może zobaczymy lepszego Lecha, ale to też nie jest aż tak pewne.
Grają w czwartek w pucharach to przez swoje niechlujne wyczyny zjeb*ą ci piąte, grają w lidze w niedziele to zjeb*ą ci popołudnie lub wieczór niedzielny swoimi wyczynami po 90 minucie ale mecz w poniedziałek to już może być zjebany cały tydzień 😛
Doszedłem już do takiego stanu, że jeśli mam mieć cokolwiek zjebane to tylko ja jestem w stanie to zrobić.
Właściwie to należy sobie odpowiedzieć na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie:
„- Czy piłkarze Lecha są wypompowani po meczu ze Standardem?”
Bo jeżeli tak, to prawdopodobnie powtórzy się scenariusz z meczu z Rakowem, Legiami i innymi. Lech spuchnie w okolicach 60 minuty i będzie po meczu.
Natomiast po bukmacherach widać że jednak wierzą w zwycięstwo Lecha. Miejmy nadzieję że ten dodatkowy dzień wolny trochę wpłynie na dyspozycję naszych gwiazd, w szczególności Modera czy Tiby.
Ostatni dzień kwarantanny-:) na szczęście choroba nie dała się we znaki ale za to psychika po wyczynach Lecha mocno ucierpiała 🙂 Mam nadzieję, że dzisiaj zaczną nowe rozdanie i przestaną frajersko rozdawać punkty!
Jak nie dziś to ja nie wiem kiedy. Byle wygrać, nieważne jak, choć najlepiej byłoby ustalić wynik spotkania w 1 połowie i przygotowywać się na Benficę.
Ja przyznam, że nie chce mi się nawet tego oglądać. Może człowiek starej daty jestem, ale odkąd nie ma wyjazdów to tv mi tego nie zastępuje. Na stadionie to na stadionie, w szkiełku jest lipa..
Atmosfery stadionu nic nie zastąpi. To prawda.