Wreszcie! Lechia – Lech 0:1!

O godzinie 18:00 na Arenie Gdańsk, początek meczu 11. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021, pomiędzy zespołem Lechii Gdańsk a drużyną Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego raportu meczowego na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Lechia Gdańsk – Lech Poznań (30.11.2020):

W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie dziś Jakub Kamiński.

2 min. – Pierwsza akcja Kamińskiego zakończona strzałem sparowanym przez Kuciaka.
4 min. – Żywy początek meczu. Zobaczymy do której minuty lechitom starczy sił.
8 min. – Dwa zablokowane strzały z daleka odpowiednio Tiby oraz Czerwińskiego.
11 min. – Na razie otwarty mecz. Oba zespoły chcą atakować.
15 min. – Szybka akcja Lecha prawą stroną po której niestety nie było strzału.

20 min. – Bardzo złe uderzenie Modera z daleka. Kolejorz na razie niewiele pokazuje.
22 min. – Niecelna główka Tobersa po dośrodkowaniu z prawej strony.
23 min. – Efektowne zagranie Ramireza, po chwili Sykory. Z tej akcji znów nie było strzału.
30 min. – 30 minut bardzo wyrównanego meczu. Lechici podobnie jak w Belgii słabo wyglądają w ofensywie.

34 min. – Z taką grą trudno myśleć o zwycięstwie. Prędzej Lechia strzeli z niczego i będzie po meczu.
38 min, – Jedynym plusem tego meczu jest do tej pory czujna gra lechitów w defensywie. Do 38 minuty obrona gra bez zarzutu.
41 min. – Celny strzał Tiby z daleka wybronił Kuciak.
44 min. – Tym razem Kuciaka próbował zaskoczyć Sykora. Znów nie wyszło.
45+2 min. – Nudne 0:0 do przerwy.

48 min. – Mocny strzał Ramireza z daleka wyłapał Kuciak. Pod tym względem Lech jest lepszy, lechiści jeszcze bez celnego uderzenia.
51 min. – Ponownie Ramirez, który został zablokowany. Ishak nie ma łatwo, znów nikt mu nie podaje.
51 min. – W końcu Ishak! Szwed po indywidualnej akcji środkiem trafia w słupek, po chwili dobitkę broni Kuciak.
52 min. – Znowu Ishak. Teraz już niecelnie, ale uderzał z ostrego kąta.
52 min. – W ciągu 7 minut II połowy Lech zrobił w ofensywie więcej niż przez całą pierwszą.
57 min. – Ofensywne stałe fragmenty gry w wykonaniu Lecha to nieporozumienie.
57 min. – Trzeci strzał Ramireza w tej połowie. Ponownie zły.

62 min. – Okres przewagi Lechii. Dotąd po przerwie atakował tylko Lech.
64 min. – Strata Tiby na 25 metrze. Na szczęście Saief uderzył źle, Portugalczyk dostał kartkę.
66 min. – Celny strzał lechistów. Główkę Paixao bez trudu wyłapał Bednarek.
69 min. – W końcu jakieś zagrożenie po sfg. Niecelnie głową po dośrodkowaniu z rożnego uderzył Rogne.
73 min. – Gra toczy się głównie w środku pola. Moder tam nie błyszczy, niestety nie ma go kto zastąpić. Trzeba liczyć na jego przebłysk.

76 min. – Niebezpieczna akcja Saiefa na prawej stronie. Wszystko wybiciem wyjaśnił Tiba.
76 min. – Bednarek broni strzał chyba tuż przed linią. VAR to oceni.
77 min. – Nie ma gola. Byłby kolejny stracony gol po rzucie rożnym.
78 min. – Z Muharem raczej Lech broni remisu, który nic nie daje. W dodatku przed chwilą szczęśliwie udało się nie stracić gola.
82 min. – Będzie karny dla Lecha! jeszcze 2 żółta kartka dla Nalepy.
84 min. – GOOOOOOOOOOL!!!! Ishak pewnie pod poprzeczkę!

87 min. – Ishak poczuł ból. Przerwa w grze.
90+1 min. – Ufff. Bednarek obronił uderzenie z daleka.
90+4 min. – Sekundy do końca. Wolny dla Lechii.
90+5 min. – Koniec. ULGA! Lech w końcu wygrywa!

11. kolejka PKO Ekstraklasy 2020/2021, poniedziałek, 30 listopada, godz. 18:00
Lechia Gdańsk – KKS Lech Poznań 0:1 (0:0)

Bramki: 84.Ishak – k.

Asysty: 1:0 – bez asysty

Żółte kartki: Nalepa – Tiba

Czerwona kartka: 82 min. – Nalepa (za drugą żółtą)

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)

Widzów: (bez udziału publiczności)

Lechia: Kuciak – Kopacz, Tobers, Nalepa, Pietrzak (89.Żukowski) – Kubicki, Kałuziński (58.Makowski) – Mihalik (70.Haydary), Saief (89.Gajos), Conrado (58.Zwoliński) – Paixao.

Rezerwowi: Alomerović, Maloca, Urbański, Gajos, Makowski, Vikri, Haydary, Żukowski, Zwoliński.

Lech: Bednarek – Czerwiński, Satka, Rogne, Kravets – Tiba, Moder (77.Muhar) – Sykora (77.Puchacz), Ramirez (77.Marchwiński), Kamiński (58.Skóraś) – Ishak (88.Kacharava).

Rezerwowi: Malenica, Butko, Puchacz, Muhar, Crnomarković, Skóraś, Marchwiński, Awwad, Kacharava.

Kapitanowie: Paixao – Rogne

Trenerzy: Stokowiec – Żuraw

Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +2°C, pochmurno

Miejsce: Arena Gdańsk (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, Gdańsk)

220 komentarzy

1. Bart pisze:

Dokładnie o 19:48 bramkę zdobędzie niejaki Maciej Gajowy. Tak będzie. Zapisz to faken.

2. Wlkp. pisze:

Byle dziś nie zagrali jak miękiszony 😛

3. smigol pisze:

Będą trzy punkty!!!

4. legat79 pisze:

Oby było przełamanie nieważne w jakim stylu! Styl już był teraz liczą się punkty!

5. legat79 pisze:

ławka dzisiaj szersza-:)

6. Krzysztof pisze:

Ciekawe kto dziś zgarnie statuetkę Dzban meczu? Obstawiam Bednarka.

7. radpoz pisze:

W której minucie wejdzie Marchwiński?

• Krzysztof pisze:

73minuta

• Pawlisko pisze:

65 minuta. Swoją drogą to może być niezła zabawa typowanie tego przed każdym meczem 🙂 Trochę jak z tym kiedy Rogne zejdzie z kontuzją.

• radpoz pisze:

78 – całkiem późno jak na Żurawia 😛 Swoją drogą czekam na Julka jak wróci z wypożyczenia, gorszy nie będzie

8. ryszbar pisze:

Skład wydaje się być najsilniejszy od jakiegoś czasu 🙂

• tolep pisze:

Nie mogę się przekonać do pomysłu że skład z Moderem w jego obecnej formie moze być uznany za najsilniejszy.

…a do tej jego koszmarnej statystyki strat doszły jeszcze te karne. OK, 3 karne trzy strzelone, ale wszystkie trzy DOKŁADNIE w to samo miejsce i to jest złe miejsce. Weszły bo jednak strzelone na siłę. Coś jest nie tak z tym chłopakiem.

Może się przełamie, jak cała drużyna, ale nie stawiałbym na to dużej kasy.

9. F@n pisze:

Mam nadzieję, że w końcu strzelimy szybko bramkę i ustawimy mecz, bo nasz środek pola zajechany. Jebnąć 3:0 do przerwy i można robić zmiany. To marzenie oczywiście, bo pewnie będziemy walczyć o zwycięstwo do ostatnich chwil.

• John pisze:

Co tydzień to samo.
      Trzeba wygrać,najmocniejszy skład, a w czwartek jest LE.Co to może oznaczać,wszyscy wiemy.

• F@n pisze:

Dlatego tak naprawdę ostre 45 minut może wywalczyć naszym najlepszym odpoczynek jak chcą dobrze się zaprezentować z Benficą. 1 dzień dłuższej przerwy dziś, więc może będą mieli werwę.

F@n

Wątpię czy piłkarz który jest wyznaczony do gry w danym dniu, choćby 15 minut, odpoczywa tak naprawdę.

@tolep, przecież mniej się zmęczy grając 15 minut niż 90. Albo 45 vs 90. Robisz 2x mniej kilometrów.
        Idź na siłkę i zrób siady 3 serie, a potem zrób porównanie jak zrobisz 6 serii. Zobaczysz jaka będzie różnica po.

inaczej wygląda trening gdy masz wyjść na mecz, a inaczej gdy nie.

Jak chcesz oszczędzić zawodnika to gdy dajesz mu zagrać 30 minut to nie ciśniesz go w treningu, by był zajechany jak po 90 minutach.

10. tolep pisze:

Gdyby ktoś był tak uprzejmy i podrzucił linka, to z kolei ja byłbym wqdzięczny.

Na mojej ulubionej stronie soccer-live nie widzę niestety.

11. kacu.red pisze:

To co, znowu nas ojebią w 93 minucie? ;>

Najlepiej w 90 wyłączyć i sprawdzić wynik dzień później. Bardziej na chłodno 😀

• MaPA pisze:

Najlepiej wogóle nie patrzeć a wyniki sprawdzić 03.01.21,Wtedy już będzie po Swiętach i Nowym Roku to przynajmniej ten okres nie będzie zjebany:-)

12. Pawlisko pisze:

Dziś nawet przy 2:0 dla Lecha i 89 minucie człowiek nie będzie spokojny. W końcu ustanawiamy rekordy frajerstwa, więc teraz trzeba byłoby stracić ze dwie bramki w doliczonym czasie.

Jeszcze nam zostało w tym roku przebicie meczu Legii z Widzewem 2:3 z 97 roku. Oczywiście wcielimy się w rolę Legii.

13. Didavi pisze:

Nie ma co gadać. Tu trzeba wygrać. Jest wybór ofensywny na ławce.

14. Pawelinho pisze:

Skład raczej bez większej niespodzianki w Lechu. Jedynie co dziwi to zamiast Sykory powinien zagrać Skóraś, ale wiadomo za chwilę mecz z Benficą.

15. slavo1 pisze:

Gdybym nie wiedział jak zagrali w czwartek, to brak w składzie Butki, Puchacza. Skórasia i Crnomarkovica określiłbym jako zachowanie sił na Lizbonę. A tak to – kara? Sam nie wiem… Ale jest opcj ze zmianami, które nie będą tylko zmianami na siłę, promocją … ej tam zapędziłem się … Marchwiński 🙂

16. legat79 pisze:

Dawać Kolejorz!!!

17. Pawelinho pisze:

Varciniak na varze to nie brzmi za dobrze….

18. MaPA pisze:

Wódeczność zmrożona można zaczynać.

19. tomasz1973 pisze:

A co to za nowa kurwa z Warszawy z gwizdkiem? Ja pierdole jeden za drugim, ich w ekstraklapie jest już chyba z pięciu + niezawodny Stefański „z Bydgoszczy”,a z Poznania jak nie było żadnego tak nie ma.

• Pawelinho pisze:

Nom to już zaczyna być szerzone niczym zaraza, ale oczywiście nie ma to żadnego wpływu i związku, że za sędziów odpowiada przesmycki. Ot tak nowa „fryzjerownia”. Stary układ w nowym miejscu, a przekrętów jeszcze więcej niż było.

• Michu73 pisze:

Oni z warsiawki są po prostu najbardziej utalentowani i najlepsi ?

20. werty pisze:

Ja nie wieze w przegrana Lecha w tym meczu.

21. Szymek pisze:

Lech ostatni mecz w lidze wygrał z Wartą 20 września, od tego czasu gra na przełamanie, litości..

22. Szymek pisze:

tak, mój błąd 4 pazdziernik..

23. MaPA pisze:

Moder zaimponował na, fest strzałami z gystansu.Teraz jakby zatracił te umiejętność.

24. Mansfield pisze:

Rutki z Zurawiem go zajechali….

…bo jak się nie sprowadziło środkowego pomocnika to brak realnego zmiennika więc spadek był oczywisty przy takim natłoku spotkań.

25. Bart pisze:

To nie powinna być czerwona dla Nalepy?

• slavo1 pisze:

Oczywiście, że tak – świadome zagranie w okolice szyi – ano ale na varze kogo tam mamy..?

VARciniak tam i warszafski sędzia więc nie ma się co dziwić, gdyby to był piłkarzyk tęczowych z tęczowej 3 to zupełnie co innego wtedy weryfikacja czerwona, a że gra tam jakiś Lech to i po co się przemęczać.

• kibic007 pisze:

Też się zastanawiam. Bezmyślne, chamskie zagranie.

26. Pawelinho pisze:

42 minuty i dopiero pierwszy celny strzał Lecha…..żenada

27. Zlapany na ofsajdzie pisze:

Na razie to najbardziej zainponował Żewłakow – podczas tych wspominek o małej liczbie żółtych kartek podczas gry w Olympiakosie 😉

28. El Companero pisze:

ale wielkie widowisko: Flegmatycy vs Paralitycy.

Raczej flegmatyczni paralitycy vs minimalistyczni paralitycy. Tak bym to podsumował jeśli miałbym być już bardzo złośliwy po tym ci biegaczo-kopacze zaserwowali w pierwszych 45 minutach tego „widowiska.

• werty pisze:

przynajmniej trzyma w napieciu ;-)))

schnąca farba wydaje się dostarczać więcej emocji niż ten trzymający w napięci thriller.

29. selda pisze:

Mówisz: Jarosław Bako, myślisz: Lech – Spartak 1:5

30. slavo1 pisze:

Co do pierwszej połowy – witamy w PRL-lidze i Lecha znów walczącego o trofea. Jakby to delikatnie powiedzieć – widowisko dupy nie urywa.

31. Michu73 pisze:

Jedyny plus, Sykora mim zdaniem, najlepszy u nas po 1 połowie. Może się rozkręci?

32. kilo82 pisze:

Meczycho jak się patrzy do przerwy…

33. Kuki pisze:

Dobra, wstawiłem piwo do lodówki. W drugiej połowie będą gole.

34. J5 pisze:

Słabo. Lech skupiony na obronie, w ataku nędza

35. Didavi pisze:

Ten mecz nie wygląda na taki, w którym mielibyśmy wygrać. Biegamy anemiczne. Z pięknej ofensywnej gry już też coraz mniej zostało. 1 celny strzał w środek.

Didavi bo to nie jest zwykly mecz. Ten mecz ma druga glebie… Ktorej zwykly smiertelnik nie widzi;-)

36. Michu87 pisze:

Moder jakiś taki drewniany wszystko mu odskakuję.

37. kibic007 pisze:

Znalazłem ściśle tajną notatkę Żurawia dot. zmian w dzisiejszym meczu
    60′ Marchwinski, Skóraś, Puchacz
    70′ Kaczarawa
    89′ Awwad

38. Bart pisze:

Z drugiej strony, lepiej grać pragmatycznie unikając tracenia głupich bramek niż prowadząć 3:2 chcieć w doliczonym czasie za wszelką cenę strzelić bramkę i dostać gonga na 3:3 po kontrze. Najważniejsze żeby wywieźć 3 punkty.

39. John pisze:

Meczycho,że ja pie*dole.
    Nic z przodu,w defensywie na razie się udaje.
    Bez formy większość zawodników.
    Kamiński właśnie mówi o dobrym meczu,gdzie i Lech i Lechia mają sytuację.
    Kiedyś to było.
    Teraz to spacerowe tempo.
    Lechia wpie*doli coś zamuruje,i po meczu.

40. F@n pisze:

Beznadziejny mecz. Trzeba strzelić 2 bramki to może wygramy.

41. leftt pisze:

Na razie taki paździerz, że telewizor patrzy na mnie.

42. MaPA pisze:

W tym meczu kto pierwszy strzeli gola ten wygra.Z doświadczenia w doliczonym czasie itd…:-((

43. selda pisze:

Proszę się nie niepokoić. Mamy czas do 90 minuty na frajerskie przerżnięcie tego meczu

44. slavo1 pisze:

Obstawiam remis.

(do 93 minuty)

45. Radomianin pisze:

Prawie zasnąłem na tym meczu..otworzyłem piwo może to sprawi że będzie przyjemniej przez najbliższe 45 minut

ach to ja głupi byłem idąc po robocie na drzemkę przed meczem i budząc się o 17:30!

Ja zasnąłem, coś w okolicach 35 min, w przerwie zrobiłem kawę, na razie mnie trzyma.

46. deel pisze:

Najpierw był styl i zwycięstwa, później został tylko styl a teraz już nic nie ma. Zobaczymy za 45 minut co nam da ta zmiana.