Jesper Karlstrom w Lechu Poznań

Dnia 1 stycznia 2021 roku oficjalnie piłkarzem Lecha Poznań stanie się Jesper Karlstrom. Zawodnik trafi do naszego klubu z Djurgardensu Sztokholm z którego przed laty do Kolejorza przybyli Kasper Hamalainen oraz Kebba Ceesay.Jesper Karlstrom urodził się 21 czerwca 1995 roku w Sztokholmie. Jest wychowankiem klubu Brommapojkarna z którego blisko 6 lat temu trafił do Djurgardensu Sztokholm. Młodzieżowy reprezentant Szwecji w różnych kategoriach wiekowych to typowy defensywny pomocnik. Prawonożny piłkarz mierzący 182 cm wzrostu oraz ważący 81 kilogramów już od kilkunastu miesięcy był obserwowany przez skauting Lecha Poznań.

Jesper Karlstrom na swoim koncie ma Puchar i Mistrzostwo Szwecji wywalczone z Djurgardensem Sztokholm w zeszłym sezonie 2019 toczącym się systemem wiosna-jesień. Kolejny Szwed w Kolejorzu po Kebbie Ceesayu, Niklasie Barkrothcie i Mikaelu Ishaku w trwających jeszcze rozgrywkach rozegrał 27 meczów w których nie zdobył gola mając tylko 1 asystę.

Djurgardens Sztokholm na kolejkę przed końcem rozgrywek jest na 5. pozycji w ligowej tabeli. Karlstrom będący aktualnie klubowym kolegą Barkrotha i kapitanem swojej drużyny słynie z nieustępliwej, walecznej gry w środku pola przez co często łapie wiele kartek. To typowa „6”, piłkarz mający więcej walorów defensywnych niż ofensywnych. Jesper Karlstrom oficjalnie zostanie naszym zawodnikiem 1 stycznia 2021 roku. 25-latek związał się z Lechem Poznań umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

Więcej na temat 1-krotnego reprezentanta Szwecji w tym szczegółowy raport InStat z trwającego jeszcze sezonu ligi szwedzkiej przedstawiamy na KKSLECH.com gdy zakończy się maraton gier co 3-4 dni. Inne tematy niż meczowe będą poruszane dopiero na początku stycznia.null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <48 komentarzy

 1. smigol pisze:

  Witamy i powodzenia.

 2. Lolo pisze:

  Witamy

 3. Sp pisze:

  Powodzenia, mam nadzieje że z Ishakiem się świetnie poczujesz w Poznaniu

 4. Bart pisze:

  Julas Letniowski wymiata na wypożyczeniu a oni robią transfer i do tego za gotówkę? No pojebani. A mieli nie prowadzić awanturniczej polityki transferowej!!

  PS Karlo Muhar też był obserwowany przez skauting ?

 5. Grossadmiral pisze:

  NDobry transfer co prawda śmiesznie biega sprintem jakimś takim zakosem jak kiedyś malinowski z podbeskidzia ale technika dobra kontrola spoko fajne piłki podaje nieszablonowe w odbiorze też stanowczy niezła koordynacja ruchowa. Wyjdzie w praniu ale transfer lajkuję

 6. Niebieski77 pisze:

  Czyli odejście Modera zimą przesądzone, typowy przecinak teoretycznie i Tibie i Ramirezowi powinno grać się łatwiej, witamy w Lechu

 7. 07 pisze:

  Mam nadzieję, że to nie jest stara 6. Tych mamy nadto Muhar, Skrzypczak. Dziś nawet 6 musi coś grać do przodu. Welcome Jasper.

 8. waskilech pisze:

  Wszystko fajnie pięknie tylko o pół roku za późno. Ten zawodnik skoro był obserwowany od „kilkunastu” miesięcy powinien tutaj trafić już latem, nawet jeżeli był droższy… Myślę, że gdyby ten ruch był wykonany w odpowiednim czasie dziś mielibyśmy większe szanse na awans do kolejnej fazy LE oraz kilka punktów więcej w lidze.

  • 07 pisze:

   Cieszy to, że nie bierzemy anonimowego jugola. Liga szwecka, mistrz kraju z przed roku, kapitan. Molo? Ogórkiem chyba nie będzie.

 9. legat79 pisze:

  Witamy!

 10. F@n pisze:

  Radek z GW pisał, że on nie jest za Modera, bo rozmowy były zanim pojawiła się oferta za Kubę. Ponoć dogrywany jest jeszcze inny środkowy pomocnik
  Wiadomo ile kosztował? Słyszałem o kwocie 700 tys euro. Potwierdzi ktoś? Redakcja może?

 11. John pisze:

  Niech on będzie dobry przynajmniej jako typowa 6 ,odbiór piłki,i szukanie podania do przodu.
  Ocenie jak zobaczę jak gra,co tu pisać.
  Muhar jaką laurkę miał wystawioną,wystarczy wrócić do artykułu,miał być innym zawodnikiem od Trałki,lepszym,a okazał się o klasę gorszy.

 12. Sial pisze:

  Właśnie typowej 6 – ki brakuje, choć miło będzie jak coś pogra do przodu, powodzenia w Lechu!

 13. 100h2o pisze:

  Jasper Kalstrom- chyba to ma być gracz pokroju Karola Linetty. Czyli, ambicja, bieganie,odbiór, pierwsze podanie po dostaniu piłki od obrońcy. Bramki- może 1-2 w sezonie. Zima więc to kolejne przesunięcia – Moder- do Brighton, Tiba,Ramirez do przodu. Mając na uwadze (chyba) odejście w lecie Puszki i Kamyka , w zimie mus wprowadzić paru Polaków na boisko ( z wypożyczenia nadaje sie jedynie Letni i z rezerw… na razie nie wiem kto to miałby być -Palacz/Borowski/Wilak/jednak Kryg/może nawet Pacławski/Jacenko/Sobol) i już w zimie ogrywać tego „dyżurnego juniora”, bo w lecie może być problem.
  Jestem też za sprowadzeniem z Warty Aleksa Ławniczaka, na środek obrony.
  Te zmiany na stałe zamocują na ławie Skrzypczaka i Muhara.

  • Sp pisze:

   Aleks dzisiaj podpisał nowy kontrakt, ale to może oznaczać lojalność wobec klubu, by coś więcej na nim mogli zarobić, też widział bym go w Lechu, jak chociażby za Kamyka Jimeneza, bo latem młody wyfrunie i Manneha bo jeszcze jeden SP jest potrzebny.

 14. zibi pisze:

  Witamy w Lechu! Teraz trochę z innej beczki. Właśnie oglądam „prawdę futbolu” w dużej części poświęconą otoczce meczu Szachtara z Realem (2:0). Szachtar podbierał szefów skautingu z takich klubów jak Benfica czy Porto. Ludzie, gdzie my jesteśmy? Moim skromnym zdaniem, powinniśmy zrozumieć, że pieniądze są bardzo, bardzo ważne ale jeśli do tego obraca nimi człowiek kochający piłkę nożną i znający się na tej dyscyplinie, to jest prawie pełnia szczęścia. Piszę prawie bo wiemy jak jest?

  • Grossadmiral pisze:

   Ale ci ludzie zapewne dostają większą kasę niż u nas dostaje Ishak więc trudno żeby scouting miał budżet jak warta roczny a taki zapewne jest szachtarze . Zresztą to inny świat tam od 15/20 lat gigantyczne pieniądze idą a budżet jest na poziomie dobrych zachodnich klubów. Jak będziemy ściągać najlepszych scoutów z Polski to już będzie progres jak zwykle mam złudną nadzieję że wzmocnią sztab z tej kasy co zarobili a nie oferują praktyki

 15. zibi pisze:

  Ciekawostka! Kluby ukraińskie wydały na transfery w 2013 roku – 130 mln euro na transfery. To też apropos dzisiejszej informacji o nowym Szwedzie w Lechu.

  • El Companero pisze:

   a jaki ma to związek z Lechem?

   • Luna23 pisze:

    Taki, że razem organizowaliśmy euro w 2012?

   • zibi pisze:

    Związek z Lechem? Ta kwota pokazuje finansowe i co się z ty wiąże sportowe miejsce naszej ligi w Europie. Przy okazji jeśli mamy tak kiepską ligę to jak należy oceniać w niej Lecha? Pewnie, że dyskusję można zawęzić do pisania kto za kogo i za ile sprzedany zostanie następny zawodnik, tylko jaki to ma wpływ na wynik sportowy Lecha???

 16. Wlkp. pisze:

  Dlaczego zdjęcie do artykułu jest czarnobiałe ?

 17. Przemo33 pisze:

  A więc jednak ten piłkarz będzie u nas grał. Jakiś czas temu obiło mi się o uszy to nazwisko, ale traktowałem to bardziej jako plotkę, teraz to już jednak oficjalne.
  Gdy zobaczyłem to nazwisko, to skojarzyło mi się od razu z innym, szwedzkim piłkarzem o bardzo podobnym nazwisku – Kim Kallstrom, który grał przez 15 lat dla Szwecji oraz pograł przez kilka lat w Olimpique Lyonie, gdzie święcił kilka sukcesów.
  Nie widziałem żadnego jego meczu, ale jak każdy nowy piłkarz ma czystą kartę i życzę mu powodzenia w Lechu. Witamy na pokładzie.
  Jestem ciekawy, czy to w końcu piłkarz do wzmocnienia rywalizacji w środku pola czy jednak następca Modera. Ale to czas pokaże.

 18. El Companero pisze:

  no tak ale…. Drużyna na 5 miejscu w tabeli ligi szwedzkiej, czyli walcząca o mistrza a na pewno o puchary, pozwala odejść zawodnikowi środka pola. Oby nie okazał się graczem pokroju Sykory który totalnie rozczarowuje. Mam nadzieję że Ishak go wprowadzi do drużyny i zawodnik łatwo przejdzie aklimatyzację…

 19. Przemo33 pisze:

  A właśnie, bo coś jeszcze mi się przypomniało. Czy przypadkiem Kebba Ceesay nie był Gambijczykiem? Z tego co pamiętam, tak właśnie było, chyba, że w międzyczasie dostał paszport szwedzki. Oczywiście mogę się mylić.

 20. Didavi pisze:

  „W 2 lata wygrał więcej tytułów niż Hammarby w całej swojej historii”. Taki komentarz kibica Djurgardens widziałem i spodobało mi się to.
  Jeżeli przychodzi jako defensywny pomocnik za Muhara, to rewelacja!!!
  Jeżeli za Modera, to jestem zdziwiony, bo gra zdecydowanie defensywniej. Tak czy inaczej. Wygląda obiecująco. Wszyscy się rozpisują o jego charakterze, że walczak. Ale też można zobaczyć, że drewniany nie jest i do przodu zagrać potrafi. Kapitan Djurgardens, mistrz 2019. Transfer z gatunku tych, które można wyłącznie chwalić. Defensywny pomocnik już jest. Teraz czas na mocnego zastępce Modera i stopera.
  Jesper witamy w Lechu! Bądź jak Ishak, nie jak Barkroth.

 21. Franco pisze:

  Powoli w Lechu zaczyna dominować zagraniczny zaciąg. Wracamy do starych ligowych tradycji. Mam nadzieję, że przynajmniej jest to jakiś przemyślany plan, a nie chaos na zasadzie „bierzemy kogo się da”.

  • zibi pisze:

   Gdzie szkółka? Przepraszam…akademia. Bayern w II składzie i z 17 latkami na boisku demoluje 4:0 Atletico w lidze mistrzów. Chciałbym Lecha zarządzanego w ten sposób, mającego odważny zarząd podejmujący ważne sportowe decyzje. W chwili obecnej jest to zbieranina korpoludków, wykonujących swoją pracę zadaniowo ale bez cienia odwagi czy wizji wielkiego SPORTOWO Lecha.

 22. tomasz1973 pisze:

  Nie oceniam, zresztą jak zwykle, zobaczymy co potrafi. Jedno zastrzeżenie tylko – jeżeli to za Muhara ok, jeżeli za Modera to niech sobie taki transfer wsadzą w …

  • 100h2o pisze:

   sorry… tak sobie przeszukałem…za Modera po prostu ( 1-2 mln euro czyli w widełkach cenowych akceptowanych w Lechu) takich graczy po p[rostu NIE MA !A więcej Lech nie wyłoży… bo nie. Czyli zapomnijmy, co najwyżej poczekamy na „Modera nr 2” własnego chowu ! Przy czym możemy NIGDY się takiego gracza nie doczekać. Wniosek – trzeba myśleć o grze inaczej… czyli bez Modera. Był Murawski… długo długo nic… potem Moder i pewnie znowu długo, długo nic. Tak podpowiada „historia Lecha”. Tak też podpowiada poczucie rzeczywistości i wiedzy jak działa Lech..

   • tomasz1973 pisze:

    Twoje zdanie zawsze będzie odrębne od większości tu piszących.

   • Jacek_komentuje pisze:

    @100h2o

    Wiadomo, że na przestrzeni ostatnich kilku lat w Lechu było więcej wpadek niż udanych transferów, ale to nie znaczy, że takich graczy na rynku nie ma.
    Oczywiście, że aby zastąpić gościa wycenianego na 10m EUR piłkarzem 5-10 razy tańszym i nie stracić na jakości trzeba mieć wiedzę, umiejętności, wizję i… sporo szczęścia, ale to JEST możliwe jeśli dwudziestolatka zastępujesz facetem 5-7 lat starszym.
    W końcu Tiba nie kosztował więcej niż 2m EUR, prawda?

   • Przemo33 pisze:

    Spokojnie da się znaleźć graczy, którzy byliby w stanie zastąpić Modera. Ale od tego jest Rząsa, który ma masę czasu, by poobserwować i znaleźć kilku odpowiednich kandydatów za niego. Jak pokazała historia i część transferów, oczywiście tych trafionych, to da się wyciągnąć niezłych piłkarzy za często nie duże pieniądze. Nawet bez płacenia kasy klubom np Gytkjaer, Ishak. Tylko trzeba chcieć, a nie ściągać szrot.

  • piotr06 pisze:

   …dupę.

 23. Ekstralijczyk pisze:

  Witamy i powodzenia.!

 24. bas pisze:

  Witamy na pokładzie oby się sprawdziło że za Modzia jeszcze ktoś przyjdzie to będzie OK,bo raczej jego odejście jest przesądzone skoro brytole tak pilnie go monitorują.

 25. Pawelinho pisze:

  Żeby tylko nie okazał się drugim Nicklas’em Bärkroth’em i z tego mniej więcej powou mam pewne obawy w kwestii transferu Jesper’a Kalrstrom’a do Kolejorza aczkolwiek moim zdaniem transfer spóźniony o pół roku. Natomiast samych umiejętności nie oceniam dopóki nie zobaczę go w akcji czyli w meczu z jego udziałem w Lechu (tym o punkty, a nie sparingach). Kilku szwedzkich piłkarzy kojarzę jak np Erlingmark czy Jallow (obaj grają w IFK Goteborg), ale to nazwisko jest dla mnie totalnie anonimowe.

 26. Pawelinho pisze:

  Redakcjo

  Wiadomo ile ten transfer ma kosztować Kolejorza?