Tak jak Benfica. Lech – Podbeskidzie 4:0

O godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 12. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przedmeczowy raport NA ŻYWO

16:03 – Dzień dobry! Z Lizbony, do Poznania, pora na mecz przy Bułgarskiej z Podbeskidziem i kolejny przedmeczowy oraz meczowy raport na żywo. Dziś obowiązkiem jest zwycięstwo!

16:06 – Drużyny są już na stadionie. Wielu piłkarzy nie wyszło z szatni na murawę.

16:11 – Na stadionie mocno wieje co zwiększa odczucie zimna. Piłkarze nie powinni jednak narzekać na pogodę oraz na murawę. Trawa jak na grudzień wygląda dobrze.

16:14 – Lech w razie wygranej może przesunąć się dziś na 7. miejsce. Zwycięstwo to jedyny cel, jeśli Lech ma kogokolwiek dogonić jeszcze tej jesieni musi ogrywać rywali pokroju Podbeskidzia, które do tej pory straciło aż 25 goli.

16:23 – Poniżej skład Lecha. Nie ma większych niespodzianek, cieszy powrót Tiby.

16:28 – Poniżej także skład rywala. Dużo anonimowych obcokrajowców.

16:39 – Nie ma dziś od początku Marchwińskiego, Skórasia czy Puchacza, dlatego w „Oko na grę” obserwowany będzie Tiba.

16:43 – Bramkarze obu ekip wyszli na rozgrzewkę.

16:52 – Podbeskidzie już w komplecie na rozgrzewce. Lechici wyjdą na nią z koszulka wsparcia dla Pana Genia – magazyniera Kolejorza, który przebywa w szpitalu.

16:57 – Lechici pojawili się na rozgrzewce.

17:13 – Zgromadzonych na stadionie powitał właśnie spiker. Na trybunach jest z kilkadziesiąt osób w tym z 10 dziennikarzy z czego połowa z Bielska. Oczywiście na ten moment.

17:18 – Spiker czyta już składy. Murawa jest jest zraszana. Dobrze, że za 10 minut zaczynamy, bo mocno dziś wieje na stadionie. Daleko tu do warunków jakie były w Portugalii.

17:28 – Oba zespoły w końcu na murawie. Zagrają w tradycyjnych strojach.

2 min. – Pierwszy rzut wolny dla rywali. Piłka trafiła na aut.
3 min. – Drugi rzut wolny. Tym razem wrzutka była lepsza, ale zabrakło strzału Podbeskidzia.
4 min. – Odpowiedź Lecha. Ramirez szukał dośrodkowaniem Ishaka w polu karnym.
8 min. – Kiks Modera na około 25 metrze. Lech już szuka rytmu.
11 min. – Pesković z problemami obronił strzał Modera z daleka.
12 min. – Od początku aż 2 piłkarzy kryje Ishaka.
12 min. – Ponownie Pesković ratuje Podbeskidzie!
13 min. – Niecelna główka Kravetsa po dośrodkowaniu Czerwińskiego z lewej strony. Wcześniej Lech miał korner.
15 min. – Dopiero 15 minuta a rywal ma już 2 kartki.

19 min. – Strzał Sykory z woleja, piłka trafiła tylko w boczną siatkę. Po chwili płasko i niecelnie uderzył Tiba.
25 min. – 25 minut za nami i nie ma zbyt dużej przewagi Lecha. Poznaniacy mają co prawda więcej z gry, jednak groźnych strzałów jest niewiele.
28 min. – Padł gol dla rywala po strzale Roginicia z bliska, lecz VAR cofnął bramkę. Ostatnie ostrzeżenie dla poznaniaków.
29 min. – Dobra interwencja Peskovicia po uderzeniu z daleka.

31 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Po wrzutce z rożnego piłkę głową do siatki wepchnął Rogne.
35 min. – Szybka akcja Lecha lewą stroną. Nikt jej nie zamknął.

39 min. – Mecz się trochę uspokoił, Lech ma jednak pełną kontrolę, trzeba strzelić na 2:0.
44 min. – GOOOOOOOL!!! 2:0! Ishak odzyskał piłkę po prawej stronie i sam wykończył akcję mocnym uderzeniem z lewej nogi pod poprzeczkę! Co za killer!

47 min. – GOOOOOOOOL!! Rywal zupełnie zagapił się, Lech wyszedł z kontrą, Tiba przebiegł sprintem kilkadziesiąt metrów i pokonał rywala.

50 min. – Przerwa w grze. Poważna kontuzja Rundicia.
53 min. – GOOOOOL! Lech odzyskał piłkę na 35 metrze, wyszedł z kontrą, uderzenie Sykory obronił jeszcze Pesković, ale dobitki Ramireza, który asystował przy golu na 3:0 już nie.
57 min. – Już dawno jest po meczu. Żuraw może oszczędzać niektórych graczy na Rangers.
57 min. – Efektowna akcja Tiby, mógł strzelać, wywalczył róg.

61 min. – Dobra interwencja Crnomarkovicia po podaniu za plecy do Roginicia.
65 min. – Tiba jak dziecko ograł rywala na prawej stronie. Później jego podanie przeciął jeden z rywali.
68 min. – Tiba błyszczy w środku pola. Odpoczął sobie, wygląda świetnie fizycznie, przy kontrach czuje się bardzo dobrze.
73 min. – Dwie dobre interwencje Bednarka. Trochę się rozgrzał.

79 min. – Niezłe dwa rożne w wykonaniu Lecha. Mogły być kolejne gole.
85 min. – Sędzia dostał z piłki. To jedyna atrakcja w ostatnich minutach. Lech nie forsuje tempa, czeka już na kolejne mecze.
88 min. – Kolejna dobra interwencja Bednarka. Sparował piłkę na bok a nie przed siebie.
90 min. – Jeszcze 4 minuty. Gramy na 0 z tyłu – to główny cel.
90+4 min. – Koniec. W czwartek Rangers, potem Stal. Na razie Lech ma parę dni spokoju.

12. kolejka PKO Ekstraklasy 2020/2021, niedziela, 6 grudnia, godz. 17:30
KKS Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 (2:0)

Bramki: 31.Rogne 44.Ishak 47.Tiba 53.Ramirez

Asysty: 1:0 – Czerwiński 2:0 – bez asysty 3:0 – Ramirez 4:0 – bez asysty

Żółte kartki: Bashlai, Marzec

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Widzów: (bez udziału publiczności)

Lech: Bednarek – Czerwiński, Rogne, Crnomarković, Kravets – Tiba, Moder (81.Muhar) – Sykora (59.Skóraś), Ramirez (71.Marchwiński), Kamiński (59.Puchacz) – Ishak (59.Awwad).

Rezerwowi: Malenica, Butko, Satka, Puchacz, Dejewski, Muhar, Marchwiński, Skóraś, Awwad.

Podbeskidzie: Pesković – Gutowski (75.Modelski), Rundić (51.Komor), Bashlai, Gach – Kocsis (75.Bieroński), Rzuchowski – Miakushko (60.Sierpina), Marzec (60.Sitek), Ubbink – Roginić.

Rezerwowi: Leszczyński, Modelski, Komor, Figiel, Nowak, Bieroński, Sierpina, Sitek, Martin.