Grupa D Ligi Europy: 8 goli i 2 wygrane, Standard traci punkty w końcówce

W niedzielę, 6 grudnia rywalizowali wszyscy trzej rywale Lecha Poznań z grupy D Ligi Europy 2020/2021. Benfica po odrobieniu strat i wygranej w ostatniej akcji została nowym wiceliderem. Kolejnego już przeciwnika rozbili Rangersi, a Standard w końcu dowiedział się, jak boli strata gola i punktów w samej końcówce.

Benfica Lizbona (Portugalia)

Benfica długo męczyła się z Pacos de Ferreira, ale ostatecznie dała radę wygrać 2:1. Rywal do przerwy prowadził, lizbończycy domowe zwycięstwo 2:1 zapewnili sobie dopiero w 94 minucie gry za sprawą Waldschmidta. Od 74 minuty na boisku przebywał Joao Amaral. Podopieczni Jorge Jesusa po 9 kolejkach mając 21 punktów i bilans 7-0-2, 21:11 są na 2. miejscu ze stratą 2 oczek do Sportingu Lizbona.

Skład: Vlachodimos – Gilberto, Otamendi, Vertonghen, Tavares – Pizzi (46.Seferović), Weigl (46.Gabriel), Taarabt, Everton (59.Waldschmidt) – Nunez, Rafa Silva (78.Chiquinho).

Standard Liege (Belgia)

Standard Liege znów nie potrafił wygrać. Mimo dwukrotnego prowadzenia Belgowie tylko zremisowali u siebie z KV Mechelen 2:2 tracąc 2 gola w 88 minucie. Czerwono-biali mając 25 punktów po 15 kolejkach i bilans 6-7-2, gole: 19:14 zajmują 5. miejsce w Jupiler League ze stratą 6 oczek do liderującego Genku.

Skład: Bodart – Fai, Dussenne, Laifis, Gavory – Cimirot, Bokadi, Raskin – Lestienne (67.Carcela-Gonzalez), Balikwisha, Tapsoba (67.Avenatti).

Rangers FC (Szkocja)

Rangersi robią co chcą. Tym razem przejechali się w lidze na wyjeździe po Ross County triumfując aż 4:0. Klub, który nie przegrał od miesięcy zarówno w szkockiej Premiership jak i w europejskich pucharach po 16 kolejkach z bilansem 14-2-0, gole: 45:3 i z 44 punktami na swoim koncie pewnie lideruje. Niebiescy drugi Celtic Glasgow wyprzedzają o aż 13 oczek, który do rozegrania ma 2 zaległe mecze. Więcej o fenomenalnej formie Rangersów jutro.

Skład: McGregor – Tavernier, Goldson, Balogun, Bassey – Kamara (75.Zungu), Davis, Aribo (66.Arfield) – Roofe (75.Itten), Morelos (74.Defoe), Kent (75.Hagi).

Co w czwartek?

10 grudnia o 18:55 Lech zagra u siebie z Rangersami, a Standard powalczy na swoim obiekcie najprawdopodobniej z rezerwami Benfiki. W grupie D gra toczy się tylko o 1. miejsce w grupie oraz o 3. lokatę, którą na razie zajmują poznaniacy. Po czwartku zespoły Benfiki, Standardu oraz Rangers nie będą już obchodzić Kolejorza, dlatego jest to ostatni tego typu raport w sezonie 2020/2021.