Lechowa młodzież – tydzień 17

Na początku grudnia nadal rywalizowały rezerwy Lecha Poznań oraz zespół Kolejorza do lat 18. W ostatnich dniach żadna drużyna w 3 spotkaniach nie umiała wygrać. Bramkę na wagę 1 oczka zdobyły tylko rezerwy.

Lech II Poznań w środę przegrał w Lubinie z Motorem 0:1 tracąc gola w 85 minucie gry, wczoraj przegrywając 0:1 dał radę zremisować u siebie z Bytovią Bytów 1:1 po bramce w doliczonym czasie. Punkt podopiecznym Rafała Ulatowskiego nic nie dał, rezerwy są w strefie spadkowej na 17. miejscu w tabeli.

Lech II Poznań zimę prawdopodobnie spędzi w strefie spadkowej, bowiem do bezpiecznej lokaty traci 2 oczka. Na dodatek na koniec jesieni w sobotę, 12 grudnia, o godzinie 16:00 rezerwy Kolejorza zagrają na wyjeździe z czwartą Chojniczanką Chojnice.

Na koniec nieudanej rundy dobrą serię przerwali juniorzy starsi. Po 3 kolejnych meczach bez przegranych podczas których Lech do lat 18 ugrał 7 oczek w CLJ poznaniacy tym razem ulegli będącej dotąd w strefie spadkowej Jagiellonii w Białymstoku wynikiem 0:1.

Podopieczni Huberta Wędzonki po 17 kolejkach CLJ U-18 są na rozczarowującym 8. miejscu. Juniorzy starsi po rundzie jesiennej mają 8 punktów przewagi nad strefą spadkową i stratę 9 oczek do liderującej Wisły Kraków. Mistrzem jesieni może być jeszcze Śląsk Wrocław jeśli 12 grudnia w zaległym meczu pokona Jagiellonię Białystok.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy już w marcu przyszłego roku, gdy do gry wrócą zespoły U-18, U-17 oraz U-15. Aktualnych tabel oraz terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.

Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Motor Lublin – Lech II Poznań 1:0
II-liga: Lech II Poznań – Bytovia Bytów 1:1
CLJ U-18: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 1:0

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Chojniczanka Chojnice – Lech II Poznań (sobota, 12 grudnia, godz. 16:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Gwarek Zabrze (marzec 2021)
CLJ U-17: Lech Poznań (marzec 2021)
CLJ U-15: Lech Poznań (marzec 2021)