Mało minut wypożyczonych

W sezonie 2020/2021 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie ośmiu piłkarzy z każdej formacji. Jeden zawodnik występuje w Ekstraklasie, jeden za granicą, jeden w II-lidze, pozostałych pięciu graczy czasowo przebywa na wypożyczeniach w I-ligowych klubach.Podczas rundy jesiennej sezonu 2020/2021 średnio co 2-3 tygodnie monitorujemy postępy i dokonania wypożyczonych lechitów. Następny raport podsumowujący już całą jesień jest planowany w okresie świątecznym.

Paweł Tomczyk (Stal Mielec)

Paweł Tomczyk w dalszym ciągu jest w przedostatniej Stali tylko rezerwowym. Niedawno zmienił się trener w Mielcu, ale sytuacja „Pawki” już nie. 22-latek w poniedziałek nie zagrał, wcześniej w Pucharze Polski został zdjęty z murawy po zaledwie 59 minutach.

Minuty: 426 (89 w PP)
Mecze: 12 (2 w PP)
Gole: 2 (1 w PP)
Asysty: 0
Kartki: 0

* – piłkarz z opcją wykupu przez obecny klub

Bartosz Bartkowiak (Miedź Legnica)

Bartosz Bartkowiak już od ponad miesiąca nie pojawił się na murawie. Dotąd w I-lidze rozegrał 9 meczów dostając szanse głównie dzięki statusowi młodzieżowca. Sama Miedź Legnica nadal nie notuje zadowalających wyników. W I-lidze jest na 7. miejscu.

Minuty: 226
Mecze: 9
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 5

Mateusz Skrzypczak (Puszcza Niepołomice)

Mateusz Skrzypczak w końcówce jesieni dość regularnie dostaje szanse, jednak w 15 meczach tylko 2 razy zagrał przez pełne 90 minut (1 raz w I-lidze). Klub defensywnego pomocnika zajmuje 12. miejsce w I-lidze mając 11 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Minuty: 655 (103 w PP)
Mecze: 15 (2 w PP)
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 3

Juliusz Letniowski (Arka Gdynia)

Juliusz Letniowski po 3 kolejnych meczach ligowych z golem z karnego przestał trafiać. Prawonożny piłkarz w ostatnich 3 spotkaniach nie zdobył bramki. W ten weekend 22-latek stracił nawet miejsce w składzie i na boisku pojawił się dopiero w drugiej połowie. Arka Gdynia jest czwarta.

Minuty: 1279 (108 w PP)
Mecze: 17 (2 w PP)
Gole: 11 (2 w PP)
Asysty: 3
Kartki: 6 (1 czerwona)

Lukasz Norkowski (GKS Tychy)

Łukasz Norkowski od naszego ostatniego raportu zagrał w 3 meczach notując 1 spotkanie od początku. Wynik 435 minut w 8 jesiennych meczach szału nie robi, lepiej idzie GKS-owi Tychy, który plasuje się na wysokiej 5. pozycji barażowej.

Minuty: 435
Mecze: 8
Gole: 0
Asysty: 1
Kartki: 1

* – piłkarz z opcją wykupu przez obecny klub

Miłosz Mleczko (Widzew Łódź)

21-letni bramkarz cały czas jest numerem 1 w bramce I-ligowego Widzewa. Miłosz Mleczko zagrał niedawno także w Pucharze Polski regularnie zbierając cenne doświadczenie. Łodzianie zajmują 13. lokatę w ligowej tabeli, Mleczko tej jesieni zachował dotąd 5 czystych kont.

Minuty: 1260 (90 w PP)
Mecze: 14 (1 w PP)
Puszczone gole: 12
Czyste konta: 5
Kartki: 1

* – piłkarz z opcją wykupu przez obecny klub

Bartosz Mrozek (GKS Katowice)

20-letni bramkarz nie opuścił w tym sezonie jeszcze żadnego meczu Gieksy. Mrozek puścił w tych rozgrywkach 17 bramek zachowując 3 czyste konta. GKS Katowice po 7 kolejnych wygranych wspiął się na 2. pozycję w II-lidze. Ostatnio przegrał, ale Bartosz Mrozek i tak może być zadowolony ze swojego rozwoju. W jednym z wygranych meczów zanotował nawet asystę.

Minuty: 1440
Mecze: 16
Puszczone gole: 17
Czyste konta: 3
Asysty: 1
Kartki: 1

Joao Amaral (Pacos de Ferreira)

Joao Amaral w trwającym sezonie regularnie dostaje szanse gry, lecz tylko wchodząc z ławki rezerwowych. 29-latek na boisku pojawia się zwykle po 60 minucie, w sezonie 2020/2021 zdążył zanotować 2 asysty (1 w Pucharze Portugalii). W ten weekend Pacos de Ferreira prowadząc na Estadio da Luz 1:0 uległ Benfice Lizbona 1:2 i aktualnie zajmuje 6. miejsce.

Minuty: 244
Mecze: 8 (1 w Pucharze)
Gole: 0
Asysty: 2
Kartki: 1

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

 1. 100h2o pisze:

  Słabo tym bardziej, że bramkarze i tak w Lechu nie pograją. Na bank nie w sez 20/21 a wątpliwe czy w 21/22 ( kontrakty Harta i Bednarka plus Bąkowski). Ogromny zawód to Tomczyk, który nie zatrybił „za Skrzypczaka” w Stali i teraz kiszka.Nie siedział nawet na ławce z Pogonią! Reszta — ech, same pudła. Widzę, że mus szukać graczy w rezerwach/juniorach jeśli myśli się programowo o kilkunastu „swoich” w 1 drużynie. Może Sobol wykorzysta okazję i „zauroczy” Żurawia?

  • Przemo33 pisze:

   Za szybko skreślasz wypożyczonych. Letniowski na razie wyróżnia się na plus, a co do reszty, do Mrozek i Mleczko na razie nieźle sobie radzą, chociaż przy Bednarku i Harcie nie dostaną tutaj szansy. Warto poczekać i wstrzymać się z ocenami do końca sezonu, bo ktoś może jeszcze pozytywnie zaskoczyć, a Rutki jak nie będą chcieli kupować, to mogą któregoś z młodych ściągnąć do 1 składu Lecha. Pamiętasz Jana Bednarka? Wcale jakoś rewelacyjnie na wypożyczeniu w Górniku Łęczna nie grał, a jednak dostał szansę, zapracował na transfer i teraz gra w Southampton w Premier League.

   • 100h2o pisze:

    Masz rację. To samo co Bednarek – Moder wracając z Odry Opole no ale… Skrzypczak? Ostatnio co chwile kontuzjowany Norkowski? Amaral ( no nie masz chyba złudzeń) , Tomczyk który chyba zwiedza piękny Mielec, liczyłem na Bartkowiaka…. się jeszcze zobaczy. I tyle tego. Niewiele w sumie.

 2. John pisze:

  Większość chyba należy potraktować nie jako wypożyczeni,a odpaleni.
  Który z nich miałby wrócić do Lecha, i dać coś choćby wchodząc z ławki?może Letniowski.
  Reszta chyba nie ma przyszłości w Lechu.
  Mrozek,Mleczko?
  Wraca VdH, Bednarek + Bąkowski.
  Tomczyk?
  Ishak,Kacharava,Szymczak,Sobol.
  Skrzypczak,Norkowski chyba bez szans.
  Amaral resztę kontraktu spędzi na wypożyczeniu.