Warto wiedzieć: Lech – Pogoń (16.12.2020)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Lech Poznań – Pogoń Szczecin (16.12.2020):

O polepszenie bilansu – Lech w środę po 20:30 zagra z Pogonią 97 raz w tym 77 mecz w lidze. Będzie miał szansę na 36 zwycięstwo, 26 ligowe i 18 u siebie.

Pogoń pasuje Lechowi – Wliczając wszystkie fronty Lech Poznań w 14 ostatnich meczach z Pogonią Szczecin zwyciężył 8 razy. Kolejorz triumfował odpowiednio 3:1, 3:0, 3:0, 1:0, 2:0, 2:0, 3:2 i 4:0. Z Pogonią nie przegrał od 5 spotkań (dom oraz wyjazd).

Dobra seria w Poznaniu – Wliczając ligę i puchar Lech do 24 czerwca miał swoim koncie serię 6 kolejnych zwycięstw u siebie z Pogonią (4 bez straty bramki) – 3:1, 3:0 (w PP), 2:0, 2:0, 3:2 oraz 4:0. Pogoń ostatni raz wygrała w Poznaniu w lipcu 2015 roku (2:1).

Trzeci mecz w tym roku – Lech zagra z Pogonią już 3 raz w tym roku u siebie. W czerwcu było 4:0 i 0:0.

Słaby bilans Runjaicia – Trener Pogoni grał dotąd z Lechem 7 razy. Wygrał jedynie raz w roli gospodarza – 1-3-3, 7:11.

Żuraw bez porażki – Trener Lecha, Dariusz Żuraw z Pogonią jeszcze nie przegrał. Jego bilans przeciwko temu klubowi wynosi – 2-3-0, gole: 9:4.

Strzelić gola i wrócić na zwycięską ścieżkę – Ostatnim ligowym meczem w Poznaniu w którym Lech nie strzelił gola był ten 24 czerwca z Pogonią (0:0). Kolejorz nie przegrał w żadnym z 4 ostatnich spotkań w lidze zdobywając 8 punktów. To wciąż mało, jutro wypada wygrać.

W końcu wygrać z kimś poważnym – Lech w tym sezonie wygrał tylko z 10, 11, 12 i 16 klubem w tabeli. Pora w końcu ograć kogoś, kto jest w czołówce.

Okazja na jubileuszowe zwycięstwo – Lech zagra 16 grudnia o 700 zwycięstwo w Ekstraklasie – 699-477-556.

Przerwać serię Pogoni – Jutrzejszy rywal nie przegrał 3 ostatnich meczów ligowych wygrywając 2 ostatnie spotkania. Jeśli Kolejorz zakończy serię Pogoni i sam zwycięży wtedy doskoczy do szczecinian na 2 oczka.

Pogoń dużo biega – Piłkarze Pogoni pokonują średni dystans 113,97 km na mecz co jest 5 wynikiem w Ekstraklasie. Lech jest wysoko w zestawieniu sprintów – 110 sprintów na mecz (2. miejsce).

Rywal bez najlepszego strzelca – Pogoń Szczecin zagra przy Bułgarskiej bez swojego najlepszego strzelca Alexandra Gorgona (4 gole). Austriak jest zawieszony za kartki tak samo jak lewy obrońca Hubert Matynia.

Dobry atak kontra bardzo dobra obrona – Środowy mecz będzie starciem drugiej najlepszej ofensywy w lidze (23 gole Lecha) z najlepszą obroną (8 straconych bramek Pogoni). Szczecinianie zachowali już 8 czystych kont (7 w Ekstraklasie).

Lech bez porażki – W tym sezonie ligowym u siebie nie przegrały tylko 4 kluby. Są nimi Lech, Pogoń, Zagłębie i Śląsk. Jutro około 22:30 rozczarowaniem byłby nawet remis.

O zmniejszenie strat – W razie wygranej Lecha w zaległym meczu 5. kolejki poznaniacy doskoczą do trzeciego Górnika na 3 punkty. Pełna pula w środowy wieczór i awans na 6. miejsce to jedyny cel.

Największe emocje po 81 minucie – Statystycznie najwięcej emocji czeka nas jutro po 81 minucie. W lidze po tym czasie poznaniacy strzelili 5 goli. Przy okazji stracili aż 6 bramek i 8 cennych punktów.

Śledźcie nas – W środę z tradycyjnym przedmeczowym i meczowym raportem NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej ruszamy na KKSLECH.com już o godzinie 19:00. Pierwszych relacji filmowo-fotograficznych szukajcie także na naszym profilu na Twitterze – @KKSLECHcom.

Sędzia nieznany – PZPN nie podał jeszcze, kto będzie arbitrem zaległego meczu 5. kolejki, który pierwotnie miał się odbyć we wrześniu. Jeśli to zrobi uaktualnimy wiadomość.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w środę po 20:30 będzie Lech. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 1.80, na remis 3.80 a na triumf Pogoni 4.40.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <