Mało wyróżnień po meczach, więcej po rundzie

W rundzie jesiennej PKO Ekstraklasy 2020/2021 dziewiąty Lech Poznań był tłem dla wielu zespołów wygrywając jedynie 4 razy w 14 kolejkach odnosząc 3 zwycięstwa nad drużynami, które uplasowały się za nami w ligowej tabeli.Przez fatalną rundę jesienną w PKO Ekstraklasie niewiele lechitów było wyróżnianych znajdując swoje miejsce w najlepszej jedenastce konkretnej kolejki. Kolejorz jedynie 2 razy umiał wygrać 2 kolejne mecze. Sytuacja miała miejsce na przełomie września oraz października, a także na przełomie listopada oraz grudnia.

Według C+ Sport w najlepszej jedenastce konkretnej jesiennej kolejki znalazło się tylko 3 różnych lechitów. Jakub Moder został wyróżniony po meczu z Piastem Gliwice 4:1. Mikael Ishak i Pedro Tiba byli wyróżnieni po 2 razy po 3 pierwszych kolejkach sezonu 2020/2021.

W jedenastce Ekstraklasy SA jesienią znalazło się 7 różnych zawodników Kolejorza. Najczęściej po 6, 10 i 12. kolejce nominowany był Dani Ramirez. Inni lechici tacy jak Mikael Ishak, Jakub Moder, Lubomir Satka oraz Pedro Tiba wyróżnieni byli po 2 razy.

Najwięcej lechitów znalazło uznanie po 12. kolejce w której Kolejorz rozbił Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0. Po tym spotkaniu do jedenastki weekendu według Ekstraklasy SA trafili Ramirez, Tiba oraz Rogne. W minionej rundzie jesiennej 2020 żaden z lechitów nie został uznany graczem danego miesiąca, choć nominowany był m.in. Mikael Ishak.

Fatalna jesień w wykonaniu Kolejorza nie przeszkodziła niektórym zawodnikom zyskać w oczach ekspertów stacji C+ Sport. Tymoteusz Puchacz, który w 14 kolejkach nie zanotował żadnej asysty, nie strzelił gola i miał udział przy paru straconych golach został wybrany drugim najlepszym lewym obrońcą w lidze (lepszy był tylko Filip Mladenović z Legii).

Wśród prawych obrońców Alan Czerwiński (1 asysta) gorszy był jedynie od Frana Tudora z Rakowa oraz Filipa Juranovicia z Legii. Wśród ofensywnych pomocników 3. miejsce zajął Dani Ramirez plasując się za Jesusem Imazem z Jagiellonii oraz Marcinem Cebulą z Rakowa.

Najlepszym pomocnikiem jesieni w PKO Ekstraklasie został Pedro Tiba, który według C+ Sport wyprzedził Jakuba Modera. Dziewiąty Lech miał jeszcze wyróżnionych piłkarzy na dwóch innych pozycjach. Mikael Ishak był drugi wśród napastników (za Tomasem Pekhartem z Legii). W zestawieniu skrzydłowych dziwi obecność Jakuba Kamińskiego. 1 gol i 1 asysta pozwoliła być „Kamykowi” zaraz z Luquinhasem i Pawłem Wszołkiem z Legii.Wyróżnienia dla lechitów w sezonie 2020/2021:

Według Ekstraklasy SA:

3 – Ramirez (po 6, 10 i 12. kolejce)
2 – Ishak (po 2 i 3. kolejce)
2 – Moder (po 4 i 6 kolejce)
2 – Satka (po 4 i 6. kolejce)
2 – Tiba (po 3 i 12. kolejce)
1 – Kravets (po 6. kolejce)
1 – Rogne (po 12. kolejce)

Według Canalu Plus Sport

2 – Tiba (po 1 i 3. kolejce)
2 – Ishak (po 2 i 3. kolejce)
1 – Moder (po 6. kolejce)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. kri$$ pisze:

    NIc dodać nic ująć. Kiepska gra całej drużyny przełożyła się na oceny poszczególnych zawodników. TRudno aby było inaczej.