Co dała nam Liga Europy

Niespodziewany awans Lecha Poznań w świetnym stylu do fazy grupowej Ligi Europy był pięknym prezentem na 15-lecie KKSLECH.com, lepszym aniżeli trofeum. Przykładowo wygrany Puchar Polski to jednak tylko jeden finałowy mecz i sukces, który w Europie na nikim nie robi wrażenia.26 lipca minęło dokładnie 15 lat od powstania KKSLECH.com, kilka tygodni później 1 października stało się coś niespodziewanego co pozwoliło nam wreszcie zrobić krok naprzód i zajmować się czymś co jest przyjemne dla wszystkich kibiców. Kibice Lecha Poznań zmęczeni już rywalizacją o zwykłe 3 punkty z ligowymi szarakami nie żyją już tak mocno meczami Kolejorza jak kiedyś i nie przywiązują większej wagi do przeciwników. Zupełnie inaczej jest w momencie gry na arenie międzynarodowej. Jesienią każdy tekst na temat pucharowego rywala Kolejorza wzbudzał bardzo duże zainteresowanie. Przejście każdej rundy tylko zwiększało zainteresowanie losami klubu, Ligą Europy przyciągając na KKSLECH.com także fanów innych klubów zaciekawionym występami Kolejorza na arenie międzynarodowej.

O takie teksty i nagłówki na KKSLECH.com właśnie chodziło:

>> Lech Poznań w Lidze Europy! – artykuł z 1 października
>> Potencjalni rywale Lecha Poznań w Lidze Europy – artykuł z 1 października
>> Losowanie Ligi Europy: Lech, Benfica, Standard i Rangers – artykuł z 2 października

null
null

Niespodziewany, wymarzony awans Lecha Poznań do fazy grupowej Ligi Europy pozwolił nam rozwinąć skrzydła w tym robić to o co chodzi w futbolu czy na tej witrynie. Była okazja przedstawiać, analizować, opisywać kluby z którymi Lech Poznań nigdy wcześniej nie grał. Każdy rywal miał w sobie coś ciekawego, każdy czymś się wyróżniał, na temat gry Lecha Poznań z konkretnym zagranicznym przeciwnikiem można było napisać bardzo wiele interesujących Was tekstów. Awans niebiesko-białych do fazy grupowej i bardzo ciekawa medialnie grupa pozwoliła nam się bardzo rozwinąć w tym jeszcze mocniej zaistnieć w mediach, które w Poznaniu udało się zdominować.

null
null

Pucharowe teksty w sezonie 2020/2021 zaliczyły dotąd prawie 3,9 mln odsłon. Na temat Ligi Europy w tym grupy D czy 7 pucharowych rywali powstało aż 301 artykułów (ten jest 302). Najwięcej tekstów (44) wyprodukowaliśmy na temat Benfiki Lizbona, a najmniej na temat Apollonu Limassol (27). W dniach 27 sierpnia – 10 grudnia kiedy Kolejorz grał w Lidze Europy zanotowaliśmy 2,2 mln odsłon więcej aniżeli w takim samym okresie rok wcześniej. Dzięki Lidze Europy na KKSLECH.com wzrosła miesięczna liczba tekstów (średnio o 17 artykułów na miesiąc więcej) a to za sprawą częstej gry co 3-4 dni.

Jesienią 2020 ten serwis tętnił życiem, gra co 3-4 dni jest ciężka dla piłkarzy, trenerów, ale dla takich witryn jak ta był to raj. Jesienią przeszliśmy tutaj na system: zapowiedź, mecz, analiza, zapowiedź, mecz, analiza. Często kończąc temat jednego meczu od razu przechodziliśmy do tematu gry Kolejorza z kolejnym rywalem bez żadnej przerwy na inne tematy. Pucharowe teksty cieszące się największym zainteresowaniem internautów miały tutaj priorytet, inne media nie zajmowały się tak szczegółowo Ligą Europy, dlatego na KKSLECH.com udało się nam przyciągnąć wielu ludzi, których zwykle nasz klub nie interesował lub interesował tylko w dni meczowe czy po porażkach.

null
null

Czas Ligi Europy 2020/2021 udało się wykorzystać do maksimum, przedstawić 98% zaplanowanych tekstów na temat europejskich pucharów, zaciekawić kibiców Lecha Poznań, stałych internautów oraz przyciągnąć nowych. Podczas trwania pięknej pucharowej przygody Kolejorza wypromował się cały klub, wypromowaliśmy się również my, z paru tekstów chętnie skorzystało kilka polskich serwisów. Wszystkie podawały źródło, jedynie w telewizji Polsat nie umieli podać skąd wzięli konkretne pucharowe statystyki. Minionej jesieni miło było widzieć KKSLECH.com w Daily Record -> TUTAJ gdzie nie trafilibyśmy gdyby nie gra Kolejorza w grupie D.

null
null

Awans Lecha Poznań do Ligi Europy pozwolił nam przeprowadzić dla Was ponad 20 godzin relacji meczowych, opublikować blisko 400 zdjęć w tym również z Lizbony. Sami internauci KKSLECH.com podczas trwania Ligi Europy oddali w tematach pucharowych blisko 19 tysięcy komentarzy żyjąc przez dobrych kilka tygodni Lechem Poznań grającym na arenie międzynarodowej. Tak miłej niespodzianki ze strony niektórych piłkarzy czy trenera nikt się nie spodziewał, Liga Europy dała nam bardzo wiele, była dużą frajdą i jeszcze lepszym prezentem na 15-lecie tego serwisu. To oczywiście nie koniec pucharowych podsumowań podczas trwania świąt. Niebawem na KKSLECH.com pojawią się następne 3 artykuły podsumowujące niezapomnianą pucharową edycję 2020/2021, zostanie poruszony m.in. temat finansów i współczynnika UEFA.Co dała Liga Europy serwisowi KKSLECH.com?

– 44 teksty na temat Benfiki
– 41 tekstów na temat Standardu
– 38 tekstów na temat Rangersów
– 31 tekstów na temat Hammarby
– 31 tekstów na temat Valmiery
– 28 tekstów na temat Charleroi
– 27 tekstów na temat Apollonu
– Łącznie 301 tekstów na temat Ligi Europy 2020/2021

– 2,2 mln więcej odsłon od 27 sierpnia do 10 grudnia 2020 niż w takim samym okresie rok temu
– 3,9 mln odsłon pucharowych tekstów
– Wzrost liczby tekstów w porównaniu z takim samym okresem rok temu (średnio o 17 na miesiąc)
– Przejście na system: zapowiedź, mecz, analiza, zapowiedź, mecz, analiza
– Promocja w mediach krajowych i zagranicznych

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

 1. gutek pisze:

  Czyli na szczęście komuś ten awans do grupy wyszedł na dobre 😉 Gratulacje dla redakcji, zwłaszcza za dogłębne i rzetelne analizy rywali. Nigdzie indziej nie można było znaleźć bardziej wartościowych informacji przed meczami!

 2. Peterson pisze:

  Zgadzam się z redakcją. PP jest jak puchar sołtysa Kozich bobków małych w porówaniu do LE. MP samo w sobie też chluby nie przynosi (kim jest mistrz 40ligi europu?) ale jest niezbędne do gry na europejskim poziomie

 3. inowroclawianin pisze:

  Co dała? Nam kibicom trochę radości do października. To była odskocznia od tego całego dziadostwa, które w Lechu trwa 10 lat. Znów dala nadzieję, która szybko prysła i znów jesteśmy w punkcie wyjścia czyli tam gdzie przez ostatnie 10 lat. Kolejny raz Rutek wszystko zmarnował. Ten potencjał, te pieniądze. Można było całej lidze na lata uciec, no ale według Rutka po co jak można być ligowym średniakiem. Dała też trochę pochwał z całej Polski….na chwilę. Tak poza tym nic nie dała a nawet przysporzyła kłopotów.

 4. Przemo33 pisze:

  Co dała Liga Europy w tym roku? Na pewno radość nam kibicom, ale również sporo emocji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych niestety. Tej stronie dała możliwość rozwoju i pójścia do przodu oraz odkucia się za wymuszoną przerwę na wiosnę. I z pozytywnych rzeczy to chyba wszystkie, oczywiście była jeszcze gra z kilkoma na prawdę niezłymi lub bardzo dobrymi klubami oraz możliwość rywalizacji z nimi. Natomiast dostarczyła też sporo negatywnych emocji po 3 kolejce fazy grupowej, a w połączeniu ze słabą formą i sytuacją w lidze nie pozwoliła nam się aż tak bardzo nią ekscytować. Do tego puste stadiony, znowu rozczarowanie i złość po meczach oraz duży niedosyt na koniec. I oczywiście po raz kolejny pokazała, że trzeba mieć szeroką i wyrównaną kadrę, by grać na 3 frontach. To wszystko dała tej jesieni Liga Europy.