Tak Lech strzelał gole jesienią i w 2020 roku

Piłkarze Lecha Poznań przez cały 2020 rok strzelili na szczeblu Ekstraklasy łącznie 60 goli z czego 37 wiosną (17 meczów) i 23 bramki jesienią (14 spotkań) mając najlepszą ofensywę w polskiej lidze. Ten rezultat pozwolił Kolejorzowi zająć wiosną 2. miejsce w PKO Ekstraklasie sezonu 2019/2020, dopiero 9. pozycję po rundzie jesiennej w PKO Ekstraklasy 2020/2021 oraz 4. lokatę w ligowej tabeli 2020 roku złożonej z 31 kolejek.

W 2020 roku kibice Kolejorza najwięcej goli dla Lecha Poznań zobaczyli po 81 minucie gry. W końcówkach meczów lechici zdobyli aż 13 z 60 ligowych bramek. Dobrym okresem meczów były jeszcze minuty 21-30 podczas których poznaniacy strzelili 10 goli.

Kolejorz najmniej skuteczny w 31 meczach Ekstraklasy w 2020 roku był pomiędzy 11 a 20 minutą gry (2 trafienia). Jesienią w tym czasie Lech nie strzelił swojemu rywalowi żadnej bramki. W lidze 2020 na listę strzelców wpisało się 13 różnych piłkarzy Kolejorza + 1 zawodnik rywala trafił do własnej siatki. W niektórych źródłach gol Jakuba Modera w meczu z Lechią (2:0) jest zapisany jako bramka samobójcza Dusana Kuciaka.

W minionych 12 miesiącach najwięcej goli dla Lecha Poznań w PKO Ekstraklasie (13 bramek) strzelił Christian Gytkjaer. 10 trafień miał Jakub Moder, 8 goli Dani Ramirez a 7 bramek Mikael Ishak, który wszystkie gole zdobył w rundzie jesiennej 2020.

Jutro druga część tego podsumowania – artykuł jak Lech tracił gole jesienią i w 2020 roku w Ekstraklasie.

1. Michu73 pisze:

Z tymi golami po 80 minucie to tak rzeczywiście było, ale chyba do pewnego momentu tej rundy. Byliśmy lepsi fizycznie od każdego z przeciwników i efektem tego były bramki w koncowkach, które dawały punkty w lidze, czy zwycięstwa w pucharach. W grudniu tej pary w płucach i nogach wyrazie zabrakło. Szkoda. Zabrakło kilku zmienników, którzy byliby w stanie utrzymać poziom drużyny do końca rundy.