Klubowy rekord w złym czasie

W trwającym, bardzo nieprzyjemnym czasie i w momencie aż 11-punktowej straty do podium zapowiadającej słaby 2021 rok obecny Lech Poznań śrubuje klubowy rekord. Kolejorz okazję do kontynuowania dobrej passy będzie miał już w pierwszym wiosennym meczu dnia 30 stycznia.

Lech Poznań po raz ostatni nie zdobył wyjazdowego gola na szczeblu Ekstraklasy dnia 17 sierpnia 2019 roku. Wtedy mimo bardzo dużej przewagi Kolejorz zaledwie zremisował z Arką w Gdyni 0:0. Latem 1,5 roku temu przeciwnika uratował świetnie broniący Pavels Steinbors, który nawet w samej końcówce meczu popisywał się doskonałymi interwencjami dając „Arkowcom” 1 oczko.

17 sierpnia 2019, Arka – Lech 0:0 (ostatni ligowy mecz bez gola na wyjeździe)

Tydzień później w Bełchatowie drużyna Lecha Poznań rozpoczęła passę wyjazdowych spotkań z golem w Ekstraklasie, która trwa aż do teraz. Kolejorz zdobył co najmniej jedną bramkę w 22 kolejnych wyjazdowych meczach ligowych. Najwięcej goli strzelił w październiku w Gliwicach (4 bramki). Po 3 trafienia podczas rekordowej klubowej serii zanotował w Bełchatowie, Zabrzu, Lubinie, Kielcach i we Wrocławiu.

Raków – Lech 2:3 w 2019 roku

Lech Poznań w 22 kolejnych meczach wyjazdowych z golem zdobył na obcych terenach łącznie 39 bramek. Kolejorz 3 razy dość szczęśliwie przedłużał passę. Przykładowo pod koniec minionej jesieni w Gdańsku oraz w Mielcu zdobył gola po 81 minucie gry. Wcześniej w grudniu 2019 roku bramkę w końcówce z rzutu wolnego strzelił Darko Jevtić.

Cracovia – Lech 2:1 w 2020 roku

Passa 22 kolejnych ligowych wyjazdów z golem to rekord Lecha Poznań, ale do rekordu całej Ekstraklasy jeszcze trochę brakuje. Kolejorza wyprzedza Warta Poznań oraz Wisła Kraków, która na początku XXI wieku miała serię 31 ekstraklasowych wyjazdów z bramką.

Śląsk – Lech 3:3 w 2020 roku

Warto dodać, że jeszcze niedawno Lech Poznań miał serię 27 kolejnych wyjazdów z golem. Kolejorz świetną passę na 3 frontach przerwał pod koniec października w Glasgow, gdzie przegrał 0:1 i nie oddał na bramkę Rangersów żadnego celnego strzału. Lech Poznań okazję do kontynuowania ligowej passy z golem na wyjeździe będzie miał już 30 stycznia w Zabrzu.