Top 10 (31.12-06.01)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: J5 do newsa: Ciężko rok z kolejnymi znakami zapytania

„Życie lechowe nauczyło nas, że jakiekolwiek trofeum nie jest celem właściciela, i raczej nic w tym aspekcie się nie zmieni. Fabryka talentów będzie rozbudowana, a szarża pierwszej drużyny poprzez eliminacje ubiegłorocznych pucharów znowu przypomniała w Europie o naszym klubie. Już to przyniosło wymierne korzyści chociażby w postaci rekordu Ekstraklasy w uzyskanej kwocie za Modera, która to wydaje się może być przebita tylko przez piłkarza Lecha. Rozgłosu starczy na jakieś dwa, trzy lata i dopiero wtedy zarząd zacznie kombinować jak znowu awansować do grupy europejskich pucharów. Matematyka nie kłamie, plus minus Lech raz na pięć lat w tych rozgrywkach się pojawia. Nie wierzyłbym w to że zarządowi na stulecie klubu będzie zależało na mistrzostwie. Gdyby tak było to bardzo konkretne ruchy transferowe byłyby wykonane już jesienią przy założeniu że czołowy polski klub musi sprzedawać piłkarzy do najlepszych lig. Jeśli kolejna przebudowa miała by mieć miejsce latem tego roku po odejściu Puchacza, Kamińskiego, czy Ishaka to na tytuł ad 2022 będzie już za późno, pamiętając słabą jesień 2019 i wiosenny pościg 2020 gdzie zabrakło bodajże trzech/czterech punktów do tytułu. Bez zgranego szkieletu drużyny tego zrobić się po prostu nie da. Być może tytuł byłby osiągalny jeśli tak jak powyżej napisał @Siódmy majster, zarząd zatrzymałby Puchacza i Kamińskiego do końca sezonu 2022, ale zarówno ci piłkarze już przebierają nogami, a i zarząd tradycyjnie miałby ” ofertę nie do odrzucenia” , tym bardziej że Puchaczowi i Kamińskiemu trzeba by zaproponować przedłużenie kontraktu pewnie z gwiazdorską gażą. A w taką rozrzutność zarządu nie chce mi się wierzyć. Reasumując wydaje mi się, że co najmniej najbliższe dwa, trzy sezony będą przegrane, chyba że fuksiarsko wyłożą się inne drużyny a Lech wyjątkowo wykorzysta ich potknięcia. Ale aż takim optymistą to ja raczej nie jestem…”

Autor wpisu: Jacek_komentuje do newsa: Drugie podsumowanie letnich transferów

„Z większością ocen redakcji się zgadzam. Może jedynie Czerwińskiego oceniłbym nieco wyżej, bo im dalej w las tym jest lepiej. Na początku rzeczywiście nieco rozczarowywał, ale w ostatnich dwóch miesiącach był niemal zawsze jednym z najlepszych zawodników na boisku. Co prawda koledzy wysoko poprzeczki nie wieszali, ale mimo wszystko widać było jego zaangażowanie i chęć walki. No i dla mnie Ishak to właściwie nawet 6 a nie 5 – nie mam mu nic do zarzucenia. Strzela, ale też ciężko pracuje dla drużyny. Na drugim biegunie Kaczarawa – podobnie jak u Micha73 jest to dla mnie duże osobiste rozczarowanie, bo w momencie jego przyjścia uważałem, że to transfer idealny na zmiennika i do rywalizacji z Ishakiem. A okazał się całkowicie bezproduktywny. Podobnie jak Butko (duże zaskoczenie po wiosennych występach) i Sykora (niby przyzwoite cv, a nic póki co nie pokazał). O pozostałych szkoda pisać – nic nie oczekiwałem, to i nic nie dostałem. Graczy pokroju Bednarka czy Malenicy nigdy tu nie powinno być. Po tym, jak okazało się, że Mickey jest bramkarzem co najwyżej mocno przeciętnym, to zamiast ściągać dwóch jeszcze słabszych należało ściągnąć jednego kozaka.”

Autor wpisu: Sp do newsa: Śmietnik Kibica

„Ale my nie zapłacimy za nikogo 1,5-2mln z młodych bo to wyjdzie, że Rutkowski na czym jedynie się zna czyli akademii przyznaję się do błędu, że ominęli danego zawodnika. Kurminowski mógł by spokojnie wrócić za 1 milion euro w miejsce Tomczyka i Sobola któremu kontrakt się kończy. Wtedy mamy Ishak, Szymczak, Kurminowski. Niestety to narusza godność wielce panującego Prezesa i NadKsięgowego. Lepiej pompować Ruska z CSKA bo to rusek i może na wschodzie go kupią za 5-8 mln. Na Chorwata o nazwisku Muhar też się nabrali bo Nenad (wyjebany przez nich) im powiedział spoko gość. Ci jak takie hieny na kasę polecieli bo Nenad poleca. Sprzedamy go do Dinama, a że Bielica się rozwija to może do lepszego klubu go ściągnie za sobą. My zarobimy 12 mln (bo chłop z Zagrzebia). Chuj że Karlo rocznik 96 przed przyjściem do nas to był jego pierwszy sezon jak już wyżej pisałem w GÓWNIE Z CHORWACJI. Bielica ich wychujał z Kądziorem, Muharem no i na koniec Bohara za 800 tysięcy ściągnął bo Klimczakowi 100 tys robiło różnice na Sykore. Klimczak z Rutkiem nie mogli by mieć na jednym skrzydle Kądziora na drugim Bohara ( chodzi mi o jakość) bo gdzie wtedy miejsce dla NAJLEPSZYCH SKRZYDŁOWYCH Z AKADEMI gdzie pieniądze z Fabrycznego Klubu Sportowego Młodych Zawodników. Ramirez przyszedł bo kibice non stop mówili o nim. Tiba od Ivana. Czemu na skrzydła ściągają scierwa co nie potrafią grać? Bo mieli Jóźwiaka, jest Kamyk, Skóraś. Przychodzi Bohar i Skóra nie podnosi się z ławki. Za młodego dostaną z 3-4 mln bo produkt akademii. Za Słoweńca 800 tyś max bo tyle dał Nenad by utrzeć nosa skąpcą.”

Autor wpisu: kibol z IV do newsa: Kto to jeszcze pamięta

„Kto to jeszcze pamięta? 🙂 Pamiętają Ci wszyscy, którzy zasiadali na “Starej Bułgarskiej” Ten stadion miał swój niepowtarzalny klimat. Coś co z perspektywy lat wydaje się czymś wyjątkowym. Antykiem którego dotkniemy już tylko w pamięci. Głosem Kotła w którym rodziły się ludzkie charaktery. Jupitery pamięta każdy 🙂 To był symbol tego stadionu. Coś niepowtarzalnego. Budka z klopsami. Tu gdzie teraz miesci się czwórka. Kto je jadł zapewne na zawsze zapamięta ich smak 🙂 Nasyp, który często służył za skrót na wejscie i wyjscie ze stadionu :)Budka spikera pod którą przez długie lata było jedyne zadaszone miejsce na stadionie 🙂 Zamiast krzesełek brudzące dupę pałąki ze sztucznego tworzywa , często łamane pod ciężarem podskakującym na nich kiboli. Stary zegar odmierzający zwycięstwa i klęski :)…Co zostało ze klimatu starej Bułgarskiej ? Lasek a w nim drzewa….gdyby potrafiły mówić powstał by zapewne zajebisty scenariusz na film poświęcony kibolom Lecha :)..ale ciiii ocalmy chociaż jeden “relikt” tamtego stadionu 😉 Ten lasek był, jest i mam nadziej na zawsze pozostanie :)”

Autor wpisu: Mlody1981 do newsa: Śmietnik Kibica

„Witam w Nowym Roku!
Dużo zdrowia dla Wszystkich! Tak czytając te podsumowania ubiegłego roku to ten rok dla Lecha nie był zły tak naprawdę gdyby nie paskudny grudzień to nie byłoby tak źle niespodziewane wicemistrzostwo mimo wszystko duży sukces w Europie tego nikt się nie spodziewał.. tylko ta tabela na koniec roku. Ciekaw jestem co nam nowy rok przyniesie. Na ten moment nie wygląda to zbyt dobrze ale jak to mówią nadzieja umiera ostatnio… Fakt straty są duże ale chłopaki odpoczną Żuraw będzie miał więcej czasu do pracy wróci MDH mimo wszystko jest lepszy od Bednarka pod wieloma względami według mojej opinii. Żuraw zapowiedział transfery środkowego obrońcy i pomocnika plus skrzydłowy także teoretycznie jeśli nie będą to uzupełnienia to z kadrą nie powinno być najgorzej… Co nam pozostało mieć nadzieje że będzie seria i jeszcze powrócą emocje w lidze…”

Autor wpisu: Didavi do newsa: Śmietnik Kibica

„Obejrzałem wywiad z Tibą. Jeżeli jego marzeniem jest zakończyć karierę w Lechu, to powiem tak, moim, jest móc pożegnać go na stadionie w tym ostatnim meczu. Szkoda, że nie będziemy razem świętować majstra. Nasze chęci i marzenia to za mało. Właściciel ma inne plany. Pedro nie można nie kochać, po prostu. Fantastyczny piłkarz, świetny człowiek. Chciałbym by został w Lechu po karierze, ale nie jako trener, ew. w ALP. Nigdy jako pierwszy bo i tak skończy jak Djuka. Ten wywiad. Analiza, przemyślane wypowiedzi, świetnie wypadł. Kapitan i tyle.”

Autor wpisu: Michu73 do newsa: Miesiąc po miesiącu

„Szkoda, że zabrakło pary w tym grudniu. Nasze oceny roku i bieżące odczucia i prognozy na przyszłość byłyby zupełnie inne. Złożyło się na to kilka tematów, których już nie ma co dalej wałkować. Dużo o tym wszyscy pisaliśmy. Dzisiaj z mojej strony tylko optymizm. Nieraz jest tak, że życie lubi zaskakiwać i los kpi sobie z różnych planów i przewidywań. Może tym razem bedzie tak i u nas, i wbrew przewidywaniom i logice, rok 2021 bedzie tym w którym ponownie, po długiej przerwie, podniesiemy Puchar Polski w geście zwycięstwa?? Dzisiaj, 01 stycznia, można sobie trochę pomarzyć?”

Autor wpisu: Ostu do newsa: Zimowy raport transferowy 2021 – część I

„Co do Rząsy się nie zgodzę – to nie jest tak że on “tylko wykonywał rozkazy…”
Facet może mieć do dyspozycji mało kasy – bo tyleż przeznaczył mu właściciel – ale właśnie dlatego że ma mało kasy powinien ją wydawać BARDZO starannie i uważnie…
A Rząsa zwyczajnie – co pokazał już w Cracovii – jest całkowicie NIEKOMPETENTNY…
Kupuję byle kogo, wypożycza byle kogo – w każdym razie są to słabi bądź bardzo słabi grajkowie – a to, że od czasu do czasu trafi się taki Ishak to nie zmienia oglądu sytuacji z “udatnościa transferową” na poziomie 15 %…
Wczoraj @bezjimienny użył takiego określenia i ja dziś pojadę bezjimiennym – Rząsa nie jest zlym DS, on jest “niewystarczająco dobry” na Lecha… Swoją drogą to przypomina mi się szkoła średnia gdy profesor od matematyki, wystawiając dwóje i słysząc “Panie profesorze ależ ja się uczyłem i coś tam umiem…” odpowiadał – “ja nie twierdzę, że kolega nic nie umie, ja twierdzę, że kolega umie “niedostatecznie” dużo…”

Autor wpisu: Siodmy majster do newsa: 1/8 plebiscytu na użytkownika 2020. Pierwsi noworoczni zwycięzcy

„Zabawy cyferkami i ciekawostki to moja specjalność więc jak zwykle pokusiłem się o małe podsumowanko procentowe trzech rund naszej zabawy .Niekwestionowanym liderem jest nasz ulubiony @leftt , który ani razu nie zszedł poniżej osiemdziesięciu zdobytych procentów i ma ich łącznie …244 !
Szczegóły są takie :
– leftt -82,82,80 =244
-Ekstralijczyk-77,80,67=224
-Siódmy majster-83,68,70=221
-Złapany na ofsajdzie -85,71,54=210
-Ostu-80,57,71=208
-kibol z IV-81,59,60=200
-Jacek_komentuje -64,65,69 =199 ( jedyny , który w każdej rundzie ma więcej)
-Grimmy-71,60,65=196
-Didavi -57,78,57=192
-tomasz1973-61,70,60=191
-tylkoLech-70,60,59=189
-Grossadmiral-74,62,53=189
-Inowrocławianin-65,58,62=185
-Soku-62,64,58=184
-Bart-70,56,52=178
-Michu73-59,54,60=173
Jak widać rywalizacja bardzo zacięta i wyrównana. Pozycje panów @Michu i @Bart są mocno zaniżone, bo piszą świetnie ale mieli trudnych rywali. Michu musiał się np. uporać ze świetnym i mało docenianym @piknik, który słynie z rewelacyjnych, dogłębnych i mądrych analiz lechowej rzeczywistości. Powodzenia dla wszystkich 🙂 Obojętnie kto wygra będzie to ktoś z rodziny Kolejorza :)))”

Autor wpisu: J5 do newsa: Co Lechowa dała Liga Europy

„Zarząd złymi decyzjami dotyczącymi przede wszystkim transferów w letnim okienku, już na początku października zniweczył cały trud drużyny, co było widać zwłaszcza w grudniu, gdzie jeszcze rok temu Lech zyskiwał przewagę i odrabiał straty. Szczupła, uboga jakościowo kadra pierwszej drużyny nie dała rady grać na wysokiej intensywności, mądrze taktycznie w systemie gry co trzy dni. Efekty były żałosne zarówno w rewanżowej fazie meczów grupowych, jak i niestety w Ekstraklasie. Tak samo piłkarze po dobrym wstępie w meczach grupowych później często się ośmieszali, ukazując swoje słabe strony. W sferze medialnej Lech znowu stał się pośmiewiskiem, zwłaszcza wtedy kiedy odpuszczono sobie walkę w meczach z Benfiką i z Rangersami. Oczywiście grabarze Lecha cieszą się i triumfują, zgarniając krocie zarówno za występy w Europie, jak i za sprzedaż Gumnego, Jóźwiaka i Modera, tego ostatniego za rekordową kwotę w Polsce. Wydaje mi się że Kolejorz mógł coś zyskać z występów w Europie, gdyby po prostu zarząd był mądrzejszy, i zawczasu dokonał dobrych jakościowo transferów na wielu pozycjach. Wtedy można by było powalczyć nawet o wyjście z grupy. Niestety, zarząd zachował się po staremu, nie tylko niwecząc możliwości wywalczone od lutego do października, ale cofając drużynę i klub do czasów 20 mają 2018. I znowu wszystko trzeba będzie zaczynać od początku.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Sp pisze:

    Już trochę jest ten cykl TOP10(Top7) a to dopiero moje 2 wyróżnienie w tym formacie. Pięknie się rok zaczyna 😉 Teraz formę podtrzymać, kilka rzeczy jeszcze poprawić i będzie ok.