Dużo reprezentacyjnych terminów w 2021 roku

W 2021 roku meczów reprezentacji narodowych będzie dużo więcej niż w roku ubiegłym. Przed nami m.in. kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022 czy 3 duże międzynarodowe imprezy. Rekordziści w 2021 roku mogą rozegrać nawet kilkanaście spotkań.W kalendarzu FIFA 2021 m.in. dla Europy znajduje się 6 oficjalnych terminów na obozy reprezentacji narodowych. Pierwszy termin na kadry wypada w dniach 22-30 marca. Wtedy reprezentacje narodowe rozegrają 2-3 mecze. Polska w tym czasie ma zaplanowane aż 3 spotkania w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2022.

Kolejny oficjalny termin FIFA przypada w dniach 31 maja – 8 czerwca już po zakończeniu sezonu 2020/2021 na Starym Kontynencie. Właśnie 8 czerwca biało-czerwoni zmierzą towarzysko w Poznaniu z kadrą Islandii. W dniach 11 czerwca – 11 lipca będzie trwało Euro 2020 oraz jednocześnie turniej Copa America. Obie imprezy zostały przełożone na 2021 rok z powodu ataku koronawirusa w ubiegłym roku. Jeszcze w trakcie trwania tych turniejów 2 lipca zacznie się Złotych Puchar Concacaf, który potrwa do 1 sierpnia.

Jesienią 2021 rekordziści rozegrają aż 9 meczów. Pierwsza jesienna przerwa na kadrę zacznie się 30 sierpnia i potrwa do 7 września. Wtedy np. Polska w ciągu raptem 6 dni rozegra aż 3 mecze w ramach kwalifikacji do mundialu w Katarze. Październikowa przerwa na kadrę potrwa od 4 do 12 października. Akurat wtedy (przynajmniej na ten moment) Polacy rozegrają 2 a nie 3 mecze. Identycznie ma być w listopadzie, gdy ostatnia tegoroczna przerwa na kadrę potrwa od 8 do 16 listopada.

Na razie ciężko określić jak duża liczba meczów reprezentacji narodowych wpłynie na Lecha Poznań. Aktualnie seniorskim reprezentantem jest tylko Lubomir Satka oraz Nika Kacharava. Pozostali reprezentanci to młodzieżowcy i wychowankowie Kolejorza. Lech oddaje dużą liczbę juniorów do kadr, jesienią m.in. przez wiele powołań młodzieży oraz ich zmęczenie nie wygrał po zgrupowaniach reprezentacji żadnego meczu.Oficjalne terminy na mecze reprezentacji narodowych w 2021 roku:

22 – 30 marca (2-3 mecze)
31 maja – 8 czerwca (2 mecze)
11 czerwca – 11 lipca (Euro 2020)
30 sierpnia – 7 września (2-3 mecze)
4 – 12 października (2-3 mecze)
8 – 16 listopada (2-3 mecze)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. ArekCesar pisze:

  Mamy piłkarzy, którzy mogą grać na 3 frontach, a nawet na 4 biorąc kadrę. Tak więc spokojnie, idziemy na majstra.

 2. Pawelinho pisze:

  Najgorsze co może być to przerwy na kadrę. Nie lubię aczkolwiek można sobie w tym czasie odetchnąć od meczów i jest to tak naprawdę jedyny plus jaki znalazłem w przerwach na kadry.

 3. 100h2o pisze:

  100h2o- w pewnym sensie terminy reprezentacyjne niewiele dotyczą Lecha Poznań. Niby Satka i Puchacz to kandydaci do reprezentacji, Kamiński aspiruje do wyjazdu na Euro, ale tak naprawdę na Euro pojedzie pewnie tylko Lubomir Satka. Na Puchacza lewą obronę kandydują przecież : były legionista ( a to istotny argument) Rybus, (były gracz WPłock Brzęczka) Reca no i może tam grać ( były legionista, argument patrz wyżej) BeLeszyński. Kamińskiego pewnie „wypchnie” znajomy Brzęczka Błaszczykowski, jest Grosicki, Frankowski, Jóżwiak, może nawet Płacheta ( szybkość i już miał debiut), może być powołany (legionista!) Kapustka czy Wszołek (legionista!).
  Jak więc widać… Lecha przerwy reprezentacyjne tak naprawdę nie dotyczą.