Duże problemy pierwszego rywala

Dokładnie za 17 dni (najwcześniej w historii) ruszy runda wiosenna piłkarskiej Ekstraklasy, a dzień później o godzinie 20:00 drużyna Lecha Poznań zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze wyprzedzającym nas w tej chwili o aż 6 punktów.Pierwszy rywal Kolejorza wiosną 2021 to najbardziej dotknięty polski klub przez koronawirusa tej zimy. Już po rozpoczęciu przygotowań testy na obecność koronawirusa wykazały kilka pozytywnych wyników (nieoficjalnie aż siedem). Atak koronawirusa w zabrzańskiej szatni storpedował zimowy plan przygotowań górników do rundy wiosennej 2020/201, który z dnia na dzień musiał zostać zmodyfikowany.

Klub z Górnego Śląska na początku odwołał bardzo ciekawy sparing z FC Salzburg, który miał zostać rozegrany w Austrii. Później anulowany został wylot na obóz na Cypr, gdzie Górnik Zabrze miał zmierzyć się kontrolnie m.in. z Crveną Zvezdą Belgrad. Ostatecznie górnicy zostali w Polsce przygotowując się teraz do rundy na własnych obiektach i korzystając z pobliskich boisk.

Dokładny plan sparingów zabrzan na ten moment nie jest znany podobnie jak lista zarażonych piłkarzy, którzy stracą całe przygotowania do rundy wiosennej. Mecz 30 stycznia zarówno dla Górnika jak i dla Lecha będzie niezwykle ważny. Obie drużyny zagrają wtedy o przełamanie, ale to poznaniacy mają więcej do stracenia.Kolejorz do rywala z Górnego Śląska traci aż 6 punktów, więc jeśli przegra 3 raz z rzędu wówczas Górnik Zabrze jeszcze mocniej mu odjedzie. Lech podchodząc do inauguracji wiosny 2021 będzie znał już wynik starcia Rakowa z Pogonią po którym ktoś z podium może odjechać poznaniakom na ogromny dystans 14 oczek.

18 dni przed spotkaniem na obiekcie Górnika Zabrze problemy ma także Lech Poznań. Z drużyną nie trenuje lider Dani Ramirez. Nie wiadomo kiedy Hiszpan wróci do zajęć, być może w ostatnim tygodniu stycznia a być może już po rozpoczęciu wiosennych zmagań.

Kolejorz niespełna 3 tygodnie przed rundą wiosenną został z 6 nominalnymi środkowymi obrońcami i ze skromną linią pomocy, bez następcy Jakuba Modera, za to na „10” z mającym za sobą fatalny rok Filipem Marchwińskim. Teraz alternatywą dla niego jest Muhammad Awwad oraz Igor Ławrynowicz z rezerw. Od biedy na pozycji ofensywnego pomocnika może jeszcze zagrać Jan Sykora.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

7 komentarzy

 1. kri$$ pisze:

  w mojej opinii, gdy Dani ma COVID, na 10 powinien występowac Awwad. Mimo sympatii do Marchewy, patrząc na jego formę jesienią, Awwad będzie lepsza opcją.

  • MARCINzKALISZA pisze:

   Też tak myślę że Awwad byłby lepszą opcją na 10, ale Żuraw nie widzi go niestety w składzie.

 2. Sp pisze:

  Czyli nie ma szans by w przypadku np. dzisiaj zrobionego testu Daniego wynik był negatywny to chłopak doleci do Belek ? Szkoda. Może w końcu marchewa się ogarnie i zagra kilka meczy z rzędu na swojej nominalnej pozycji. Zarząd wiedząc ze Ramirez ma covida powinien zrobić wszystko, żeby środkowy pomocnik dołączył do zespołu jak najszybciej. Były rozmowy o przećwiczeniu schematu 3-5-2 ale brak DR to raczej przekreślił. Redakcja wspomniała ze na 10 może też w razie w zagrać Janek, a niedawno w filmie na LechTV gdzie trenerzy akademii wybierali 11 wychowanków, to któryś z trenerów powiedział, że w akademii na 10 grał Skóraś. Jednak On jak i Sykora to skrzydłowi gdzie brakuje nam jednego porządnego zawodnika. Jan na prawej, Kamyk na lewej i gdyby Skóra zagrał na 10 bo trener nie widzi Aawaada, no to siłą rzeczy Filip wchodzi na zmianę na skrzydło. Jest Pucha ale dla mnie lepiej, żeby on grał na LO niż był rzucany po pozycjach.

 3. Radomianin pisze:

  Ja czekam że sprowadza jakiegoś Polaka z repry U18/19 do pomocy.stac ich a to wydatek maks 1/1.5miliona euro plus procenty od następnego transferu. I za 3 lata im się zwróci po sprzedadzą za 3/5 milionów . A my będziemy wzmocnieni perspektywicznym zawodnikiem

 4. Didavi pisze:

  Każdy ma swoje problemy bo my nie mamy Ramireza. Górnik oczywiście tych problemów ma znacznie więcej bo przygotowania storpedowane. Ciekawe czy ten mecz się w ogóle odbędzie? Obawiam się, że po tych wszystkich obozach, przelotach, hotelach, sparingach to tuż przed ligą będą rekordy zakażeń w klubach.

 5. Ekstralijczyk pisze:

  Radek Nawrot w dzisiejszym artykule pisał, że zakażony (Ramirez) ma przejść wymaz i jeśli będzie negatywny to zdąży jeszcze na zgrupowanie.