Passy do zakończenia i kontynuowania wiosną

Za 16 dni drużyna Lecha Poznań rozpocznie rundę wiosenną piłkarskiej PKO Ekstraklasy 2020/2021 w której rozegra 16 ligowych meczów. Podczas nich do kontynuowania będzie kilka dobrych serii i przy okazji do przerwania parę niekorzystnych pass.Wiosną do przerwania jest przede wszystkim podwójna zła seria gier z Zagłębiem Lubin, które jest przeklętym rywalem dla Kolejorza, najtrudniejszym w Ekstraklasie. Do przerwania jest także niepokojąca seria pojedynków ze Śląskiem czy passa w Szczecinie bez zwycięstwa. W najbliższej rundzie fajnie byłoby za to ograć Górnika 3 i 4 raz z rzędu, znów zdobyć jakieś punkty przy Reymonta w Krakowie, gdzie Lech nie przegrywa bądź odnieść kolejne już ligowe zwycięstwo nad Lechią.

30.01, Górnik – Lech (20:00)

Lech w tym sezonie jeszcze nie grał z Górnikiem, wygrał ostatnie 2 mecze odpowiednio 4:1 u siebie i 3:1 w Zabrzu. Tamto zwycięstwo w Zabrzu było pierwszą wygraną Lecha nad tym rywalem na wyjeździe od ponad 3 lat.

05.02, Lech – Zagłębie (20:30)

Lech nie wygrał żadnego z 6 ostatnich meczów z Zagłębiem (dom i wyjazd). Poznaniacy ostatnie domowe zwycięstwo nad tym rywalem odnieśli w grudniu 2015 roku. Kolejorz ma serię 5 kolejnych gier z Zagłębiem u siebie bez wygranej.

14.02, Wisła P. – Lech (15:00)

Lech ma passę 7 kolejnych spotkań z Wisłą Płock bez porażki (dom i wyjazd). Poznaniacy wygrali w Płocku ostatnie 2 mecze.

20.02, Lech – Śląsk

Kolejorz nie wygrał w żadnym z 4 ostatnich meczów ze Śląskiem. Ostatnie zwycięstwo nad tym rywalem odniósł w grudniu 2018 (2:0 w Poznaniu).

27.02, Warta – Lech

Lech już dawno nie grał z Wartą w Ekstraklasie na jej terenie. Ostatni mecz Warta – Lech odbył się w październiku 1994 roku (wtedy 2:0 dla Kolejorza).

06.03, Pogoń – Lech

Wliczając rozgrywki Ekstraklasy lechici nie wygrali w Szczecinie w żadnym z 4 ostatnich meczów. Ostatni triumf Kolejorza na obiekcie Pogoni miał miejsce w lutym 2017 roku (3:0).

13.03, Lech – Piast

Kolejorz wygrał z Piastem ostatnie 3 mecze, od 4 spotkań nie przegrał. Lech nie poniósł domowej porażki z Piastem od 2015 roku.

20.03, Lech – Jagiellonia

W okolicach 99. rocznicy powstania Kolejorza zespół Lecha będzie miał szansę odegrać się za jesienną porażkę na wyjeździe. Lechici miło wspominają ostatni bój z Jagą u siebie (4:0 w lipcu 2020).

03.04, Cracovia – Lech

Lech nie ma obecnie żadnej passy z Cracovią. Ostatni mecz przy Kałuży zakończył się naszym zwycięstwem 2:1.

10.04, Lech – Legia

Tak jak wyżej. Lech nie ma z Legią żadnej passy do kontynuowania czy do zakończenia. Jesienią na wyjeździe przegrał, wcześniej w lipcu wygrał u siebie 2:1.

17.04, Raków – Lech

Lech wygrał z Rakowem ostatnie 2 mecze wyjazdowe w lidze. W Ekstraklasie nie przegrał z tym rywalem od jesieni 1996 roku.

21.04, Lech – Lechia

Kolejorz wygrał z lechistami ostatnie 3 mecze ligowe (dom i wyjazd). W ostatnich 3 spotkaniach ekstraklasowych u siebie za każdym razem zwyciężył.

24.04, Podbeskidzie – Lech

Ostatnia wizyta Lecha na obiekcie Podbeskidzia zakończyła się wygraną w Pucharze Polski. Ostatni ligowy mecz na stadionie „Górali” to już porażka Lecha z Podbeskidziem aż 1:4 (luty 2016).

28.04, Lech – Stal

Lech wygrał ostatnie 2 ligowe mecze u siebie. Ze Stalą nie przegrał w Poznaniu od prawie 28 lat.

08.05, Wisła – Lech

Poznaniacy za grudniową porażkę u siebie 0:1 będą mogli odegrać się na Wiśle dopiero w maju. Lech nie przegrał w Krakowie od 2015 roku. Od tego czasu grał przy Reymonta 6 razy (5 w lidze). W marcu 2020 zremisował 1:1.

16.05, Lech – Górnik

Mecze Lech – Górnik w Poznaniu są ostatnio bardzo emocjonujące. Wyniki 4:1, 0:3, 2:4 i 3:1 mówią wszystko, w meczach pomiędzy tymi drużynami pada wiele goli, Kolejorz dnia 16 maja zakończy sezon 2020/2021.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

  1. kri$$ pisze:

    Jagiellonia, Pogoń, Śląsk, Zagłębie. Jak dla mnie to najbardziej palące serie do przełamania wiosną. Oczywiście fajnie było by wygrać inne mecze 🙂

  2. Przemo33 pisze:

    Po prostu trzeba robić na boisku swoje, być skutecznym i nie pozwalać na zbyt wiele przeciwnikowi, a wtedy pewne dobre serie można podtrzymać, a te negatywne przełamać. Dla mnie osobiście najgorsza, ale też najważniejsza seria do przełamania jest brak odwrócenia losów rywalizacji od 2 lat. Od dwóch lat nie potrafimy wygrać meczu, w którym jako pierwsi tracimy bramkę. Nad tym powinni się skupić, bo zaledwie 6 zwycięstw na różnych frontach, gdy jako pierwsi traciliśmy bramkę w ciągu 5,5 roku to jest wstyd i kompromitacja i niestety pokazuje brak jaj, by umieć odwrócić losy rywalizacji. Bo doprowadzenie do remisu w takiej sytuacji jest jeszcze w zasięgu naszej drużyny, ale jak pokazuje historia ostatnich kilku sezonów zwycięstwo, gdy jako pierwsi tracimy bramkę jest cudem. A tak być nie powinno.

  3. J5 pisze:

    Wystarczy że zespół zostanie dobrze przygotowany do sezonu, a jakiekolwiek passy nie będą miały znaczenia. Oczywiście, Lech nie wygra wszystkich meczów, ale jakaś porażka czy remis będą wypadkową dyspozycji dnia i przeciwnika, a nie szczęścia. Żuraw narzekający jesienią na brak czasu na treningi, na przećwiczenie schematów, wreszcie ma cały miesiąc na przygotowania do sezonu. Skład na ten sezon już raczej ma wykrystalizowany, bo zarząd albo nie ma pomysłu na piłkarza, albo walczy o przysłowiową złotówkę, i nawet jeśli jeszcze ktoś przyjdzie, to i tak nie zdąży ani się przygotowywać, ani wkomponować w drużynę, a w sprowadzenie zawodnika o jakości pokroju Ishaka nie wierzę. Pierwszy sparing wygrany, czas już aby Żuraw zaczął zgrywać pierwszą jedenastkę i co tu dużo mówić, czas zacząć przygotowywać się do meczu z Górnikiem. Pozostały jeszcze tylko dwa tygodnie