Sparing: Lech – Bandirmaspor 1:0

W pierwszym z czterech meczów sparingowych podczas zimowych przygotowań 2021 w tureckim Belek, zespół Lecha Poznań pokonał dziesiąty obecnie zespół II-ligi tureckiej, Bandirmaspor Kulubu 1:0 (1:0). Kolejorz zagrał dziś dwiema różnymi jedenastkami, optycznie lepiej zaprezentował się drugi skład.

1 min. – Mecz rozpoczął się z pięciominutowym opóźnieniem.
1 min. – Dobra akcja Lecha, strzał Ishaka z lewej nogi był już niecelny.
3 min. – Na razie więcej przy piłce utrzymują się lechici.
5 min. – Pierwsza szansa dla rywala. Przeciwnik źle rozegrał rzut wolny oddając na końcu niecelny strzał.
7 min. – Niecelne uderzenie Tiby z około 25 metrów.
12 min. – 1:0 dla Lecha. Poznaniacy wykonywali rzut rożny po którym na połowie został Salamon. Po paru podaniach piłka trafiła do Kamińskiego, pomocnik Lecha wyłożył ją Salamonowi, który uderzeniem zza pola karnego strzelił ładną bramkę.
15 min. – Po golu dla Kolejorza teraz więcej z gry ma Bandirmaspor.

20 min. – Groźna wrzutka Turków z rzutu wolnego. Poznaniacy wybili piłkę.
23 min. – Ponownie pachniało golem dla rywala. Van der Harta ratuje słupek.
26 min. – Poznaniacy kontynuują swój styl gry. Wymieniają wiele krótkich podań, akcje konstruują już od bramkarza.
28 min. – Kamiński zamienił się stroną z Sykorą. Być może na optymalnej pozycji Czech będzie grał lepiej.
28 min. – Bardzo dobra wrzutka Czerwińskiego. Obrońcy z trudem wybili piłkę.

35 min. – Sparing jest bardzo wyrównany, tempo nie jest zbyt szybkie. W ataku pozycyjnym nieco lepiej wyglądają Turcy, którzy od paru minut dłużej utrzymują się przy piłce.
38 min. – Dwie dobre interwencje Satki w obronie.
44 min. – Lech od kilkunastu minut nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką rywala.
45 min. – Zły strzał piłkarza Bandirmasporu z rzutu wolnego.
45 min. – Do przerwy 1:0.

50 min. – Pierwsza akcja po przerwie. Po długim zagraniu mocny strzał oddał napastnika rywala. Uderzenie sparował Bednarek.
53 min. – Strata Turków, z prawej strony dobrze zagrał Skóraś, ale Awwadowi zabrakło centymetrów, by wepchnąć piłkę do siatki.
58 min. – Mimo wielu zmian w przerwie gra Lecha w II połowie wygląda na razie lepiej niż w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony.

66 min. – Bandirmaspor nie ma po przerwie większych argumentów, by zagrozić Lechowi. Poznaniacy co pewien czas odgryzają się, celny strzał oddał Skóraś.
67 min. – W Lechu po przerwie bardzo aktywni są Kozubal, Skóraś i Awwad.
71 min. – Poziom gry po przerwie jest kiepski, jeszcze słabszy niż w pierwszej połowie. Lech nie forsuje tempa, Turcy słabną z każdym kolejnym kwadransem. Dziesiąty obecnie zespół II-ligi tureckiej nie jest zbyt wymagającym przeciwnikiem.
73 min. – Strata rywala w środku pola, strzał Awwada z 25 metrów obronił bramkarz.
74 min. – Tym razem uderzenie z podobnej odległości oddał Ławrynowicz, który nieznacznie chybił.
75 min. – Teraz bramkarza próbował zaskoczyć Kozubal. Strzał celny, ale zbyt słaby.
75 min. – Czwarty strzał w ciągu dwóch minut. Szymczak posłał piłkę obok bramki.

82 min. – Kolejna szansa dla Lecha i akcja, którą można było lepiej wykończyć. Ponownie w roli głównej był Skóraś z Awwadem.
88 min. – Najlepsza szansa dla rywala w tej połowie. Po dośrodkowaniu z lewej strony strzał z bliska obronił Bednarek.
89 min. – Awwad sam na sam z bramkarzem. Górą przeciwnik.
90 min. – Koniec, Lech wygrywa 1:0, więcej o spotkaniu wkrótce w pomeczowych wnioskach. 17 stycznia Kolejorz zagra kontrolnie z bardziej wymagającym rywalem Dynamem Moskwa.

Pierwszy zimowy sparing 2021 (czwartek, 14 stycznia, godz. 15:05)
KKS Lech Poznań – Bandirmaspor Kulubu 1:0 (1:0)

Bramki: 12.Salamon

Asysty: 1:0 – Kamiński

Skład Lecha (I połowa): Van der Hart – Czerwiński, Satka, Salamon, Puchacz – Karlstrom, Tiba – Sykora, Marchwiński, Kamiński – Ishak.

Skład Lecha (II połowa): Bednarek – Borowski, Rogne, Milić, Kravets – Kozubal, Ławrynowicz – Skóraś, Awwad, Palacz – Szymczak.

Kapitanowie Lecha: Van der Hart, Rogne

Trenerzy: Żuraw – Sozeri

Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +13°C, pogodnie

Miejsce sparingu: Calista Sports Center (Belek, Turcja)