Sparing: Lech – Dynamo 2:0

W drugim z czterech meczów sparingowych podczas zimowych przygotowań 2021 w tureckim Belek, zespół Lecha Poznań pokonał szósty obecnie zespół ligi rosyjskiej, Dynamo Moskwa 2:0 (2:0). Trener Kolejorza, Dariusz Żuraw zdecydował się dzisiaj na wiele rotacji korzystając z usług ponad 20 zawodników.

2 min. – 2 minuty i 2 strzały Rosjan. Na razie bez większego zagrożenia.
5 min. – Na razie więcej przy piłce utrzymuje się drużyna Dynama.
6 min. – Kamiński odzyskał piłkę na lewej stronie, wyłożył ją do Tiby, który nie dał rady zdobyć gola.
7 min. – Niezła akcja Lecha, rajd Czerwińskiego, wyłożenie piłki na 20 metr do Kamińskiego, który został zablokowany.
13 min. – Mecz się wyrównał. Obie drużyny próbują przejąć inicjatywę.

18 min. – Bardzo mało się dzieje. Nie ma nawet niecelnych strzałów.
19 min. – W końcu. Celne uderzenie Awwada z daleka wyłapał bramkarz.
21 min. – 1:0! Ładne prostopadłe podanie Skórasia do Szymczaka, który w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem zdobył gola.
25 min. – Strzał z dystansu wybronił Bednarek.
26 min. – 2:0! Akcja lewą stroną, Kravets podał do Kamińskiego, który ominął rywala i zagrał wzdłuż bramki. Piłkę z metra do siatki wepchnął Szymczak.
30 min. – Lechici bardzo dobrze ułożyli sobie ten sparing. Kontrolują przebieg zawodów.

32 min. – Akcja rywala lewą flanką. Nie było nawet strzału.
34 min. – Rosjanie zaczęli atakować.
34 min. – Płaskie uderzenie z dystansu pewnie wyłapał Bednarek.
37 min. – Tym razem Bednarek nie musiał nawet interweniować. Uderzenie głową minęło poprzeczkę.
42 min. – Lechici przez dłuższą chwilę ładnie umieli utrzymać się przy piłce.
45 min. – Celne uderzenie Awwada zza pola karnego łatwo obronił bramkarz.
45 min. – Do przerwy 2:0. Bardzo dobry drugi kwadrans, słabszy ten ostatni. W Lechu aktywni są skrzydłowi, dużo daje też Awwad i skuteczny Szymczak.

46 min. – W przerwie 5 zmian w Lechu, w Dynamie jeszcze więcej.
50 min. – Rosjanie w ataku pozycyjnym.
56 min. – Lechici grają z kontry.
56 min. – Świetna szansa dla Dynama. Szymański będąc oko w oko z Van der Hartem nie trafił do siatki.
59 min. – Van der Hart ratuje Lecha przed utratą gola. Bardzo udana interwencja po strzale głową.

62 min. – Kolejne zmiany w Lechu. Na boisku nie ma już nikogo z piłkarzy, którzy rozpoczęli ten mecz w pierwszym składzie.
62 min. – W tej chwili skład wygląda następująco: Van der Hart – Borowski, Satka, Dejewski, Puchacz – Muhar, Kozubal – Ławrynowicz, Marchwiński, Palacz – Pacławski.
68 min. – Dynamo niewiele pokazuje. Nie potrafi zdominować Kolejorza, poznaniacy grają bardzo spokojnie.
71 min. – Świetna szansa dla Lecha. Palacz z kilku metrów trafia w obrońcę stojącego tuż przed linią, po chwili niecelnie uderzył Ławrynowicz.
75 min. – Kolejna bardzo dobra interwencja Van der Harta. Napastnik Dynama z łatwością wymanewrował obronę.

80 min. – Tempo sparingu w końcówce jeszcze bardzo słabe.
85 min. – Nudne ostatnie minuty meczu. W obu drużynach nie ma jakości, nic się nie dzieje.
89 min. – Piłka po strzale głową minęła naszą bramkę.
90 min. – Koniec. 2:0 dla Kolejorza. Dynamo niewiele pokazało, Lech był skuteczny grając szczególnie dobrze w drugim kwadransie meczu.

Drugi zimowy sparing 2021 (niedziela, 17 stycznia, godz. 15:00)
KKS Lech Poznań – Dynamo Moskwa 2:0 (2:0)

Bramki: 21 i 26.Szymczak

Asysty: 1:0 – Skóraś 2:0 – Kamiński

Żółta kartka: Awwad

Skład Lecha: Bednarek (46.Van der Hart) – Czerwiński (61.Borowski), Rogne (61.Dejewski), Salamon (46.Satka), Kravets (61.Ławrynowicz) – Karlstrom (61.Muhar), Tiba (61.Kozubal) – Skóraś (46.Puchacz), Awwad (46.Marchwinski), Kamiński (46.Palacz) – Szymczak (61.Pacławski).

Kapitanowie Lecha: Rogne, Van der Hart

Trenerzy: Żuraw – Schwarz