Bohdan Butko nie wróci do Lecha

30-letni prawy obrońca, Bohdan Butko nie wróci już na Bułgarską. Zawodnik, który w grudniu udał się do ojczyzny nie zostanie także w Szachtarze Donieck szukając obecnie nowego klubu zarówno na Ukrainie jak i za granicą.Bohdan Butko pierwszy raz był wypożyczony do Lecha Poznań wiosną 2020 roku rozgrywając u nas 12 spotkań. Po zakończeniu sezonu 2019/2020 wrócił do Szachtara Donieck gdzie ponownie nie miał miejsca w składzie. Po sprzedaży Roberta Gumnego trener Dariusz Żuraw miał do dyspozycji na prawej obronie tylko Alana Czerwińskiego, który pozostawał bez zmiennika.

Październikowy awans Kolejorza do Ligi Europy sprawił, że klub postanowił wypożyczyć Ukraińca do końca grudnia 2020 roku. Było to możliwe, bowiem od lipca do października były reprezentant swojego kraju nie znalazł sobie żadnego klubu. Bohdan Butko do 12 wiosennych meczów dołożył jesienią raptem 6 spotkań. Już na początku drugiej przygody z Kolejorzem prawy obrońca zmagał się z urazem, po powrocie do zdrowia grał bardzo słabo notując 3 występy w Ekstraklasie i 3 w europejskich pucharach. Lech z Butko na murawie nie wygrał ani razu, sam zawodnik miał udział przy straconych golach m.in. w Liege, w Lizbonie, z Rakowem i z Pogonią.

Dnia 1 stycznia 2021 formalnie skończyło się wypożyczenie 30-latka do Lecha Poznań. Mimo zarobienia ponad 120 mln złotych w ostatnim czasie klub nie spełnił finansowych wymagań Butki, który do stolicy Wielkopolski już nie wróci. Klamka w tej sprawie zapadła, prawy obrońca nie zostanie także w Szachtarze Donieck, obecnie szuka nowego klubu na Ukrainie oraz za granicą. W Kolejorzu zmiennikiem Alana Czerwińskiego będzie 18-letni Filip Borowski.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

17 komentarzy

 1. 07 pisze:

  Wiosnę w Poznaniu miał dobrą. Niestety jesienią był cieniem tego z wiosny.

 2. Grossadmiral pisze:

  Wydaje się że słuszna dezycja nie żeby się ktoś nie przydał do rywalizacji z Alanem ale dawać Bogdanowi topową wypłatę za byciem głównie rezerwowym w dodatku nie specjalnie w formie to nie ma sensu. Zawodnik już nie perspektywiczny 3 raz wzięty na pół roku to taka trochę wieczna łapanka a znowuż podpisywanie długoterminowego kontraktu spore ryzyko jeszcze by grał jak na jesieni a kasował więcej niż Alan.

 3. fox pisze:

  Tak czy inaczej Alan za zmiennika ma młodzieżowca.Nie daj Bóg żeby Czerwiński złapał kontuzje albo musiał pauzować za kartki co ne tej pozycji jest bardzo prawdopodobne.A my tutaj mówimy o serii zwycięstw.Nie z tym zarządem.

  • ryszbar pisze:

   Jeśli Alan nie będzie mógł grać to pewnie Kamiński go zastąpi. No chyba, że nie będzie miał kto grać na skrzydle.

  • michal8791 pisze:

   Jeśli Czerwiński złapałby kontuzję to mamy potencjalnie co najmniej trzech zmienników nie licząc młodego Borowskiego to na prawej obronie jak wspomniał „ryszbar” może zagrać Kamiński, oraz Satka i Skóraś bo na tej pozycji grał w Rakowie…

 4. Luna23 pisze:

  ?

 5. Radomianin pisze:

  Dobra decyzja. Rezerwowi to mogą być młodzi Polacy a nie 30letni Ukrainiec który już lepszy nie będzie. Borowski i tak pewnie maks 2 mecze zagra do końca sezonu bo Alan nie odda pozycji. Czekam na bramkarzy ,niech ich wywalą i będzie git.plus huhar i innych wypożyczonych. A potem niech się wzmacniają porządnie na przyszły sezon.oby jakiegoś U18/19Polaka wzięli ,bramkarza i bardzo dobrego zawodnika za Modera. i Murawskiego i może Olkowskiego od lata za darmo.

  • F@n pisze:

   Odpukać, ale jeśli Alanowi zdarzy się poważniejsza kontuzja, a już taką miał, to jesteśmy w dupie.

   • Lechita62 pisze:

    Dlaczego w dupie? Bardzo często młodzi wskakują do składu w momencie kontuzji swojego starszego rywala. Kiedy jak nie wtedy dać wychowankowi szansę? Akurat w Lechu dobrze chowają się boczni obrońcy więc można liczyć, że Borowski w razie potrzeby nie zawiedzie. W przypadku Kędziory czy Gumnego też nie było tak, że ktoś nagle stwierdził „dobra nie kupujemy PO, bo mamy wychowanka, który da radę”. Wskoczyli do składu, bo zaszła taka potrzeba, nie zawiedli i tak już zostali. Stwierdzenie, że w przypadku kontuzji Alana jesteśmy w dupie, to jakbyś od razu zakładał, że Borowski nadaje się co najwyżej do kręcenie karuzelą. Nie dostanie szansy to się nie dowiemy. Dla mnie dobra decyzja o braku kontraktu dla Butko.

 6. Przemo33 pisze:

  Wiosną grał na prawdę nieźle, ale już w jesieni słabo. To nie jest bardzo słaby gracz i dlatego życzę mu powodzenia w dalszej karierze.
  Zmiennikiem Czerwińskiego będzie Borowski i chociaż chciałbym, by trafił tutaj nowy prawy obrońca (np. Olkowski), to jednak wolę już młodego Borowskiego niż jakiś szrot z zagranicy. I tak myślę, że Alan, gdy tylko będzie zdrowy, to będzie grał wszystko, a młody Filip dostanie jakąś szansę z ławki.

 7. J5 pisze:

  Po dobrej wiośnie wielu z nas było zadowolonych z tego, że Butko znowu będzie grać w Kolejorzu. Dobrze rozegrana runda rewanżowa i finałowa, której rezultatem było wicemistrzostwo i zasłużony medal dla Bohdana z nadzieją pozwalało nam spojrzeć na jego grę zarówno w lidze, jak i w pucharach. Niestety, beznadziejna forma, współudział przy straconych bramkach, zwłaszcza tej z Rakowem gdzie obowiązkiem obrońcy było nie przepuścić rywala, dało słaby obraz gry i zaangażowania tego obrońcy. Gwiazdorski kontrakt przy słabej dyspozycji byłoby wyrzucaniem pieniędzy w błoto, co nawet zarząd zauważył, i dobrą decyzją jest rezygnacja z usług Ukraińca. Wielu kibiców obawia się czy młody Borowski da radę na prawej obronie na wypadek kartek bądź urazu Czerwińskiego, ale z drugiej strony nasi wychowankowie często udowadniali że rzucani na głęboką wodę dają radę. Dlaczego Borowski nie miałby sobie poradzić? Lepszy chyba on, niż kolejny wynalazek zarządu. Zaryzykujmy

 8. Didavi pisze:

  Wydaje się to dobrą decyzją. 30 letni Ukrainiec, wypożyczony, z wysokim kontaktem to nie jest dobra droga, w dodatku jego forma ostatnio już była zdecydowanie za słaba.
  Należy szukać kandydata, który będzie wzmocnieniem i realną rywalizacją dla Czerwińskiego.

 9. Erwin pisze:

  Gdyby jego drugie wypożyczenie było tak samo dobre jak pierwsze to byłbym zły takim ruchem, niestety było dużo gorsze w dodatku młodszy nie będzie a pobory ma wysokie, tak więc uważam ten ruch za dobry, ale nie zmienia to faktu, że musimy znaleźć kogoś innego do rywalizacji na prawej obronie i to już mnie martwi, znając podejście zarządu zmiennikiem będzie młodzieżowiec, od biedy zmieni się komuś pozycję jak np. poprzednio Kamińskiemu i jakoś to będzie, odpuszczenie Butki to dobry ruch, ale nie podpisanie kogoś do rywalizacji to kolejny objaw minimalizmu, zobaczymy jak będzie.

 10. Ekstralijczyk pisze:

  Nie no Butko ma ostatnią szansę na załapanie dobrego kontraktu gdzieś, a wiec nic dziwnego, że nie trafi do Lecha.

 11. kibol z IV pisze:

  Żegnam nie tęsknię. Powodzenia

 12. Pawelinho pisze:

  Kompletnie nie udane podejście nr dwa Lecha do Butki, który dał się poznać jako solidny piłkarz. W tym momencie najlepiej dla niego i dla Kolejorza jak wróci na Ukrainę.

 13. Bart pisze:

  A moim zdaniem Butko przecenia swoje możliwości celując w zbyt silne kluby/ligi. Nie ten wiek, nie te umiejętności, jakby miał pójść do silniejszej lig to już by dawno poszedł. Latem wrócił z wypożyczenia, długo nie trenował czekając na oferty, ofert nie było, aż w końcu pojawiła się opcja powrotu do Lecha. Bardzo możliwe że teraz będzie podobnie, że znów braknie ofert. Skoro latem po bardzo dobrej rundzie Butko nie miał ofert, to tym bardziej może ich nie być po nieudanej rundzie. Moim zdaniem nikt mu nie da kontraktu jaki ma w Szachtarze, Butko może niebawem zostać zmuszony do obniżenia oczekiwań finansowych, a wtedy temat Lecha może wrócić (o ile Lech dalej będzie zainteresowany). Umówmy się, nie jest to piłkarz dla którego warto tworzyć kominy płacowe, ale za niższe pieniądze – czemu nie?