Sparing: Lech – Szachtar 1:1

W czwartym i ostatnim meczu sparingowym podczas zimowych przygotowań 2021 w tureckim Belek, zespół Lecha Poznań zremisował z Mistrzem Ukrainy, wiceliderem tamtejszej ligi po rundzie jesiennej i uczestnikiem 1/16 finału Ligi Europy – Szachtarem Donieck 1:1 (0:0). Kolejorz broniąc się w końcówce całym zespołem znów stracił gola w doliczonym czasie gry.

3 min. – Na początku meczu więcej przy piłce utrzymują się Ukraińcy.
3 min. – Pierwszy zmarnowany rzut rożny przez Szachtara.
7 min. – Szansa dla Lecha, którą zmarnował Ishak.
10 min. – Goście nadal prowadzą grę.
11 min. – Kontuzja Ishaka, jest opatrywany.
13 min. – Szwed wstał, ale zszedł. Za niego wszedł Pacławski, który w poprzednim meczu z FK Rad rozegrał 90 minut. Tak właśnie wygląda kadra Lecha.
15 min. – Dobre dośrodkowanie Puchacza, ale uderzenie Pacławskiego było złe.

18 min. – Dużo niedokładności w zespole Lecha.
22 min. – Niecelne uderzenie Karlstroma z daleka.
25 min. – Bardzo dobre podanie Skórasia do Pacławskiego, który będąc oko w oko z bramkarzem nie trafił. Powinien być gol.
25 min. – Szachtar podobnie jak Rad – zaraz po dobrej szansie dla Lecha umiał odpowiedzieć. Piłka minęła poprzeczkę.
29 min. – Płaski strzał z daleka wyłapał Van der Hart.

34 min. – Tempo sparingu jest na razie szybkie, a sam mecz wyrównany.
38 min. – Złe wybicie piłki przez Van der Harta, dobra szansa dla Ukraińców, ale i tak był spalony.
41 min. – Strata Tiby, akcja Szachtara, strzał po długim rogu wybronił Van der Hart.
45 min. – Do przerwy 0:0. Niezłe tempo sparingu, akcji podbramkowych za dużo nie było.

50 min. – Błąd obrony Lecha, rywal wywalczył tylko rzut rożny.
56 min. – Szybka akcja Szachtara od własnej bramki, wymiana wielu podań, na końcu lekki strzał po ziemi wyłapał Van der Hart.
60 min. – 1:0 dla Lecha. Lechici poklepali piłką, Czerwiński dostrzegł Marchwińskiego, który przyjął piłkę i zdobył gola uderzając po długim rogu.

63 min. – Mocny strzał Awwada wyłapał bramkarz.
66 min. – Do tej pory Lecha wyróżnia niezła gra w obronie. Widać na razie jakość, którą wprowadza Salamon.
67 min. – Kolejny uraz w Kolejorzu, Satka jest opatrywany.
68 min. – Lecha znów musi ratować Dejewski, który wszedł na murawę także w poprzednim sparingu. W tej chwili kontuzjowani są Ishak, Satka, Sykora oraz Milić.
72 min. – Lech ma kontrolę nad meczem.

76 min. – Szachtar zaczął zyskiwać przewagę.
80 min. – Kocioł pod bramką Kolejorza, Szachtar w ofensywie.
83 min. – Następna kontuzja, teraz Czerwiński. Niestety w Lechu nie ma zmiennika tego piłkarza, dlatego na siłę musi grać dalej.
85 min. – Ponownie było groźnie pod bramką Lecha. Strzał z paru metrów minął naszą poprzeczkę.
89 min. – Ukraińcy w końcówce meczu zamknęli poznaniaków na połowie.
90 min. – Karny dla Szachtara. Salamon faulował rywala.
90+1 min. – 1:1. Kovalenko nie dał szans bramkarzowi.
90+3 min. – Szachtar nadal atakuje, wywalczył jeszcze korner.
90+4 min. – Koniec. 1:1. Więcej o dzisiejszych dwóch sparingach wkrótce we wnioskach.

Czwarty zimowy sparing 2021 (czwartek, 21 stycznia, godz. 15:00)
KKS Lech Poznań – Szachtar Donieck 1:1 (0:0)

Bramki: 60.Marchwiński – 90+1.Kovalenko – k.

Asysty: 1:0 – Czerwiński

Żółte kartki: Puchacz

Skład Lecha: Van der Hart – Czerwiński, Satka (68.Dejewski), Salamon, Puchacz – Karlstrom, Tiba – Skóraś, Marchwiński, Kamiński – Ishak (14.Pacławski, 46.Awwad).

Kapitan Lecha: Van der Hart

Trenerzy: Żuraw – Castro