225 minut Awwada, dobre liczby wychowanków

Podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2020/2021 zespół Lecha Poznań rozegrał łącznie cztery mecze towarzyskie notując w nich bilans 2-2-0, gole: 4:1. W tureckim Belek szansę gry otrzymało łącznie 27 piłkarzy. To o 5 zawodników więcej niż rok wcześniej.

Najwięcej minut w tureckich sparingach (225) zaliczył Muhammad Awwad, który jako jedyny wystąpił we wszystkich 4 meczach kontrolnych. Wśród pomocników najwięcej minut (po 196) zanotowali Pedro Tiba oraz Jesper Karlstrom, wśród obrońców Thomas Rogne, Alan Czerwiński i Vasyl Kravets (po 196 minut), a spośród bramkarzy Mickey van der Hart (180).

Dużo tej zimy pograli młodzi piłkarze tacy jak Filip Borowski, Antoni Kozubal, Igor Ławrynowicz, Norbert Pacławski oraz Krystian Palacz. Ten ostatni zawodnik będąc lewym obrońcą grał na lewej pomocy. Zaliczył aż 180 minut co jest identycznym wynikiem jak np. rezultat Bartosza Salamona, Jakuba Kamińskiego czy Tymoteusza Puchacza.

Wśród zawodników będących w Belek ani razu nie zagrał tylko czwarty golkiper Karol Drażdżewski, martwi jedynie niespełna godzina gry Mikaela Ishaka, za wiele nie pokazali się też Patryk Waliś, Jan Sykora oraz Antonio Milić, którzy w grach kontrolnych zanotowali raptem po 45 minut.

Bramkarze:

Krzysztof Bąkowski – 0, 0, 45, 0 – (45 minut, 3 mecze)
Mickey van der Hart – 45, 45, 0, 90 – (180 minut, 3 mecze)
Filip Bednarek – 45, 45, 45, 0 – (135 minut, 3 mecze)
Karol Drażdżewski – 0, 0, 0, 0 (0 minut, 0 meczów)

Obrońcy:

Filip Borowski – 45, 29, 90, 0 – (164 minuty, 3 mecze)
Alan Czerwiński – 45, 61, 0, 90 – (196 minut, 3 mecze)
Lubomir Satka – 45, 45, 0, 68 – (158 minut, 3 mecze)
Tomasz Dejewski – 0, 29, 51, 22 – (102 minuty, 3 mecze)
Bartosz Salamon – 45, 45, 0, 90 – (180 minut, 3 mecze)
Thomas Rogne – 45, 61, 90, 0 – (196 minut, 3 mecze)
Vasyl Kravets – 45, 61, 90, 0 – (196 minut, 3 mecze)
Tymoteusz Puchacz – 45, 45, 0, 90 – (180 minut, 3 mecze)
Krystian Palacz – 45, 45, 90, 0 – (180 minut, 3 mecze)
Patryk Waliś – 0, 0, 45, 0 – (45 minut, 1 mecz)
Antonio Milić – 45, 0, 0, 0 – (45 minut, 1 mecz)

Pomocnicy:

Jakub Kamiński – 45, 45, 0, 90 – (180 minut, 3 mecze)
Michał Skóraś – 45, 45, 0, 90 – (180 minut, 3 mecze)
Jan Sykora – 45, 0, 0, 0 – (45 minut, 1 mecz)
Karlo Muhar – 0, 29, 0, 0 – (29 minut, 1 mecz)
Pedro Tiba – 45, 61, 0, 90 – (196 minut, 3 mecze)
Jesper Karlstrom – 45, 61, 0, 90 – (196 minut, 3 mecze)
Filip Marchwiński – 45, 45, 0, 90 – (180 minut, 3 mecze)
Antoni Kozubal – 45, 29, 84, 0 – (158 minut, 3 mecze)
Igor Ławrynowicz – 45, 29, 90, 0 – (164 minuty, 3 mecze)

Napastnicy:

Mikael Ishak – 45, 0, 0, 14 – (59 minut, 2 mecze)
Muhammad Awwad – 45, 45, 90, 45 – (225 minut, 4 mecze)
Norbert Pacławski – 0, 29, 90, 31 – (150 minut, 3 mecze)
Filip Szymczak – 45, 61, 90, 0 – (196 minut, 3 mecze)

Lech Poznań w Turcji 3 z 4 goli zdobył do przerwy w tym 2 między 21 a 30 minutą gry. Wtedy na listę strzelców 2-krotnie wpisał się Filip Szymczak. Był on najlepszym Lechowym strzelcem w Belek, po bramce zdobyli jeszcze Bartosz Salamon oraz Filip Marchwiński.

Zimą najwięcej asyst (2) miał Jakub Kamiński. Poza „Kamykiem” raz asystowali Michał Skóraś oraz Alan Czerwiński. Tej zimy liczby w meczach towarzyskich notowali tylko Polacy. Kolejorz wszystkie gole strzelił z akcji, w 3 meczach zagrał na 0 z tyłu.

Podopieczni Dariusza Żurawia w zimowych sparingach stracili raptem 1 bramkę. Padła ona w doliczonym czasie ostatniej gry kontrolnej z Szachtarem Donieck i to z rzutu karnego.

Lech – Bandirmaspor na 1:0 – Salamon po asyście Kamińskiego

Poznaniacy wykonywali rzut rożny po którym na połowie został Salamon. Po paru podaniach piłka trafiła do Kamińskiego, pomocnik Lecha wyłożył ją Salamonowi, który uderzeniem zza pola karnego strzelił ładną bramkę.

Lech – Dynamo na 1:0 – Szymczak po asyście Skórasia

Ładne prostopadłe podanie Skórasia do Szymczaka, który w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem zdobył gola.

Lech – Dynamo na 2:0 – Szymczak po asyście Kamińskiego

Akcja lewą stroną, Kravets podał do Kamińskiego, który ominął rywala i zagrał wzdłuż bramki. Piłkę z metra do siatki wepchnął Szymczak.

Lech – Szachtar na 1:0 – Marchwiński po asyście Czerwińskiego

Lechici poklepali piłką, Czerwiński dostrzegł Marchwińskiego, który przyjął piłkę i zdobył gola uderzając po długim rogu.

Lech – Szachtar na 1:1

Szybka akcja Szachtara, podanie z lewej strony, którego nie zablokował Czerwiński, Salamon kryjąc rywala popełnił faul po którym sędzia odgwizdał karny. Kovalenko mocnym, płaskim strzałem w prawy róg bramki nie dał szans naszemu golkiperowi.