Sytuacja kadrowa Lecha przed meczem z Górnikiem

Piłkarze Lecha Poznań mijający tydzień poświęcili na odpowiednie przygotowanie się już typowo pod sobotni mecz z Górnikiem w Zabrzu (start o 20:00). Za Kolejorzem są 4 jednostki treningowe, jutro niebiesko-biali odbędą ostatnie zajęcia przed inauguracją wiosny 2021.Przed arcyważnym pojedynkiem sytuacja kadrowa w Kolejorzu nie jest dobra. Poza wyłączonym do kwietnia Niką Kacharavą w ostatnim czasie na problemy zdrowotne narzekali Antonio Milić, Jan Sykora, Dani Ramirez, Lubomir Satka oraz Mikael Ishak, czyli aż trzech podstawowych zawodników. Milić i Sykora rozegrali w Turcji tylko po 45 minut, później doznali urazów. Obaj w tym tygodniu wrócili do indywidualnych zajęć, ale nie są gotowi do gry.

Sytuacja podobnie wygląda w przypadku Daniego Ramireza. Hiszpana zabrakło w Belek, w tym tygodniu lider środek pola ćwiczy już z pełnym obciążeniem, jednak nie jest gotowy do meczu. Pojutrze występ Ramireza od początku jest wykluczony. W nieco innej sytuacji są Lubomir Satka oraz Mikael Ishak, którzy nie dokończyli ostatniego sparingu z Szachtarem Donieck.

Występ obu piłkarzy w sobotę nie jest pewny. Jeśli Satka nie będzie mógł zagrać wtedy w jego miejsce pojawi się Thomas Rogne. Ogromnym osłabieniem byłby brak Ishaka, którego w takiej sytuacji zastąpiłby Filip Szymczak. Jutro Lech Poznań odbędzie ostatni trening przed meczem z Górnikiem Zabrze i to po nim zapadnie decyzja na temat składu meczowej dwudziestki.

Spotkanie na Górnym Śląsku będzie dla Kolejorza arcyważne. Jeśli Lech nie wygra 4 kolejnego ligowego meczu i poniesie 3 kolejną porażkę wówczas Górnik odjedzie na aż 9 punktów. Kolejorz przystępując do sobotniej konfrontacji będzie znał już wynik meczu Rakowa z Pogonią po którym ktoś może odskoczyć na aż 14 punktów. Cele lechitów na wiosnę 2021 mogą być zweryfikowane już po 15. kolejce.

Przewidywany skład Lecha na mecz z Górnikiem:

Van der Hart – Czerwiński, Satka, Salamon, Puchacz – Karlstrom, Tiba – Skóraś, Marchwiński, Kamiński – Ishak.

* – w piątkowej zapowiedzi meczu przewidywany skład może być inny

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

 1. smigol pisze:

  A tam…

  Będzie dobrze, przecież Rząsa obiecał a Żuraw jest optymistą. Pioter został prezesem i tylko te hejtery w internetach nic nie rozumieją.

  Co zrobisz…

 2. J5 pisze:

  Sezon to został przegrany w grudniu. Teraz jest już za późno. Jedynie o puchar można powalczyć. Ale o wynik można się zakładać już teraz

 3. Didavi pisze:

  Jeżeli Satka i Ishak zagrają od początku to będzie dobrze. Z nimi jakieś szanse na wygraną mamy, choć faworytem jest Górnik.

 4. Tadeo pisze:

  Sami sobie to piwo nawarzyli teraz niech je sami wypiją. Przecież Rząsa i Żuraw przed zakończeniem jesiennej rundy byli pełni optymizmu.Żuraw nawet LE.sobie odpuśćł by poświęcić się grze w Ekstraklasie.Co wyszło z ostatnich meczy , wszyscy wiemy
  Nie wiem skąd przy tyłu kontuzjach przed meczem tyle optymizmu? Przestałem już wierzyć ludziom i trenerowi zarządzającym tym klubem i drużyną. Typuje porażkę Lecha i pożegnanie się z szansami na sukces w tych rozgrywkach
  Jeżeli uda im się wygrać, potraktuję to jak miłą niespodziankę.

  .