Bohdan Butko w Erzurumsporze

30-letni prawy obrońca, Bohdan Butko jednak zagra w tureckim klubie Erzurumspor. Jest to o tyle dziwne, że jeszcze kilka dni temu Turcy informowali o rezygnacji z Ukraińca przez oblane testy medyczne.Wbrew wynikom pierwszych testów medycznych Erzurumspor ostatecznie podpisał kontrakt z Bohdanem Butko, który po powrocie w grudniu do Szachtara Donieck szukał nowego klubu m.in. w ojczyźnie i za granicą. Były reprezentant Ukrainy będzie kontynuował swoją karierę w Erzurumsporze, który zajmuje 18. miejsce w Super Lidze.

Obecny klub Bohdana Butko znajduje się w strefie spadkowej. Bezpośrednio przed nim jest Konyaspor do którego niedawno został wypożyczony Karlo Muhar. Ostatnią 22. pozycję wciąż zajmuje Denizlispor w którym gra Radosław Murawski.

Przypomnijmy, że Bohdan Butko w niebiesko-białych barwach rozegrał łącznie 18 spotkań z czego 6 jesienią. Już na początku drugiej przygody z Kolejorzem prawy obrońca zmagał się z urazem, po powrocie do zdrowia grał bardzo słabo notując 3 występy w Ekstraklasie i 3 w europejskich pucharach. Lech z Butko na murawie nie wygrał ani razu, sam zawodnik miał udział przy straconych golach m.in. w Liege, w Lizbonie, z Rakowem i z Pogonią.

Dnia 1 stycznia 2021 formalnie skończyło się wypożyczenie 30-latka do Lecha Poznań. Mimo zarobienia ponad 120 mln złotych w ostatnim czasie klub nie spełnił finansowych wymagań Butki. W połowie stycznia sam zawodnik poinformował, że nie dogadał się z Kolejorzem w sprawie pozostania na rundę wiosenną.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. Didavi pisze:

  Kibice Tureccy to zupełnie inny stan umysłu. My się jaramy transferami, ale to jak ich kręcą transfery to coś niemożliwego. Info o Butko, a tam setki komentarzy, wyczekiwanie, a to tylko przeciętny Butko 🙂

  • robson pisze:

   No ja im się nie dziwię. Z punktu widzenia jednej ze słabszych drużyn ligi tureckiej Butko ma bardzo przyzwoite CV.

   Zresztą niewykluczone, że się tam odrodzi tak jak Novikovas po nieudanym pobycie w Legii.

 2. J5 pisze:

  Butko będzie miał udaną wiosnę w Turcji. Analogiczna sytuacja jak w Lechu rok temu, też nie przeszedł testów po kontuzji, i też podpisali z nim kontrakt