1/8 PP: Z Radomiakiem w Sosnowcu

Mecz 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2020/2021, Radomiak Radom – Lech Poznań nie odbędzie się w Radomiu. Nie zostanie rozegrany również w Poznaniu, choć Lech zabiegał o przełożenie go na Bułgarską.Rano Polski Związek Piłki Nożnej zmienił gospodarza meczu Chojniczanka Chojnice – Zagłębie Lubin. Pojedynek 1/8 finału Pucharu Polski nie odbędzie się w Chojnicach na terenie II-ligowca tylko w Lubinie, natomiast spotkanie Puszczy Niepołomice – Lechia Gdańsk przełożono na obiekt Zagłębia Sosnowiec.

Powodem zmian w planie 1/8 finału Pucharu Polski są warunki atmosferyczne panujące w całym kraju, które mają wpływ na stan nawierzchni. Ta w fatalnym stanie jest także w Radomiu, gdzie obiekt Radomiaka nie posiada podgrzewanej płyty boiska. Z tego powodu Lech Poznań chciał podjąć I-ligowca u siebie na co Radomiak nie zgodził się. Klub z zaplecza Ekstraklasy postanowił poszukać zastępczego stadionu, który ostatecznie znalazł przez co Polski Związek Piłki Nożnej nie zmienił gospodarza meczu.

Spotkanie Radomiak Radom – Lech Poznań zostanie rozegrane w czwartek, 11 lutego, o godzinie 20:30 na stadionie Zagłębia w Sosnowcu. Nie ma żadnej gwarancji, że ten mecz dojdzie do skutku, bowiem 2 dni wcześniej na tym samym obiekcie Puszcza zmierzy się z Lechią. Jeśli murawa 11 lutego nie będzie nadawała się do gry wtedy Radomiak odpowiadający teraz za organizację meczu w Sosnowcu musi liczyć się z walkowerem.

W przyszłym tygodniu warunki do gry będą jeszcze trudniejsze, już od niedzieli synoptycy zapowiadają opady śniegu w całym kraju oraz temperatury przekraczające nocami -10 stopni. Nie ma opcji przełożenia meczu Radomiak – Lech na inny termin, tych brakuje w kalendarzu, już na początku marca odbędzie się 1/4 finału Pucharu Polski. Klub z Radomia nie zgadzając się na przeniesienie pucharowego spotkania na Bułgarską wziął na siebie całą odpowiedzialność.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

8 komentarzy

 1. Tadeo pisze:

  Co za idiotyzm.Takimi bezsensownymi decyzjami zabija się całe piękno futbolu.Pozostaje życzyć tylko Lechowi , żeby Ci idioci z Radomia dostali walkower na korzyść Kolejorza.

 2. J5 pisze:

  Jeśli przegrają walkowerem będzie można powiedzieć że sami zgotowali sobie swój los. Co za różnica zagrać w Sosnowcu lub w Poznaniu bez publiczności. Chyba że liczą na to że mecz odbędzie się na kartoflisku gdzie warunki zniwelują przewagę techniczną

 3. Piknik pisze:

  Nie rozumiem do końca decyzji włodarzy Radomiaka, wydaje się, że podróż z Radomia do Poznania w dzisiejszych czasach to nie jest jakieś szczególne wyzwanie. Kibice nie zasiadają na trybunach…także cóż nie pierwsza dziwna przygoda Kolejorza w PP. Mamy grać z Radomiakiem Radom na stadionie w Sosnowcu. Kurczę gdyby nie pandemia to byłby świetny wyjazd kibicowski.
  Sosnowiec najbardziej wysunięta dzielnica Warszawy, taki stary słaby żart. I tak szczerze wolałbym, aby Lech wygrał mecz z Radomiakiem na boisku. No cóż działacze Radomiaka ryzykują ich sprawa….

  • Pawelinho pisze:

   Mhmm czego tutaj nie rozumiesz skoro prezesem jest nieomylny pan sławek ekspert z ległej-premium?

   • Pawelinho pisze:

    Miasto…wróć dzielnica ich stolycy (mazowsza) ta w niektórych regionach słusznie nazywana jest również syfnowcem.

 4. Levid_67 pisze:

  Jak będzie walkowerem, prezes Radomiaka Pan Sławek
  powie że czuje absmak.

 5. Pawelinho pisze:

  Mam nadzieje, że tym bardziej odpadną z Lechem (oby to było po dość wysokim wyniku). Na ale jakoś mnie to nie dziwi wiedząc kto jest prezesem tego klubiku.

  • Pawelinho pisze:

   ps

   Walkower będzie najlepszą nauczką dla tego kombinowania bo coś tam komuś nie pasuje.