8 kolejny mecz bez wygranej i 1 celny strzał. Wisła P. – Lech 1:0

O godzinie 15:00 na stadionie im. Kazimierza Górskiego mieszczącym się przy ulicy Łukasiewicza 34 w Płocku, początek meczu 17. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021, pomiędzy drużyną Wisły Płock a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 7 kolejnych meczów Lecha bez wygranej (5 ligowych)
null Lech wygrał ostatnie 2 spotkania w Płocku
null Lech nie przegrał z Wisłą od 7 meczów
null Wisła wygrała ostatnie 3 mecze ligowe
null 4 mecze Żurawia z Wisłą (3 wygrane, 1 remis)
null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Milić

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Już w 1 minucie lechici próbowali przelobować bramkarza uderzeniem z połowy boiska.
2 min. – Miękkie dośrodkowanie Puchacza wyłapał Kamiński.
3 min. – Odpowiedź gospodarzy. Strzał w środek wyłapał Van der Hart.
8 min. – Na razie nikt nie umie przejąć kontroli nad meczem.
11 min. – Piłka mocno skacze na murawie. W niektórych miejscach brakuje trawy.
13 min. – Groźny rzut wolny dla Wisły. Piłkę na raty wyłapał Van der Hart.
13 min. – Bardzo dużo fauli na początku spotkania.
15 min. – Akcja Lecha prawą stroną po której strzał oddał Karlstrom. Został zablokowany.

null 16 – 30 minuta

17 min. – null Kartka dla Milica. Już 2 kartka w lidze w 2 meczu.
19 min. – Lech nic nie gra co akurat było do przewidzenia. Zawodnicy są zmęczeni, nie ma ławki, na rezerwie głównie juniorzy, nie było kim rotować po meczu w Sosnowcu.
21 min. – Kopanina pod bramką Wisły. Na końcu złe uderzenie z lewej nogi oddał Szymczak.
24 min. – Znów groźnie po rzucie rożnym. Na szczęście niecelny strzał głową oddał Rzeźniczak.
26 min. – Wisła zaczęła zyskiwać przewagę. Rywal jest mocniejszy fizycznie.
29 min. – Mnóstwo fauli w tym meczu, sędzia odgwizduje niemal wszystko.
30 min. – Obie drużyną idą na rekord fauli.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Lech nie ma żadnego pomysłu na grę. Wisła gra spokojnie, ma w dodatku fizyczną przewagę, w końcu nie grała od 16 dni.
34 min. – Lech szuka jakiejś efektownej gry, choć widzi, że na tej trawie nie poklepie. Innego pomysłu na Wisłę nie ma.
35 min. – null Ufff. Groźny strzał Rasaka z powietrza, piłka minęła lewy słupek naszej bramki.
37 min. – Sędzia zupełnie nie panuje nad meczem. Wiecznie używa gwizdka, kartek za faule nie daje.
38 min. – null Strzał Ramireza w boczną siatkę. Poznaniacy nie oddali jeszcze celnego uderzenia.
41 min. – Nie ma Tiby, nie ma Lecha. Nie widać też Sykory i Szymczaka, czyli jest to samo co w Sosnowcu. Z ławki można wprowadzić jedynie Skórasia. Tak wygląda kadra Kolejorza.
42 min. – Dejewski przyblokował Kocyłę. Mogło być groźnie.
44 min. – Gdzie są kartki dla stoperów Wisły?!
45 min. – null Dobra okazja dla Lecha po zagraniu Puchacza. Znów zabrakło jakości w polu karnym.
45 min. – Puchacz przewrócił się w polu karnym, ale nie ma jedenastki.
45+1 min. – null Tuszyński z kilku metrów trafia w Van der Harta.
45+1 min. – Do przerwy w meczu walki nudne 0:0. Zapowiada się na 8 kolejny mecz Lecha bez wygranej i 6 ligowy.

null 46 – 60 minuta

null Dla przypomnienia przed II połową (wszystkie fronty od sezonu 2015/2016):

Lech przy wyniku 1:0
115-13-10
Lech przy wyniku 0:1
6-26-69

49 min. – Początek II połowy dla Wisły.
50 min. – Lech nie może wyjść z połowy.
53 min. – 8 minut Lecha w defensywie. Ciężko się na to patrzy.
54 min. – Celną główkę wyłapał Van der Hart.
56 min. – Lech wyszedł za połowę, ale szybko stracił piłkę.
56 min. – Poznaniacy nie mają sił.
57 min. – null Szymczak urwał się Rzeźniczkowi, podał do Kamiński, który fatalnie chybił.
58 min. – null Marchwiński i Skóraś weszli, Ramirez oraz Sykora zeszli.
60 min. – null Tuszyński marnuje świetną okazję. Broni Van der Hart.

null 61 – 75 minuta

61 min. – null Lech przez godzinę nie oddał celnego strzału. Najgorszy wynik w sezonie to 2 celne uderzenia.
65 min. – Nic się nie dzieje. Cały czas Wisła ma optyczną przewagę.
67 min. – Tu nawet nie ma co relacjonować. Kopanina + zmęczony Lech, który nie ma już siły biegać.
69 min. – Lechici przegrywają wszystkie ważne starcia w środku pola.
70 min. – null Puchacz
71 min. – Jeszcze 20 minut. Remis 0:0 czy 0:2 nie robi tu różnicy.
72 min. – Marchwiński traci piłkę w środku pola.
73 min. – null 1:0 dla Wisły. Po meczu. Lech nie odrobił strat od listopada 2018 roku, w tym meczu nie oddał celnego strzału, więc nie ma na co liczyć.

null 76 – 90 minuta

77 min. – Pierwszy celny strzał w tym meczu. Uderzał Tiba.
79 min. – null Żuraw ratuje mecz jakimś juniorem z rezerw. Palacz za Kamińskiego, Kvekveskiri za Karlstroma.
82 min. – Nic się nie dzieje. Lech ma dość.
87 min. – Jeszcze 3 minuty.
90+4 min. – Koniec klubowego rekordu (23 mecze ligowe z golem na wyjeździe). To 8 mecz z rzędu bez wygranej i 6 ligowy. „Brawo”.

null null 17. kolejka PKO Ekstraklasy 2020/2021, niedziela, 14 lutego, godz. 20:00
null Wisła Płock – KKS Lech Poznań 1:0 (0:0)

null Bramki: 73.Susnjara