Poznań jest niebiesko-biały. Warta – Lech 1:2

O godzinie 20:30 na Stadionie Dyskobolii mieszczącym się przy ulicy Powstańców Chocieszyńskich 52 w Grodzisku Wielkopolskim, początek meczu 19. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021, pomiędzy drużyną Warty Poznań a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 27 derby z Wartą, 16 ligowe, 12 w Ekstraklasie
null Lech nie przegrał z Wartą wyjazdowych derbów od 1950 roku
null 8 kolejnych wyjazdowych derbów z Wartą bez porażki, 6 bez straty gola, w 3 meczach Lech wygrał 1:0 (wszystkie fronty)
null Pierwsze wyjazdowe derby od 23 października 1994 roku (wtedy 2:0 dla Lecha)
null W derbach Lecha z Wartą na szczeblu Ekstraklasy zawsze były gole.
null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Karlstrom

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

2 min. – Pierwsza akcja, pierwszy strzał Tiby, który wywalczył rzut rożny.
3 min. – Zmarnowane dwa rożne dla Kolejorza.
5 min. – Lech zaskoczył Wartę od początku stosując wysoki pressing.
8 min. – Początek meczu zgodnie z przewidywaniami wszystkich. Lech prowadzi grę, Warta się broni czekając na stały fragment i na kontrę.
8 min. – Karlstrom blokuje uderzenie Kuzimskiego po zagraniu z prawej strony.
13 min. – Kilka minut z przewagą Warty. Akcja toczy się po naszej prawej stronie.

null 16 – 30 minuta

18 min. – Na razie mocno średnie spotkanie. Lech coś tam próbuje, ale jest bardzo niemrawy w ofensywie.
20 min. – null 5 stałych fragmentów gry dla Lecha i 0 zagrożenia bramki Warty.
21 min. – Niezła akcja środkiem zakończona celnym, choć lekkim strzałem Johannssona. Wcześniej podania wymienili Karlstrom i Sykora.
23 min. – null Najlepsza szansa dla Lecha po długim podaniu Tiby. Niestety Sykora trafił w Lisa.
26 min. – Niezły strzał Karlstroma wybronił Lis. Dobre minuty Lecha, zaostrza się przewaga.
30 min. – Lech znów siadł. Dużą przewagę ma tylko w posiadaniu piłki.

null 31 – 45 minuta

34 min. – Ofensywne stałe fragmenty gry w wykonaniu Lecha to nieporozumienie.
34 min. – Żuraw znów promuje lewonożnego Sykorę na prawej stronie. Czech tam ponownie nic nie gra. Jest aktywny, jakości już nie pokazuje.
35 min. – Lech musi się pilnować. Przy tym stylu gry Warty gol na 0:1 kończy emocje. Zwłaszcza, że Lech nie odrobił strat od listopada 2018.
38 min. – Od 12 minut lechici nic nie pokazali. Grają wolno, przewidywalnie.
41 min. – null Kartka dla Puchacza. Trzecia w sezonie.
45 min. – Optyczna przewaga to za mało. W Lechu nie ma jakości, stałe fragmenty mocno irytują, nie ma nawet kogo wpuścić z ławki, by zrobił różnicę.
45+2 min. – Groźny strzał Żurawskiego po rykoszecie.
45+2 min. – Do przerwy nudne 0:0.

null 46 – 60 minuta

null 46 min. – Przed II połową: Tej wiosny Warta wszystkie gole strzeliła po przerwach, Lech 15 z 25 bramek ligowych strzelił w drugich odsłonach.
46 min. – null Gol dla Warty. Lech nie wyszedł z szatni, podanie z prawej strony, którego nie zablokował Puchacz, fatalne ustawienie stoperów, do siatki trafił Kuzimski.

null Lech przy wyniku 0:1 od sezonu 2015/2016 na wszystkich frontach
6-26-70

48 min. – Statystycznie jest już po meczu. Lech nie odrobił strat od listopada 2018 a na wyjeździe od kwietnia 2018.
53 min. – Lech nie ma porządnej ławki rezerwowych, więc tym bardziej nie ma na co liczyć. Remis 1:1 czy 0:3 ponownie nie robi różnicy.
58 min. – Lech bije głową w mur. Po golu na 0:1 co jedynie boczni obrońcy zaczęli szybciej biegać.
59 min. – Na boisku nie ma dziś nikogo w formie. Lech zmarnował tydzień przygotowań.

null 61 – 75 minuta

63 min. – Jeszcze tylko 27 minut i będzie można skupić się na „meczu sezonu” z Rakowem.
66 min. – null Wejdą Kvekveskiri i Skóraś.
70 min. – Warta zaraz zamuruje bramkę.
74 min. – Rekord strzałów celnych tej wiosny. 4 uderzenie w meczu, jego autorem Ramirez.

null 76 – 90 minuta

76 min. – null Szymczak i Kravets weszli, zeszli Puchacz z Ramirezem.
77 min. – Lech już gra wrzutkami. Poddał się dawno, czeka na kolejny mecz.
77 min. – Van der Hart ratuje Lecha przed 2 golem.
80 min. – 1:1. Po wrzutce Kravetsa piłkę przedłużył Tiba, do siatki znów głową trafił Johannsson.

null Johannsson
null Tiba

83 min. – Może teraz Lech uwierzy w wygraną, bo do tej pory wyglądało to fatalnie. Gol mocno przypadkowy, ale jednak daje jeszcze nadzieję.
85 min. – null 5 kartka w sezonie dla Kravetsa
88 min. – Lech nie kwapi się z atakami. Cały czas gra za wolno.
89 min. – null Salamon za Johannssona. Chyba pójdzie do ataku.
90+2 min. – Zaraz koniec. Nic już się nie zmieni, Lech znów nie odrobi strat.
90+3 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! TIBAAAA !!!!!!! w końcówce, w zamieszaniu, gooool!!!! Lech odrabia straty!

null Tiba
null bez asysty

90+5 min. – Koniec. Cud się stał. Lech nic nie grał a wygrał odrabiając straty pierwszy raz od listopada 2018!

null null 19. kolejka PKO Ekstraklasy 2020/2021, piątek, 26 lutego, godz. 20:30
null Warta Poznań – KKS Lech Poznań 1:2 (0:0)

null Sędziowie VAR: Marciniak, Sokolnicki

null Warta: Lis – Grzesik, Ławniczak, Kupczak, Kiełb – Trałka, Kopczyński (45.Czyżycki) – Baku (86.Janicki), Żurawski, Jakóbowski – Kuzimski (72.Jaroch).

null Rezerwowi: Bielica, Nawrocki, Spychała, Burman, Sopoćko, Czyżycki, Janicki, Rybicki, Jaroch.

null Lech: Van der Hart – Czerwiński, Rogne, Milić, Puchacz (76.Kravets) – Karlstrom (66.Kvekveskiri), Tiba – Sykora, Ramirez (76.Szymczak), Kamiński (66.Skóraś) – Johannsson (89.Salamon).

null Rezerwowi: Bednarek, Dejewski, Salamon, Kravets, Borowski, Kvekveskiri, Skóraś, Marchwiński, Szymczak.

null Kapitanowie: Kiełb – Rogne

null Trenerzy: Tworek – Żuraw

null Obserwacja „Oko na grę”: Karlstrom

null Stan murawy: Średni (miejscami nierówna płyta boiska)

null Pogoda: +6°C, pogodnie

null Miejsce: Stadion Dyskobolii (ul. Powstańców Chocieszyńskich 52, Grodzisk Wielkopolski)

258 komentarzy

1. perkac pisze:

Darek miał nosa wprowadzając asystującego Kraweca

2. ForzaLech pisze:

Johanson szacun. Bramka z połowy sytuacji.

3. Rafik pisze:

Jeszcze to wygrają..pewnie przestraszyli się kumatych czekających pod stadionem:)

7. Michu87 pisze:

Ten Gruzin to już mógł isc do tego Widzewa.

8. Ja pisze:

Na każdej pozycji mamy lepszego zawodnika od większości zespołów w tej lidze… a już na pewno od Warty…

9. slavo1 pisze:

Teraz tylko dowieźć ten bezcenny remis do końca. Zostało jeszcze tylko 5 minut. A później przyjazd baną na peron 4a Poznań Główny (podobno już znowu jeżdzi ciuchcia na tracie Wolsztyn-Poznań) i bimbą na Bułgarską.

10. Pawelinho pisze:

Salamon czyli Lech Żurawia walczy o zwycięstwo!

11. tomasz1973 pisze:

Stoper za napastnika…kogoś chyba pojebało do końca!

12. Ja pisze:

Bronimy wyniku?

13. fox pisze:

Obrońca za napastnika Bossze

14. Max Gniezno pisze:

Gonimy wynik wchodzi obrońca za napastnika.
    Żuraw sabotazysta pierdolony

15. piotrx pisze:

Stoper za napastnika w 90 minucie. No Kurwa!

16. Pawel68 pisze:

Ale zmiana!K…bronimy wyniku za wszelką cenę!K…żuraw miej w końcu ten honor i wypierdalaj!!!

17. Bart pisze:

Zdjął Johannsona i wpuścił Salamona? Co my, bronimy wyniku? Żuraw jest normalny?

18. kibol z IV pisze:

Kurwa czy go pojebało Obrońca za napastnika…Oni bronią wyniku !!!!????

19. Jakub80 pisze:

Ach ten Darek i te jego niekonwencjonalne pomysły! Hahahhahaha

20. Rafik pisze:

Po golu na 1-1 powinni usiąść na Warcie i ich dobić a tu nadal sielanka. Więcej zaangażowania i chęci zwycięstwa mają chłopcy grający na orliku niż zawodnicy Lecha

21. inowroclawianin pisze:

Żuraw to jednak zjeb. Ściąga najlepszego strzelca i wprowadza obrońcę. Parodia. W meczu z ogorami.

27. Pawelinho pisze:

Jakie przypadkowe zwycięstwo i gol Tiby…szkoda Warty.

28. kilo82 pisze:

O kurwa 😀

29. Bart pisze:

W końcu udało im się wygrać rzutem na taśmę. Takie wygrane budują.

30. Max Gniezno pisze:

Szkoda Wary. Tyle w temacie. Zwycięstwo Lecha nic nie zmienia.

31. inowroclawianin pisze:

Olbrzymie szczęście, ale i tak ekipa powinna drugi raz złożyć wizytację Rutkowi. Olbrzymi fuks.

32. ForzaLech pisze:

Nie wierze

33. tomasz1973 pisze:

No to Tibie się należą gratulacje, za to jak to zrobił, pozostali waliliby na pałę w Lisa.

34. Michu73 pisze:

Tiba! Na tego gościa zawsze można liczyć!

38. Pawel68 pisze:

Dla mnie to nic nie zmienia!K..rozgonić tę bandę nieudaczników wronieckich!!!K…!

39. Niebieski77 pisze:

A nie mówiłem? byłem spokojny o wynik…

40. MaPA pisze:

Zarząd mysli i co ci kibole od nas chcą?

41. Rafik pisze:

W końcu odmienili losy spotkania:)

42. perkac pisze:

Trzeba im cisnąć bo wtedy wygrywają jak w Sosnowcu

43. fox pisze:

To jest niemożliwe.Ostatnia sekunda.Zadecydowała indywidualność Tiby.

49. Didavi pisze:

O chuju złoty! Po 2 latach, 3 miesiącach i 2 dniach odwróciliśmy mecz.

50. olos777 pisze:

Obiektywnie mecz,a raczej sparing na remis.W sporcie,jak w życiu suma pecha i farta zawsze wychodzi na 0!

51. tylkoLech pisze:

Może Lech i nic nie grał, ale Warta że swoim antyfutbolem przegrała zasłużenie. Cud, po prostu cud, ale zasłużony

52. slavo1 pisze:

Podwójnie niesprawiedliwy wynik meczu : Lech nie zasłużył na zwycięstwo a Warta na porażkę.

53. Rafik pisze:

Co to za pierdolenie typu szkoda Warty. Czy Was pojebalo! Poznań do Lecha należy. Warta jest a jak jej nie będzie to nic się nie stanie. Jest tak ważna dla Poznania jak zeszłoroczny śnieg.

• MaPA pisze:

No.I z tym śniegiem Lech ma kłopoty.

• Didavi pisze:

Właśnie tak!

• olos777 pisze:

@Rafik mniemam,że masz trochę mało lat i mało wiesz o historii tej jak to określiłeś nic nie znaczącej Warty!Jako kibol Lecha od ponad 35 lat powiem Ci,że lepiej jakbyś Lechowi nie kibicował.Najlepiej to nikomu nie kibicuj!Warta,to część historii tego miasta,to część historii każdego z nas i wypraszam sobie takie określanie tego zespołu.I nie mów,że nic się nie stanie,bo ten klub ma wiele sekcji,nie tylko piłkarską.Wychowała dziesiątki wybitnych polskich sportowców i trenerów więc nie pierdol tu głupot!!!Bankowo nie wiesz,że warta miała,ale nie wiem czy nadal ma np. sekcję szermierki!!!

Kogo obchodzi sekcja szermierki?!??!?!?!?!?!?! Zapraszam na forum sekcji szermierki Warty. Tu jest strona Lecha i Kibiców Lecha, nie Warty. Wybacz, ale nie każdy kibic Lecha musi lubić Wartę, bo tak wypada. Nie, po prostu. Tak jak ja pisałem przed meczem, dla mnie też Warta to klub jak każdy, jak Podbeskidzie, Jagiellonia. Można szanować, ale wygrywać ma Lech i właśnie wygrał i nie śmieszą mnie komentarze szkoda Warty. To zamiast cieszyć się z wygranej Lecha, mamy tu teraz żałować obcego klubu?

@Didavi dla Ciebie to może obcy klub,ale dla znakomitej większości poznaniaków,a bankowo nim nie jesteś,jest klubem budzącym sentyment.Lubimy Wartę i jej kibicujemy,ale jesteśmy kibolami Lecha i w takim meczu cieszy nas zwycięstwo naszego klubu i trochę smuci porażka Warty.

Tak właśnie jest. Nie jestem z Poznania i dlatego Warta nie znaczy dla mnie nic. Będąc jedynie kibicem Lecha, chciałbym cieszyć się z wygranych derbów, a nie żałować przegranego, obcego klubu, bo dość mam problemów w swoim klubie i nie mam siły by martwić się o inny.

• seba86 pisze:

Dokładnie!

54. Levid_67 pisze:

Szkoda Warty, jesienią i dzisiaj straciła punkt po 90-tej minucie.

• kibol z IV pisze:

Komu Ty kibicujesz ? To forum to forum Lecha , nie Warty.

• Levid_67 pisze:

Zgadzam się z tym co wyżej napisał olos 777. Kibicuję Lechowi, ale mam też szacunek dla Warty która zdobyła dla Poznania dwa mistrzowskie tytuły. Cieszę się że w przeciwieństwie do innych miast, w Poznaniu można iść na mecz derbowy w koszulce Lecha i szaliku Warty, bez obawy że zostanie się „poczęstowanym” bejsbolem albo maczetą. Oby ten stan trwał jeszcze bardzo długo.

Kibicujesz Lechowi i szkoda że wygrał ? Szkoda że wygrał po 90 minucie ? A jakby wygrał po golu w 3 minucie to nie było by Ci szkoda Warty ?

Nigdzie nie napisałem „szkoda że Lech wygrał”. Chciałbym żeby po dobrej grze pokonał Wartę nawet 4 lub 5 : 0, jednak takiej nie było, a dzisiejsze zwycięstwo „przykryło” tylko na pewien czas to o czym wielu (również Ty) od dawna tutaj pisze, że w tym klubie źle się dzieje, dlatego nie podniecam się tym wynikiem.

A ja gdyby Lech wczoraj nie wygrał napisałbym ….szkoda że Lech nie wygrał.Bo to była by strata kolejnych pkt. Warta nie grała nic…kompletnie nic. Była obiektywie patrząc słabsza od Lecha i przegrała zasłużenie. To że jest z Poznania nie obliguje mnie jako kibica Lecha do tego by żałować kogoś że przegrał z Lechem. Ta wygrana Lecha niczego nie przykrywa. Jak jest w klubie każdy z Nas widzi…ale gdyby Lech nie wygrał obu meczy z Wartą było by jeszcze gorzej…Nie pomyślałeś tymi kategoriami ? Nikogo nie będę gloryfikował , ani szczególnie wychwalał po tym meczu…ale cieszę się że Lech w ostatniej akcji meczu strzelił gola i wygrał z Wartą.

55. kilo82 pisze:

Warty trochę szkoda, drugie przegrany derby w końcówce, ale mądrze powiedział Lis po meczu – nie da się w każdym meczu utrzymać wymęczonego 1:0. Raz kiedyś nam szczęście dopisało w końcówce.

56. deel pisze:

Kolejne szczęśliwe zwycięstwo. Ja efektów tej mitycznej ciężkiej pracy na treningach nadal nie widzę. Dzisiaj pomysł na grę zespołu, zaserwowany przez Żurawia, znowu okazał się niewypałem. Mecz uratował nam przypadek i Pedro Tiba – indywidualność, czyli odstępstwo od pomysłu trenera. Może i los oddaje nam punkty stracone w ostatnich minutach, ale jak długo pociągniemy na farcie?

57. inowroclawianin pisze:

Mecz tragedia, wynik jak na ten mecz super.

58. kibol z IV pisze:

Bardzo dobry tytuł. POZNAŃ JEST NIEBIESKO BIAŁY….nie zapominajcie ludzie komu kibicujecie !

59. robson pisze:

Pocieszające, że w tej lidze znaleźli się jednak jeszcze więksi frajerzy niż my. Najpierw w pierwszym meczu warciarze podarowali nam karnego w doliczonym, a teraz tracą bramkę w ostatniej akcji meczu.

60. Gadzuki pisze:

przynajmniej mi weekendu na początku już nie spierdolili , po takich meczach wiem dlaczego nasze kluby nie awansują regularnie do europejskich pucharów

61. piotr06 pisze:

Kurwa ludzie przestańcie beczeć. Wynik niesprawiedliwy, szkoda Warty, ble , ble, ble… Nie mam nic do Warty, jak nie grają z nami to im kibicuję, ogólnie życzę im jak najlepiej, ale do kurwy nędzy jesteśmy kibicami Kolejorza! Wygraliśmy po chujowym meczu i mamy 3 punkty. Pocieszmy się trochę.

62. F@n pisze:

Dawno nie miałem takich emocji, serio.

63. Tetryk pisze:

Jest seria! 😉

64. F@n pisze:

Los zwrócił nam te frajerskie porażki w rundzie jesiennej. Chociaż raz. I w końcu odwróciliśmy wynik.

65. perkac pisze:

Szkoda bo klub rutkowskich to dno w którym nigdy nie będzie normalnie i który nigdy nie będzie wygrywał dlatego każda porażka Wronieckich mnie cieszy bo tylko totalny upadek i ingerencja kiboli może coś zmienić, a tak to bez zmiany, żuraw zostaje na kolejny sezon i dobra mina do złej gry

66. tomasz1973 pisze:

Nie patrzcie na wynik, bo on zaczernia to co się dzisiaj działo w Grodzisku. O tym jaki jest tam burdel niech świadczy gra. beznadziejna gra, no ale jak może być inaczej, jak właściciel pomimo ogromnej kasy nie raczy kupić zawodników na pozycje, które wymagają wzmocnień, a tych, którzy są trenuje jakiś popapraniec, który w ostatniej minucie zmienia napastnika na stopera.

• F@n pisze:

Ta zmiana Salamona za Johanssona okazała się akurat trafna 😉
      Mecz słaby, ale czy ktokolwiek zagrał dobrze z Wartą w tej rundzie? Nawet ten wychwalany Piast?
      Przed Darkiem wiele jeszcze pracy, ale cieszmy się kiedy jest na to czas. Ponad 2 lata nie odwracaliśmy wyniku. Do tego los nam oddał częściowo to co zabrał nam jesienią w kilku spotkaniach.

W końcu ta zmiana w oczach i ustach Zarządu i trenerów dała nam wygraną.:)

• Wielkopolanin pisze:

Gra jaka był wszyscy widzieli, nic dobrego nie można o niej powiedzieć oczy bolą.

Fan, sorry, ale pierdolisz głupoty. Owszem, Salomon wszedł żeby grać na aferę i liczyć na jego wzrost, ale nie trzeba zmieniać jednocześnie faceta, który strzela ci 2 bramki pod rząd, było kilku innych, których można było zmienić. To raz, a dwa, Żuraw niech spierdala razem z tymi chujami do lasu i niech już nic „nie pracuje”, szkoda czasu i naszych nerwów.

Salamon jak już.
      Jest wysoki, powalczył i jest efekt, a ty szukasz dziury w całym.

67. Wielkopolanin pisze:

Cieszą 3 pkt. reszta bez komentarza.

68. smigol pisze:

Grande Pedro!!! Warta solidnie,
    Żuraw to debil. Dziękuję

69. Didavi pisze:

Ja się cieszę z wygranej, bo i tak po remisie Żuraw by nie wyleciał. Proste, że nie.
    Aha, bo zapomniałbym. PAN PIŁKARZ PEDRO TIBA! Proste, że tak.

70. JACOL041957 pisze:

Jak zwykle większość komentarzy więcej niż żałosna. Lech grał dziś absolutną nędzę. Wygrał przypadkowo. Żuraw wprowadził Salamona za napastnika???!!! Niektórzy mówią,że miał nosa.Nie,to było kretyństwo! Gruzin, Kraviec,Szwed i Chorwat- beznadzieja. Nie widać różnicy w stosunku do Muhara. Oczywiście cieszymy się z wygranej, ale trzeba tą beznadzieję widzieć. W holu Lecha wisi taka tablica: „jesteśmy tu, bo…” Żadne z tych haseł nie ma odzwierciedlenia w postawie kolejarza. Zresztą, kto to rozumie, oprócz kilku krajanów. Tą tablicę honorowo powinien Klimczak sprezentować Warcie. A tak w ogóle, to marzyło by mi się, że po pandemii, jak będziemy mogli wrócić na trybuny, pierwsza kolejka: wszyscy na Wartę, a na Bułgarskiej zero. …Marzenia.

71. kibol z IV pisze:

Zastanawiam się nad niektórymi komentarzami. Jest to po prostu wkurwiające ! Przegrywamy w ostatniej minucie …KURWA BEK ! Wygrywamy KURWA SZKODA WARTY ! LUDZIE CZY NIE POTRAFICIE SIĘ TAK NORMALNIE PO PROSTU CIESZYĆ !?
    Rozumiem sympatię do Warty. Ale to forum to forum kiboli Lecha. Jak komuś szkoda Warty to niech pisze na forum Warty !

Większości już się popierdoliło we łbie. Były porażki to się krytykuje. Udało się wygrać to trzeba się cieszyć. Podczas meczu sam jebałem kurwami we wszystkich na boisku i na Żurawia, ale jak strzelili na 2:1 to wyskoczyłem do góry.

A co?Zabronisz ludziom napisać,że szkoda im Warty?Nie piszą tutaj kocham Wartę czy chuj wie co.Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię.Tak,ja też cieszę się ze zwycięstwa Lecha,ale szkoda Warty.Nie chcesz czytać takich komentarzy?To wejdź na forum w środę.Proste.

Szanujesz Wartę ?

@kibol z IV?Tak szanuję Wartę Poznań.To coś złego?Sam przez kilka lat byłem związany z Wartą.Grałem tam w piłkę.Z mojego naboru coś tam pokopał Miklosik.

To zawsze pisz jej nazwę dużą literą…bo chujowo ten szacunek wygląda.”Bankowo nie wiesz,że warta miała,ale nie wiem czy nadal ma np. sekcję szermierki!!!”
        Osobiście jak już zaznaczyłem nie mam nic do Warty Poznań.Ale jako kibic nie jest mi szkoda Warty po porażce z Lechem. Lech wygrał i to się liczy.
        Moja sugestia odnośnie sympatyzowania z innym klubem wynika z faktu , że za chwilę ktoś kibicujący ległej lub jakiejś innej popierdułce zacznie tu wylewać swoje sentymenty i żale…Z forum kibioli Lecha zrobi sie przytułek brata Alberta dla poszkodowanych przez Lecha klubów i ich kibiców…

72. Gadzuki pisze:

kolejny mecz bez wejścia młodej gwiazdy z ławki i komplet punktów.

73. Bart pisze:

Całe szczęście że piłka trafiła pod nogi Tiby. On jeden potrafił zachować spokój i dryblingiem zrobić sobie kawałek miejsca. Każdy inny w tej sytuacji waliłby z zamkniętymi oczami ile sił w nogach.

@Bart fakt.Pomijając,że większość meczu grał taki sam piach jak inni.To odróżnia piłkarza od parodysty.

• Paweł pisze:

Masz rację.
      Poza drobnym szczegółem,
      Pan Piłkarz TIBA był dotychczas najsłabszym ogniwem Kolejorza na wiosnę.

74. Rafik pisze:

Znam historię Warty. Nie mam naście lat (niestety). Jestem od dzieciństwa kibicem Lecha, Górnik i Milanu w tej kolejności. Tak jak napisałem Warta dla większości Poznania nic nie znaczy. Nie rozumiem tego biadilenia (mniej emocjonalnie) typu szkoda Warty. To jest forum Lecha! Nadal twierdzę że Warta mimo swojej historii dla Poznania nie znaczy tyle co Lech. Dziś jest jutro jej nie będzie i nikt nie uroni łzy.

• aaafyrtel pisze:

mylisz się… ja, osobnik też już podstarzały, mam warcinkę w sercu… najprościej mówiąc KOLEJORZ KING, WARCINKA QUEEN… swoją drogą to ciekawe jest dlaczego kibole w swojej masie kupili ubecką narrację i na warcinkę, przecież klub z pięknymi niepodległościowymi tradycjami, się wypięli… to jest ciekawe z socjologiczno-psychologicznego punktu widzenia…

75. MARCINzKALISZA pisze:

Brawo za zwycięstwo cieszą 3 punkty i przełamanie gdy tracimy pierwsi bramkę. Mecz ogólnie słaby w wykonaniu Lecha najwięcej emocji było w ostatniej minucie doliczonego czasu.

DERBY dla KOLEJORZA!!!

76. fox pisze:

Też nie mieszkam w Poznaniu ale znam historię stolicy mojego regionu.Dzisiaj kibicowałem Lechowi ale jak Warta gra z innymi drużynami to jej kibicuję i w przeciwieństwie do nie których szkoda by mi było gdyby jej nie było i mam nadzieję,że się utrzyma.Lech grał dzisiaj kiepsko ale trzeba też przyznać,że Warta murowała dzisiaj cała drużyną i nie tacy jak Lech mieli problemy zdobywać z nią gole.Co jeszcze mnie zastanawia?Otóż o ile mogę zrozumieć słabszą postawę Ramireza który nie przeszedł przygotowań to zastanawiam się co się stało z Kamińskim i Puchaczem którzy grają zatrważająco słabo.Dzisiaj nawet Skóraś był lepszy od nich.Czyż by oni umieli grać tylko jak był Moder?

77. Ekstralijczyk pisze:

Nie było to dobre widowisko dla oglądających.

Lech walił głową w mur, a Warta autobus i kontratak.

W końcu szczęście dopisało i Lech zgarnął pełną pulę.

• tolep pisze:

ejże, oglądałem od 70 minuty i wyglądało to jak youtube na 1.25x a czasem 1.5x

• klaus pisze:

Wiesz-większość drużyn wie, że Lech jest bezzębny gdy stawia się autobus. My nie mamy wieży Pekharta, który dopada głową każdą górną piłkę i tu jest nasz problem.Ale dziwię się, że tak rzadko strzelamy z daleka w tej sytuacji.

78. Pawelinho pisze:

Bardzo przypadkowe bramki Lecha podobnie jak zwycięstwo nad Wartą, której zwyczajnie szkoda.

79. Erwin pisze:

Drugi z rzędu wygrany mecz i kolejne przełamanie, jednak prawdziwy test przyjdzie we wtorek w PP, ten mecz pokaże czy można już gasić światło czy jeszcze jakieś emocje nam zostały w tym sezonie, wracając do meczu z Wartą, to dopisało nam bardzo dużo szczęścia, którego często brakowało, nie było to przekonywujące zwycięstwo i gra Lecha dalej nie napawa optymizmem, pozostaje jedynie cieszyć się z kompletu punktów i wygranych derbów.