II-liga: Lech II Poznań – Stal Rzeszów 5:1

W meczu 19. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2020/2021, Lech II Poznań wygrał u siebie ze Stalą Rzeszów aż 5:1 (2:1). Rezerwy Kolejorza przegrywały 0:1, ale obraz spotkania diametralnie zmieniła czerwona kartka dla gracza gości już w 25 minucie gry i rzut karny.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków Stali, która już po kilkunastu sekundach powinna prowadzić. Goście wciąż atakowali aż w 8 minucie dopięli swego zdobywając gola z pomocą Laskowskiego, który pechowo trafił do własnej siatki. Poznaniacy nie istnieli na boisku aż w 25 minucie wyszli z kontrą. W tej sytuacji faulował Kostkowski za co dostał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę. Jedenastkę na gola zamienił Krivets, od momentu bramki na 1:1 na boisku istniał już tylko Lech II Poznań.

W 42 i 46 minucie dwa razy lewą flanką urwał się dynamiczny Karbownik zdobywając po rajdach dwa gole. Ten sam piłkarz asystował w 65 minucie przy trafieniu Marchwińskiego, który z kilkunastu metrów pokonał bramkarza mocnym strzałem. 19-latek wpisał się na listę strzelców jeszcze w 67 minucie dobrze wykańczając akcję z bliska po zagraniu z prawej strony bardzo aktywnego Krivetsa.

Kilkadziesiąt sekund po piątym golu dla rezerw karnego wykonywała Stal, ale z 11 metrów do siatki nie trafił Reiman. Lech II Poznań rok temu na inaugurację wiosny ograł Stal Rzeszów 2:1, 12 miesięcy później ponownie we Wronkach wygrał aż 5:1 przerywając tym samym w debiucie nowego trenera passę 6 kolejnych meczów bez zwycięstwa.

Lech II Poznań po 18 rozegranych meczach II-ligi 2020/2021 z zaledwie 17 punktami na swoim koncie i bilansem 5-2-11, gole: 28:35 jest na 16. miejscu w ligowej tabeli mając 1 oczko przewagi nad strefą spadkową. Podopieczni Artura Węski kolejny mecz na 3 froncie rozegrają w sobotę, 6 marca, o godzinie 13:00. Wtedy ich rywalem we Wronkach będzie Sokół Ostróda.

19. kolejka II-ligi 2020/2021, sobota, 27 lutego, godz. 13:00
KKS Lech II Poznań – Stal Rzeszów 5:1 (2:1)

Bramki: 26.Krivets – k. 42 i 46.Karbownik 65 i 67.Marchwiński – 8.Laskowski – sam.

Asysty: 1:1 – bez asysty 2:1 – Krivets 3:1 – ? 4:1 – Karbownik 5:1 – Krivets

Żółte kartki: Onsorge, Palacz – Sylwestrzak, Maciejewski, Kostkowski, Sławek, Goncerz

Czerwona kartka: 25 min. – Kostkowski (za drugą zółtą)

Widzów: (bez udziału publiczności)

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)

Lech II: Bąkowski – Borowski, Onsorge, Dejewski, Palacz – Laskowski (78.Białczyk), Kozubal, Marchwiński (78.Ławrynowicz) – Szramowski (73.Ratajczyk), Krivets (69.Yatsenko), Karbownik (73.Smajdor).

Rezerwowi: Radliński, Wojtkowiak, Nawrocki, Smajdor, Białczyk, Kryg, Ławrynowicz, Yatsenko, Ratajczyk.

Stal: Kaczorowski – Sylwestrzak (65.Mustafaev), Kostkowski, Fojut (57.Góra), Głowacki – Szczepanek, Reiman, Michalik (39.Wolski) – Pieczara (65.Goncerz), Maciejewski (65.Olejarka), Sławek.