Po 19 kolejce II-ligi

W sobotę, 27 lutego oraz w niedzielę, 28 lutego po ponad 2 miesiącach zimowej przerwy do gry powróciły kluby występujące na co dzień w II-lidze. Już na starcie wiosny zmienił się lider ligowej tabeli. Po 6 meczach bez wygranej zwyciężyły rezerwy Lecha Poznań, które wydostały się ze strefy spadkowej.

Lech II Poznań przegrywał ze Stalą Rzeszów 0:1, ale czerwona kartka i późniejszy rzut karny wszystko zmienił. Kolejorz wygrał aż 5:1, przeskoczył z 17 na 16. miejsce i ma teraz 1 oczko przewagi nad strefą spadkową do której po tym weekendzie wpadł Znicz Pruszków.

W 19. kolejce zespoły Skry, Olimpii Elbląg i Olimpii Grudziądz wygrały 1:0 po golach w końcówkach. Także po 80 minucie padły bramki w meczu Błękitnych ze Śląskiem II, który zakończył się remisem 1:1. Charakter w pierwszej wiosennej kolejce pokazały Wigry, które przegrywając w Pruszkowie 0:1 zwyciężyły 2:1.

Nowym liderem II-ligi został GKS Katowice wykorzystując niedzielne potknięcie Górnika. Ekipa z Polkowice i tak może być zadowolona z 1 punktu, bowiem w hicie weekendu kończącym zmagania 19. kolejki przegrywała u siebie z Chojniczanką Chojnice już 0:2.

W najbliższą sobotę rezerwy Lecha Poznań znów zagrają u siebie. Dnia 6 marca o godzinie 13:0 rywalem podopiecznych Artura Węski będzie jeden z beniaminków Sokół Ostróda, który na start sezonu 2020/2021 wygrał z nami 2:0.