Warto wiedzieć: Lech – Raków (02.03.2021)

Stały przedmeczowy cykl “Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Lech Poznań – Raków Częstochowa (02.03.2021):

O polepszenie bilansu – Lech zagra jutro z Rakowem po raz 17 w historii. Na 3 frontach Kolejorz zaliczył bilans 6-7-3, gole: 27:18.

Lech umie grać z Rakowem u siebie – Lech w 4 ostatnich meczach z Rakowem w Poznaniu wbił tej drużynie aż 12 goli. Kolejorz żadnego spotkania nie przegrał notując przy Bułgarskiej następujące wyniki: 1:1, 5:0, 3:0 i 3:3.

Jedna rywalizacja – Lech tylko raz rywalizował z Rakowem w Pucharze Polski. W 2018 roku na etapie 1/16 finału przegrał w Częstochowie 0:1.

Zrewanżować się – Lech stanie jutro przed szansą rewanżu za to co się stało w listopadzie. Wtedy poznaniacy przegrywali u siebie już 0:2, w drugiej połowie Kolejorz prowadził 3:2, na końcu w ostatniej akcji meczu stracił pamiętnego gola na 3:3.

Mocne ofensywy – We wtorek spotkają się mocne ofensywy. Raków w lidze zdobył dotąd 30 goli (2 wynik), Lech strzelił 27 bramek (4 rezultat).

Bez straconego gola – Raków w tej edycji Pucharu Polski nie stracił jeszcze gola na wyjeździe. Z Sandecją na jej terenie wygrał 3:0, w Niecieczy zwyciężył 2:0.

Po piątkowych wygranych – Obie drużyny do wtorkowej rywalizacji podejdą po 2 kolejnych ligowych wygranych. Oba zespoły ostatni raz rywalizowały w piątek triumfując jednym golem.

O trzecie kolejne zwycięstwo – Kolejorz stanie jutro przed szansą 3 wygranej z rzędu. Lechici ostatni raz taką serię mieli na początku września i października, kiedy wygrali nawet 5 kolejnych meczów.

Żuraw bez porażki – Dariusz Żuraw jako trener jeszcze nie przegrał z Rakowem – 3-1-0, 13:6.

25 ćwierćfinał, 38 mecz – Lech rozegra jutro swój 38 mecz w 1/4 finału Pucharu Polski. W dotychczasowej historii grając w ćwierćfinale przechodził dalej 16 razy, odpadał tylko 8 razy. Sezon 2020/2021 jest 25 w którym Lech doszedł do ćwierćfinału.

10 ćwierćfinał bez dwumeczu – Kolejorz rozgrywał dotąd 9 ćwierćfinałów w których nie było rewanżowych spotkań. W takiej sytuacji 5 razy wygrał, 4 razy odpadł.

Cztery kolejne awanse – W ostatnich 4 sezonach Pucharu Polski w których Lech dochodził do ćwierćfinału potrafił przechodzić 1/4 rozgrywek. Poznaniacy ostatni raz odpadli w ćwierćfinale Pucharu Polski w 2012 roku z Wisłą (0:1 i 0:1).

Trzy mecze bez porażki – Lech nie przegrał 3 ostatnich meczów ćwierćfinałowych rozgrywanych przy Bułgarskiej. W tym czasie wygrał ze Zniczem Pruszków oraz Zagłębiem Lubin po 1:0 oraz zremisował z Wisłą Kraków 1:1. Lechici ostatnią porażkę w Poznaniu w 1/4 finału Pucharu Polski ponieśli w marcu 2012 roku (0:1 z Wisłą).

Mecz sprinterów – Wtorkowy mecz będzie pojedynkiem sprinterów. Indywidualnie Puchacz i Tudor zaliczają się do czołowych sprinterów ligi. Drużynowo w lidze Lech jest drugi (107 sprintów na mecz) a Raków siódmy (99 sprintów na mecz).

Tylko jeden mecz – O awansie do 1/2 finału pucharu krajowego decyduje tylko jedno spotkanie. Ćwierćfinał Pucharu Polski odbędzie się na początku kwietnia. Pary wyłoni losowanie.

Dwóch młodzieżowców – Jutro na boisku w obu zespołach musi przebywać po 2 młodzieżowców (rocznik 1999 lub młodszy).

Śledźcie nas – We wtorek z tradycyjnym przedmeczowym i meczowym raportem na żywo prosto z Bułgarskiej ruszamy na KKSLECH.com już o godzinie 19:05. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Raczkowski rozjemcą – Arbitrem jutrzejszych zawodów będzie Paweł Raczkowski. Sędzia z Warszawy w tym sezonie nie prowadził żadnego naszego meczu, w zeszłym Lech z nim na murawie zaliczył bilans 2-1-0, 7:0 pokonując Raków 3:0.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa we wtorek o 20:30 będzie Lech. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 1.95, na remis 3.60 a na triumf Rakowa 3.70.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz