Juniorzy rozpoczynają wiosnę

W najbliższy weekend ruszają rozgrywki juniorów starszych w kategoriach U-18, U-17 i U-15. W tej pierwszej Lech Poznań jest średniakiem, ale w dwóch kolejnych jesienią zdominował swoją grupę. Jeśli wiosną powtórzy 1. lokatę wtedy w czerwcu powalczy o tytuł Mistrza Polski w dwóch kategoriach wiekowych.Juniorzy starsi, juniorzy młodsi i trampkarze starsi Kolejorza do rundy wiosennej sezonu 2020/2021 przygotowywali się niemal równo 2 miesiące. Wszystkie ekipy rozegrały tej zimy łącznie kilkanaście sparingów, już w poniedziałek wracamy na KKSLECH.com z tygodniowym cyklem na temat młodzieży w której będziemy prezentować m.in. wyniki notowane przez Lecha Poznań do lat 18, 17 i 15.

Juniorzy starsi

Juniorzy starsi Lecha Poznań trenowani przez Huberta Wędzonkę zimą rozegrali 5 sparingów w tym 3 z seniorami drużyn z niższych polskich lig. Kolejorz do lat 18 zanotował w nich bilans 2-2-1. Plan przygotowań w pewnym momencie trochę się zmienił, bowiem w akademii wykryto koronawirusa przez co zapobiegawczo cały zespół udał się na tygodniową kwarantannę.

Zimowe sparingi Lecha z CLJ:

Śląsk Wrocław U-18 0:2
Ruch Chorzów U-18 9:1
Warta Poznań U-18 1:1
Noteć Czarnków 1:1
Orla Wąsosz 5:1

Lech Poznań jest średniakiem CLJ. W 17 jesiennych kolejkach zanotował bilans 7-4-6, gole: 26:23, zdobył 25 punktów i zajmuje dopiero 8. miejsce w 16-zespołowej lidze. Juniorzy starsi Kolejorza mają 8 oczek przewagi nad strefą spadkową (z ligi spadną 4 najsłabsze drużyny) i 9 punktów straty do liderującej Wisły Kraków.

>> Terminarz Lecha z CLJ U-18

Juniorzy młodsi

Zimą juniorzy młodsi Lecha Poznań prowadzeni przez Bartosza Bochińskiego wygrali 3 z 4 sparingów pewnie pokonując swoich rówieśników z innych drużyn. Kolejorz do lat 17 ograł Śląsk Wrocław 2:1, Ruch Chorzów 4:2 oraz Lechię Zielona Góra 5:1. W próbie generalnej przed startem wiosny juniorzy młodsi zremisowali z Miedzią Legnica 0:0. Drużyna U-17 zimą także przebywała na tygodniowej kwarantannie przez koronawirusa wykrytego w akademii.

Przypomnijmy, że juniorzy młodsi w cuglach wygrali jesienne zmagania grupy B CLJ U-17. Kolejorz wygrał wszystkie mecze zdobywając 42 punkty w 14 meczach i zanotował bilans 14-0-0, 51:9. Z ligi spadła Arka Gdynia i CWZS Bydgoszcz, wiosną w naszej grupie za te ekipy zagra Bałtyk Koszalin oraz Błękitni Wronki. Jeśli Kolejorz 5 czerwca znów będzie pierwszy wtedy dostanie się do 1/2 finału Centralnej Ligi Juniorów Młodszych U-17.

>> Terminarz Lecha z CLJ U-17

Trampkarze starsi

Trampkarze starsi Lecha Poznań do bardzo ważnej wiosny przygotowywali się przez bliska 2 miesiące. W tym czasie drużyna do lat 15 ćwiczyła w Popowie a nawet na obiektach przy Bułgarskiej. Podczas trwania zimowych przygotowań młodzi lechici odbyli także szkolenie medialne przeprowadzone przez pracowników działu prasowego Kolejorza.

Należy przypomnieć, że jesienią Lech Poznań do lat 15 pierwszy raz w historii wygrał zmagania grupy B CLJ U-15. Podopieczni trenerskiego duetu Marcin Kardela & Jędrzej Łągiewka w 14 kolejkach ugrali 40 punktów notując bilans 13-1-0, gole: 66:4. Jesienią z naszej grupy Centralnej Ligi Trampkarzy Starszych spadł Chemik Bydgoszcz oraz CWZS Bydgoszcz. Wiosną te drużyny zastąpi Olimpijczyk Kwakowo oraz Warta Poznań. Jeśli Lech Poznań do lat 15 po 14. kolejce znów będzie na 1. miejscu wtedy pierwszy raz w historii dostanie się do 1/2 finału.

>> Terminarz Lecha z CLJ U-15

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Kosi pisze:

    Przydaloby sie jakies MP juniorow. W koncu slogan „najlepsze akademia” mialby potwierdzenie nie tylko koszulkami w biurze Rutkowskiego