Wciąż daleko

Za nami już 19. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021 z której kibice Kolejorza ponownie mogą być zadowoleni. Lech Poznań pierwszy raz od 2,5 roku odrobił straty wygrywając drugi raz z rzędu. Taka sytuacja w lidze miała miejsce po raz trzeci w tych rozgrywkach.Lech Poznań wygrał derby, awansował z 11 na 8. miejsce, ale do przyzwoitej pozycji wciąż jest daleko. W tej kolejce Kolejorzowi nie udało się zmniejszyć strat do podium, to wciąż dystans aż 9 oczek. Być może 4. lokata będzie dawała prawo startu w Lidze Konferencji, jednak na coś takiego nie można liczyć. Lech Poznań musi być zależny od siebie, Puchar Polski to teraz priorytet, w lidze należy spróbować odrobić 4 punkty straty do 4. pozycji co przy dobrej zwycięskiej serii nie powinno być wielkim wyzwaniem.

Warta Poznań – Lech Poznań 2 (trafiony)
Cracovia Kraków – Zagłębie Lubin 1 (nietrafiony)
Górnik Zabrze – Legia Warszawa x (nietrafiony)
Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 1 (nietrafiony)
Raków Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 (trafiony)
Stal Mielec – Lechia Gdańsk 1 (nietrafiony)
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin x (nietrafiony)
Wisła Płock – Wisła Kraków 2 (trafiony)

19. kolejka ułożyła się dziwnie. Nie było żadnego remisu, aż 6 razy wygrali goście, Raków zwyciężył jako gospodarz tylko formalnie, bowiem nie gra w Częstochowie tylko gościnnie w Bełchatowie. Jedynym zespołem, który zwyciężył u siebie był Śląsk odrabiając straty w meczu z Pogonią. To właśnie z tą drużyną Lech zagra w niedzielę o 15:00 w Szczecinie. Nie da się ukryć, że przebieg spotkania a tym bardziej wynik tej potyczki jest uzależniony od rezultatu dzisiejszego spotkania z Rakowem w Pucharze Polski.

Jeśli Lech Poznań awansuje do 1/2 finału wówczas na pewno stanie się jeszcze mocniejszy mentalnie. Lech potrzebuje kolejnego pozytywnego kopa, jeżeli go zyska wtedy wynik w Szczecinie będzie sprawą otwartą. Pogoń i Śląsk to jedyne dwa kluby, które w tym sezonie Ekstraklasy u siebie jeszcze nie przegrały. Teraz Lech jedzie do Szczecina, natomiast do Wrocławia wybiera się liderująca Legia co czyni 20. kolejkę PKO Ekstraklasy niezwykle ciekawą, ale też ważną dla Lecha.

Inne pary takie jak Zagłębie – Jagiellonia, Wisła – Górnik czy Raków – Cracovia prezentują się równie interesująco. W ten weekend Kolejorz będzie mógł wiele zyskać lub znów wiele stracić pogrążając się w roli ligowego średniaka bez perspektyw. Bez wątpienia przed Lechem Poznań bardzo interesujący okres, który zacznie się dziś a skończy w niedzielę. Lecha Poznań stać na wszystko. Mogą być 2 porażki i koniec sezonu, mogą być również 2 zwycięstwa, przedłużenie sezonu do kwietnia oraz więcej optymizmu przed dalszą częścią wiosennych zmagań.Nasze obiektywne typy na mecze 20. kolejki PKO Ekstraklasy 2020/2021:

Piast Gliwice – Stal Mielec x
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lechia Gdańsk 1
Pogoń Szczecin – Lech Poznań 2
Raków Częstochowa – Cracovia Kraków 1
Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 2
Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 1
Warta Poznań – Wisła Płock x

Tabela po 19. kolejce PKO Ekstraklasy 2020/2021:

1. Legia Warszawa 39 pkt.
2. Pogoń Szczecin 35
3. Raków Częstochowa 34
4. Lechia Gdańsk 29
5. Śląsk Wrocław 28
6. Górnik Zabrze 27
7. Zagłębie Lubin 26
8. Lech Poznań 25
9. Jagiellonia Białystok 25
10. Wisła Kraków 24
11. Piast Gliwice 24
12. Warta Poznań 23
13. Wisła Płock 22
14. Cracovia Kraków 18
15. Podbeskidzie Bielsko-Biała 17
16. Stal Mielec 15

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <