Warto wiedzieć: Pogoń – Lech (07.03.2021)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Pogoń Szczecin – Lech Poznań (07.03.2021):

98 z Pogonią – Lech grał dotąd z Pogonią 98 razy w tym 78 w lidze. Wygrał 36 spotkań oraz 26 w lidze.

Mało zwycięstw w Szczecinie – Szczecin to dla Lecha bardzo niegościnne miasto. Lech wygrał tam dotąd tylko 11 razy w tym 8 w lidze. Na zwycięstwo na obiekcie Pogoni czeka od wiosny 2017 roku.

Nieszczęśliwy Szczecin – Lech nie wspomina dobrze 5 ostatnich wizyt w Szczecinie w tym 4 ligowych. 2 razy przegrał tam 0:3 oraz 3-krotnie zremisował kolejno 0:0, 1:1 i 1:1.

Wyrównana rywalizacja w zeszłym roku – W ubiegłym 2020 roku wszystkie 3 mecze z Pogonią odbyły się w Poznaniu. Bilans wyszedł na zero – 4:0, 0:0 i w grudniu 0:4.

Pogoń bez porażki u siebie – Pogoń jest jednym z dwóch zespołów, który w tym sezonie ligowym jeszcze nie przegrał u siebie. Szczecinianie zaliczyli u siebie ekstraklasowy bilans 5-4-0, gole: 11:3.

Pogoń rzadko traci gole – Pogoń ma najlepszą defensywę w Ekstraklasie. Rywal w 19 kolejkach stracił raptem 12 goli.

Rywal w gorszej formie – Pogoń ostatnio zacięła się. Nie wygrała od 4 meczów w tym 3 ligowych. W ostatnich 2 spotkaniach przegrała 1:2.

Pogoń zabiega Lecha? – Wiele wskazuje na to, że w niedzielę Pogoń zabiega Lecha. Przeciwnik pokonuje średnio 115,59 km na mecz co jest drugim wynikiem w lidze.

Takie serii nie było – Kolejorz stanie jutro przed niespodziewaną szansą 3 ligowej wygranej z rzędu. Lechici w tym sezonie nie mieli takiej serii.

Z Opalenicy do Szczecina – Lech przebywa aktualnie na mini-obozie w Opalenicy. Ma tam odbyć trening i odprawę.

Mecz o nic – Dla Lecha jutrzejszy mecz jest meczem o nic. Sezon się zakończył, Lech przegrał wszystko, to pierwszy z aż jedenastu sparingów. Rywal gra o puchary.

Długa seria bez gola do przerwy – Lech ma obecnie serię 11 kolejnych meczów bez strzelonego gola w I połowie w tym 7 ligowych. Poznaniacy ostatni raz trafili do siatki w pierwszej połowie 6 grudnia, natomiast na wyjedzie 8 listopada.

Największe emocje po 81 minucie – Statystycznie najwięcej emocji czeka nas jutro po 81 minucie. W lidze po tym czasie poznaniacy strzelili 6 goli. Przy okazji stracili aż 7 bramek i 8 cennych punktów.

Mecz w otwartej telewizji – Ewentualną kolejną katastrofę Lecha zobaczy dużo ludzi. Mecz będzie transmitowany na otwartym kanale TVP Sport.

Frankowski rozjemcą – Arbitrem jutrzejszych zawodów będzie Bartosz Frankowski z Torunia. 35-latek w tym sezonie prowadził nasz mecz z Zagłębiem 1:2 oraz z Piastem 4:1.

Lech nie jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w niedzielę o 15:00 będzie Pogoń. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 2.80, na remis 3.30 a na triumf rywala 2.55.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

 1. Ostu pisze:

  Ja podziwiam głęboką wiarę piotra – że możemy zdobyć MP, wszak przed nami jeszcze 33 punkty do zdobycia – albo CALKOWITE Oderwanie od Rzeczywistości…
  Ale zdaje się, że nie tylko piotrek ma takie przekonanie, ale w całym Klubie w to wierzą i się nie poddadzą i będą walczyć do końca – pan Darek nie zejdzie z obranej drogi…
  …a szkoda…
  Z tym że coś mi się wydaje – po ostatnich, otwartych wypowiedziach piłkarzy – zespół przestał wierzyć w pana Darka i jego umiejętności i nie jest – delikatnie mówiąc – przekonany do możliwości zdobycia MP…
  Brak „przekonania” wynika z tego, że zawodnicy chyba czuję te „braki” w swoich nogach i myśleniu pana Darka…
  Przecież tam już jest jawna krytyka pana Darka…
  Tak, że Wicie rozumiecie… sam mecz będę oglądał na SPOKOJNOSCI ale ciekawi mnie – i to bardzo – jak pan Darek podejdzie do tego meczu, jak ustali skład i jakie będą decyzje co do taktyki i zmian…