Lechici z kolejnymi wyróżnieniami

W 20. kolejce PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021 drużyna Lecha Poznań wygrała po raz trzeci z rzędu i drugi kolejny raz na wyjeździe. Niespodziewany triumf Kolejorza nad Pogonią w Szczecinie pozwolił zwrócić uwagę mediów oraz futbolowych ekspertów na nawet trzech piłkarzy Lecha.W jedenastce 20. kolejki według C+ Sport oraz magazynu GOL na TVP Sport znaleźli się Bartosz Salamon oraz Pedro Tiba. 30-letni stoper Kolejorza w ostatnią niedzielę strzelił swoją pierwszą bramkę w PKO Ekstraklasie, która na dodatek dała 3 punkty. Asystę numer 8 w sezonie i 5 ligową zaliczył natomiast Pedro Tiba.

Portugalczyk asystował już w 2 kolejnym spotkaniu. Tiba wraz z Salamonem znaleźli się również w najlepszej jedenastce minionej serii spotkań według Ekstraklasy SA. O dziwo miejsce w niej znalazło się jeszcze dla trzeciego lechity Jakuba Kamińskiego, który awaryjnie zagrał w Szczecinie na nowej dla siebie pozycji lewego obrońcy.

Salamon oraz Kamiński zostali wyróżnieni po raz pierwszy w trwającym sezonie. Pedro Tiba został wyróżniony przez Ekstraklasę SA już po raz czwarty i drugi raz z rzędu. To właśnie 33-letni środkowy pomocnik jest w tym sezonie najczęściej wyróżnianym piłkarzem Lecha Poznań.

W tym sezonie wyróżnionych przez Ekstraklasę było łącznie 9 różnych piłkarzy. Lechici kolejne szanse na wyróżnienia będą mieli po niedzielnym meczu z Piastem Gliwice przy Bułgarskiej (start o 17:30).Wyróżnienia dla lechitów w sezonie 2020/2021:

* – Według Ekstraklasy SA

4 – Tiba (po 3, 12, 19 i 20. kolejce)
3 – Ramirez (po 6, 10 i 12. kolejce)
3 – Rogne (po 12, 15 i 18. kolejce)
2 – Ishak (po 2 i 3. kolejce)
2 – Moder (po 4 i 6 kolejce)
2 – Satka (po 4 i 6. kolejce)
1 – Kravets (po 6. kolejce)
1 – Salamon (po 20. kolejce)
1 – Kamiński (po 20. kolejce)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz