Lechowa młodzież – tydzień 19

W miniony weekend wygrały trzy z czterech najstarszych młodzieżowych drużyn Lecha Poznań. Ponownie zawiedli juniorzy starsi, którzy po zeszłotygodniowej kompromitacji u siebie z zespołem ze strefy spadkowej, w sobotę poszli za ciosem.W niedzielę serię 6 kolejnych wyjazdowych porażek bez zdobycia gola przerwały rezerwy Lecha Poznań, które wzmocnione m.in. Filipem Marchwińskim oraz Lubomirem Satką pokonały na wyjeździe ostatniego Hutnika Kraków 2:0. W tym meczu błysnął Sergei Krivets, który zaliczył asystę i gola z rzutu karnego. Lech II Poznań tej wiosny zdobył 7 punktów w 3 meczach.

Rezerwy Kolejorza są na 14. miejscu w tabeli II-ligi mając 4 oczka przewagi nad strefą spadkową. Już w środę, 17 marca, o godzinie 18:00 rywalem podopiecznych Artura Węski we Wronkach będzie GKS Katowice, który w ten weekend nie grał. Rezerwy Lecha Poznań będą za to pauzować w najbliższy weekend.

W sobotę znów skompromitował się zespół Lecha Poznań z CLJ. Juniorzy starsi przegrali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław aż 0:4. Lech Poznań do lat 18 prowadzony przez Huberta Wędzonkę ma na swoim koncie 3 kolejne porażki bez zdobycia gola w tym 2 tej wiosny. Kolejorz ma najmniej strzelonych goli na wyjazdach w całej Centralnej Lidze Juniorów.

Lech Poznań U-18 zajmuje 10. lokatę w ligowej tabeli mając już tylko 2 oczka przewagi nad strefą spadkową. Gracze Wędzonki najbliższe 2 spotkania rozegrają u siebie, ich rywalami będą wyżej notowane drużyny Arki Gdynia oraz Górnika Zabrze.

Drugie zwycięstwo w drugim wiosennym meczu odnieśli natomiast juniorzy młodsi z grupy B CLJ U-17. Kolejorz trenowany przez Bartosza Bochińskiego ograł poznańską Wartę 1:0 i jest samodzielnym liderem. W sobotę czeka go wyjazd na mecz z Pogonią Szczecin.

Także samodzielnym liderem po 2 wiosennych kolejkach z 6 oczkami są trampkarze starsi z grupy B CLJ U-15. Lech Poznań szkolony przez trenerski duet Marcin Kardela & Jędrzej Łągiewka wygrał z Wartą Poznań 3:1. W najbliższą sobotę również spotka się z „Portowcami”.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel oraz terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Hutnik Kraków – Lech II Poznań 0:2
CLJ U-18: Śląsk Wrocław – Lech Poznań 4:0
CLJ U-17: Lech Poznań – Warta Poznań 1:0
CLJ U-15: Warta Poznań – Lech Poznań 1:3

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – GKS Katowice (środa, 17 marca, godz. 18:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Arka Gdynia (sobota, 20 marca, godz. 15:00)
CLJ U-17: Pogoń Szczecin – Lech Poznań (sobota, 20 marca, godz. 11:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – Pogoń Szczecin (sobota, 20 marca, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <