Warto wiedzieć: Lech – Jagiellonia (20.03.2021)

Stały przedmeczowy cykl “Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Lech Poznań – Jagiellonia Białystok (20.03.2021):

O polepszenie bilansu – Lech w sobotni wieczór zmierzy się z Jagiellonią po raz 47 w historii i 43 w lidze. Ma szansę na 22 wygraną w tym 20 ligową (Ekstraklasa, I-liga).

5 wygranych w 20 meczach – Lech w ostatnich 20 meczach z Jagiellonią wygrał tylko 5 razy, zanotował 6 remisów i aż 9 porażek.

Będą gole – Wliczając wszystkie fronty i licząc wszystkie mecze nigdy w spotkaniu Lecha z Jagiellonią nie padł bezbramkowy remis.

Zawsze było ciekawie – Lech przegrał u siebie z Jagiellonią łącznie 6 razy (5 wynikiem 0:2). Przy okazji były 4 spotkania w których triumfował w Poznaniu różnicą 4 goli.

Zrewanżować się – Kolejorz stanie jutro przed szansą rewanżu za jesienną porażkę w Białymstoku 1:2. Lech nie wygrał na Podlasiu od 2012 roku a nowym obiekcie Jagi jeszcze nigdy.

Powtórzyć wynik – Ostatni mecz w Poznaniu z Jagą zakończył się naszą wygraną 4:0 (ostatnia kolejka zeszłych rozgrywek).

Dwóch bardzo dobrych strzelców – Lech musi jutro uważać na dwóch zawodników Jagiellonii. Jesus Imaz ma 10 goli (Hiszpan nie grał od 3 spotkań), a Jakov Puljić strzelił dotąd 9 bramek.

Tymczasowy trener – Jagiellonia przyjedzie do Poznania z tymczasowym trenerem Rafałem Grzybem. Były asystent Adama Nawałki – Bogdan Zając w tygodniu został zwolniony.

Dawno bez zwycięstwa – Jagiellonia tej wiosny wygrała tylko raz w pierwszej wiosennej kolejce (z Lechią w Gdańsku). Obecnie ma serię 6 kolejnych gier bez zwycięstwa.

Trzy kolejne przegrane – Drużyna z Białegostoku przegrała 3 ostatnie spotkania i nie zdobyła w nich żadnej bramki. Mimo to, traci do nas tylko 4 punkty.

Maki kontra Lech – Jutro po raz 4 od odejścia z Lecha przeciwko Kolejorzowi zagra Maciej Makuszewski. W lipcu 32-latek przy Bułgarskiej nie dotrwał na boisku do rozpoczęcia drugiej połowy schodząc w przerwie.

Duże doświadczenie Żurawia – Dariusz Żuraw ma duże doświadczenie w grach z Jagiellonią. W sobotę poprowadzi Lecha po raz 8 przeciwko białostockiej drużynie. Do tej pory 2 raz przegrał, 1 raz wygrał i zaliczył 4 remisy.

Dużo sprintów – Jutrzejszy mecz będzie starciem ekip, które podczas meczów wykonują bardzo dużo sprintów. Lech ma ich średnio 106 (2 wynik), Jagiellonia 101 (4 rezultat w lidze).

Mało kilometrów – Lech i Jagiellonia podczas meczów pokonują mało kilometrów. Lechici średnio 112,32 (11 wynik), natomiast Jagiellonia 112,16 (12 rezultat w Ekstraklasie).

Wygrać mecz rocznicowy – Bilans Lecha w meczach rocznicowych od ostatniego powrotu do Ekstraklasy wynosi 8-4-5. Ostatnie spotkanie rocznicowe w 2019 roku zakończyło się domową porażką z Górnikiem 0:3.

Znów Jaga – Lech dość często rywalizuje z Jagiellonią w okolicach powstania klubu. W latach 2009-2011 w 3 rocznicowych meczach z tym rywalem wygrał w Poznaniu odpowiednio 1:0, 2:0 i 2:0.

Przerwać fatalną serię – Lech nie strzelił gola w pierwszej połowie w Poznaniu do 6 grudnia. W ostatnich 7 spotkaniach przy Bułgarskiej tylko w 1 meczu ze Śląskiem zdobył bramkę.

O spokój na przerwę na kadrę – Lech zagra w sobotę o 4 zwycięstwo w 5 kolejnym meczu ligowym. Tylko 3 punkty zapewnią mu spokój na marcową przerwę na kadrę.

Największe emocje po 81 minucie – Statystycznie najwięcej emocji czeka nas jutro po 81 minucie. W lidze po tym czasie poznaniacy strzelili 6 goli. Przy okazji stracili aż 7 bramek i 8 cennych punktów.

Marciniak rozjemcą – Arbitrem jutrzejszych zawodów będzie Szymon Marciniak z Płocka. W tym sezonie prowadził nasze spotkanie z Legią 1:2. W zeszłym Lech z nim na murawie zanotował bilans 1-1-1.

Lech jest dużym faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w sobotę o 20:00 będzie Lech. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 1.50, na remis 4.35 a na triumf rywala 6.50.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz