Sześciu piłkarzy pojedzie na kadrę

Po dzisiejszym meczu z Jagiellonią Białystok (start o 20:00) rozpocznie się dla Lecha Poznań dwutygodniowa przerwa na spotkania reprezentacji narodowych.Powołania do kadr na marcowe mecze tym razem otrzymało mniej lechitów aniżeli choćby na jesienne spotkania. Nominację do trzech różnych reprezentacji otrzymało łącznie sześciu zawodników z pierwszego zespołu Kolejorza. Najwięcej piłkarzy Lecha Poznań będzie mogło zagrać wkrótce w dwóch sparingach kadry U-21 podczas obozu w Hiszpanii.

W towarzyskich meczach z Arabią Saudyjską U-20 (26 marca) oraz z Austrią U-21 (29 marca) będą mogli wystąpić Jakub Kamiński, Filip Marchwiński, Filip Szymczak oraz Michał Skóraś. Ta czwórka lechitów najszybciej powróci do klubu. Lubomir Satka oraz Nika Kvekveskiri będą mogli zagrać w aż trzech meczach eliminacji Mistrzostw Świata. Słowak wróci do Poznania w czwartek, 1 kwietnia, natomiast Gruzin dopiero 2 kwietnia.

Lech Poznań powróci do zmagań ligowych w sobotę, 3 kwietnia. Podopieczni Dariusza Żurawia w Wielką Sobotę o godzinie 20:00 zmierzą się na wyjeździe z Cracovią w Krakowie. Niebiesko-biali po dzisiejszym meczu z Jagiellonią mają mieć tylko wolną niedzielę, potem mają wrócić do zajęć, pierwszy tydzień marcowej przerwy na kadrę ma zakończyć się sparingiem z II-ligowym KKS-em Kalisz.Piłkarze Lecha Poznań w reprezentacjach narodowych – marzec 2021:

Lubomir Satka
eMŚ, Cypr – Słowacja (środa, 24 marca, godz. 20:45)
eMŚ, Słowacja – Malta (sobota, 27 marca, godz. 20:45)
eMŚ, Słowacja – Rosja (wtorek, 30 marca, godz. 20:45)

Nika Kvekveskiri
eMŚ, Szwecja – Gruzja (czwartek, 25 marca, godz. 20:45)
eMŚ, Gruzja – Hiszpania (niedziela, 28 marca, godz. 18:00)
eMŚ, Grecja – Gruzja (środa, 31 marca, godz. 20:45)

Jakub Kamiński, Filip Marchwiński, Michał Skóraś i Filip Szymczak
Tow, Polska U-21 – Arabia Saudyjska U-20 (piątek, 26 marca)
Tow, Polska U-21 – Austria U-21 (poniedziałek, 29 marca)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

  1. J5 pisze:

    Z kluczowych graczy w zasadzie zabraknąć może tylko Śatki, który i tak w tym roku w lidze nie zagrał. Skóraś i Kamiński wrócą na czas aby przygotować się do meczu. Oby tylko bez kontuzji bo są to teraz jedyni ogarnięci piłkarsko skrzydłowi w Lechu. Reszta zawodników będzie mogła doleczyć się i doszlifować formę przez te dwa tygodnie, i przygotować się do spotkania z Cracovią. Oby Żuraw tego nie spaprał

  2. Sp pisze:

    Kurde, od kilku dni chodziło mi po głowie, że na zgrupowanie Gruzji leci naszych 2 zawodników, teraz na laptopie czytam Nika i utrwalone Kacharava mówię a jeszcze Kvekeskiri miał lecieć. Co on zostaje. A to przecież Kvekve leci bo drugi Nika się leczy jeszcze. Człowiek szybciej myśli niż przeczyta.

  3. inowroclawianin pisze:

    Ciekawe, czy choć jeden z nich zasłużył