Więcej minut wypożyczonych

W rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie dziewięciu piłkarzy z każdej formacji. Jeden zawodnik występuje w Ekstraklasie, jeden w II-lidze, dwóch za granicą, pozostałych pięciu graczy czasowo przebywa na wypożyczeniach w I-ligowych klubach.

Podczas rundy wiosennej sezonu 2020/2021 średnio co 2 tygodnie monitorujemy postępy i dokonania wypożyczonych lechitów. Po dzisiejszym raporcie następny planowany jest po 5 kwietnia.

Mateusz Skrzypczak (Puszcza Niepołomice/Stomil Olsztyn)

Mateusz Skrzypczak w 2 wiosennym meczu w Stomilu wyleciał z boiska już w 17 minucie. W 3 spotkaniu nie grał, w miniony weekend zanotował 75 minut. Klub z Olsztyna jest trzynasty w I-lidze.

Juliusz Letniowski (Arka Gdynia)

Juliusz Letniowski tej wiosny zagrał tylko raz przez 37 minut i znów odnowiła mu się kontuzja. Ten rok dla 22-latka jest na razie słaby, sama Arka nie zachwyca, zajmuje 5. miejsce, do lokaty dającej bezpośredni awans do Ekstraklasy traci 6 punktów.

Minuty: 1401 (108 w PP)
Mecze: 19 (2 w PP)
Gole: 11 (2 w PP)
Asysty: 3
Kartki: 6 (1 czerwona)

Łukasz Norkowski (GKS Tychy)

21-letni środkowy pomocnik tej wiosny dość regularnie otrzymuje szanse gry. Łukasz Norkowski wystąpił we wszystkich wiosennych spotkaniach GKS-u notując 2 pełne mecze. Tyszanie walczą o awans do Ekstraklasy, są na 4. pozycji barażowej.

Miłosz Mleczko (Widzew Łódź)

Miłosz Mleczko jesienią był podstawowym golkiperem Widzewa. Zimą doznał kontuzji, nie wiadomo kiedy wróci do zdrowia. Łodzianie w I-lidze spisują się całkiem nieźle, wiosną zanotowali bilans 3-3-0.

Minuty: 1260 (90 w PP)
Mecze: 14 (1 w PP)
Puszczone gole: 12
Czyste konta: 5
Kartki: 1

Jakub Niewiadomski (GKS Jastrzębie)

Lewy lub środkowy obrońca został zimą wypożyczony na 1,5 roku, czyli do końca swojej umowy z Lechem. 19-letni zawodnik w 4 wiosennych meczach wystąpił jedynie raz notując 1 minutę. GKS Jastrzębie zajmuje 15. miejsce w I-lidze mając 6 oczek przewagi nad strefą spadkową.

Bartosz Mrozek (GKS Katowice)

Bartosz Mrozek cały czas jest numerem 1 w bramce GKS-u Katowice, wiosną regularnie puszcza gole, lecz wraz ze swoją drużyną lideruje w I-lidze.

Joao Amaral (Pacos de Ferreira)

Joao Amaral gra dość regularnie, choć w ostatnich 2 kolejkach nie pojawił się na boisku. W 19 meczach ligowych zanotował 1 bramkę i 2 asysty. Jego Pacos de Ferreira jest 5. miejsce dającym awans do europejskich pucharów. Nie ma żadnych szans na powrót 29-latka do Lecha latem.

Minuty: 882
Mecze: 22 (3 w Pucharze)
Gole: 1
Asysty: 3 (1 w Pucharze)
Kartki: 1

Djordje Crnomarković (Zagłębie Lubin)

Serb po pauzie w 3 meczach ligowych wrócił do regularnej gry notując 3 kolejne spotkania z rzędu. Zagłębie z Crnomarkoviciem na murawie przegrało ostatnie 2 mecze tracąc w nich aż 6 goli.

Karlo Muhar (Kayserispor)

Karlo Muhar cały czas gra w Turcji regularnie notując dotąd 680 minut w 9 meczach. Chorwat w 6 spotkaniach grał od początku do końca notując dotąd 1 gola i 1 asystę. Jego Kayserispor przegrał ostatnie 2 spotkania 0:3, nad strefą spadkową ma 2 punkty przewagi.