Sonda: Sposoby na złą rzeczywistość

Tematem, który nigdy nie był tutaj poruszany jest zachowanie kibiców Lecha Poznań po wielu porażkach czy spektakularnych klęskach, które w Kolejorzu mają miejsce nawet kilka razy w roku. Wiele osób różnie przeżywa to co się dzieje, przerwa na kadrę jest dobrym momentem, by sprawdzić w jaki sposób najwięcej z Was radzi sobie z przykrymi wydarzeniami.Temat sondy kolejny raz jest trudny, nie będzie większą niespodzianką jeśli wyniki kolejnej ankiety znów rozłożą się bardzo równo. W nowej ankiecie pytamy, jak radzicie sobie z klęskami/bardzo częstymi porażkami Lecha Poznań? co robicie po nich? jak odreagowujecie? jak się zachowujecie?

W sondzie jest aż kilkanaście możliwości odpowiedzi, ten temat nigdy nie był poruszony nawet w żadnym tekście, dlatego wydaje się być ciekawy.

Wszystkich kibiców Lecha Poznań zachęcamy do wzięcia udziału w sondzie. Ankieta potrwa tydzień. Jest dostępna tutaj oraz w „Śmietniku Kibica”, rezultaty marcowej sondy zostaną przedstawione w osobnej wiadomości w przyszły czwartek, dwa dni przed meczem z Cracovią w Krakowie.Sonda: Jak radzisz sobie z klęskami/bardzo częstymi porażkami Lecha?

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

20 komentarzy

 1. Paul pisze:

  Droga redakcjo… XD
  Nie przestajecie zaskakiwac.
  Niektore odpowiedzi sa co najmniej …hmm
  Ale wielka pochwala za kreatywnosc. Trzymacie Content w tak trudnych dla nas czasach
  Pozdrawiam

 2. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  Ogólnie porażki przechodzę dobrze. Po prostu, po każdym przegranym meczu, wychodzę na ulice i od razu pierwszemu lepszemu typowi muszę sprzedać luja, aby ochłonąć. :)
  Żartowałem :)
  Wybrałbym 2,3 odpowiedzi, ale najbliżej mi do: „Bolą mnie ciągłe przegrane, ale staram się żyć normalnie”.

 3. Ostu pisze:

  Jako zwolennik Realnej Oceny Rzeczywistości nie jestem wkurzony po przegranych meczach – mógłbym być gdyby to było zaskoczeniem – od jakiegoś czasu na SPOKOJNOSCI oglądam mecze a ROR nie daje podstaw do myślenia „Zyczeniowego”…
  Jak można angażować emocje​ w kibicowanie „korporacji” w zarabianiu pieniędzy…?!
  Jeśli Lech stanie się na powrót Klubem Sportowym, który istnieje dla KIBICÓW i związanych z kibicowaniem EMOCJI, wtedy moje „emocje” wrócą…
  Bez emocji nie ma klubu sportowego…

 4. Pawlisko pisze:

  W tym sezonie coś we mnie pękło, bo dotychczas przeżywałem porażki mocno, ale teraz oglądam już bez emocji i mógłbym zaśpiewać:
  „czy wygrywasz czy nie, ja i tak nie wzruszam się”

  Dziękuję Ci za to Rutek ty chuju.

 5. Pawelinho pisze:

  Nie mogę oddać głosu pokazuje mi „głos już oddany”, a nawet nie głosowałem? Można prosić o możliwość oddania takiego głosu? Czy napisać do was PW na maila w tej sprawie?

 6. inowroclawianin pisze:

  U mnie to różnie, czasem nawet nie oglądam meczy. Już się przyzwyczaiłem przez 10 lat, ale nie akceptuje tego i nigdy u mnie nie będzie przyzwolenia na takie wyniki ani na niszczenie Naszego Lecha. Źle mi z tym, ale jakoś staram sobie radzić. Lubię też tutaj pisać, wyrzucić co leży mi na wątrobie. W sumie zaznaczylbym z 3 opcje tutaj.

 7. Sial pisze:

  Ogólnie, to staram podchodzić to męczy bez większego spinu, już nie robi na mnie wrażenia, wygrana czy przegrana. Lech teraz to zwyczajny kombinat(piosenka Republiki) pasuje jak cholera.

 8. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  Czyli większość przestała już wyrzucać telewizory przez okna. :)

 9. Didavi pisze:

  Ostatnio to już bez żadnych emocji. Ani radości po golach, czy wygranych ani też wielkiej złości po porażkach jak to kiedyś bywało.
  Ale zdanie o radości z wychowanków wygrywa :) Chuj z wynikami, Marchwiński, Kamiński jesteśmy z wami! Beka. To opcja do zaznaczenia dla ludzi z klubu jak rozumiem :)

 10. Pawelinho pisze:

  „Normalnie. Mam już wywalone na porażki od kilku lat” – ta odpowiedź pasuje do mnie jak ulał. Szkoda fundować sobie siwe włosy na łbie. Może gdyby nie fakt, że od 10 lat jest człowiek, który się nie poddaje i nie rozumie iż to jest największym problem to szkoda mi to zdrowia i nerwów.

  ps

  Pozostałe odpowiedzi jak ta z wychowankami to majstersztyk sam sobie i mocno sarkastyczne podejście do obecnej filozofii klu….tworu jaki się obecnie stworzył przez rutkowskich.

 11. Franco pisze:

  Kiedyś bardzo się przejmowałem.
  Na szczęście starszy towarzysz wytłumaczył mi, że to tylko sport.

  I mam spokój

 12. 100h2o pisze:

  Oglądam mecz Węgry-Polska (sorry PZPN).Jaki to ma związek z meczami Lecha i odczuciami piłkarskimi? Ano takie że szczególnie ten cały sezon 2020/2021 jest wirtualny. Mecze „gospodarze” grają w LM na Węgrzech, puste trybuny podobne do siebie jak dwie krople wody. To i wyniki Lecha nieco jak ze snu. Nierealne.
  Mam wrażenie że nieważne jaki mecz oglądam to jakbym oglądał ten sam mecz , a tylko piłkarze zmieniają co chwilę koszulki. Nijak utożsamiać się z widowiskiem.
  Najlepsze świadectwo tego wirtualnego poczucia emocji,jest to że W CZASIE MECZU w Budapeszcie piszę ten komentarz na…. KKSLech.com !!!!!

  A jeszcze niedawno mogłem się pochwalić, że emocjonowałem się WSZYSTKIMI meczami PZPN-u.Brak widowni obiera mecze z emocji zatem nawet porażki są strasznie nierealne, tak jakby mecz nakręcono w studio.

 13. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  Trochę nie na temat, ale gdzie to mogę wyrzucić, jak nie tu. Jóźwiak i Gumny mieli zostać na mecze w lidze Europy. Do tego 2,3 fajne transfery do środka pola czy obrony i  inaczej byśmy teraz wyglądali. Ale ok to nie ja jestem prezesem kurwa, to oni lepiej się znają na …. no właśnie na biznesie.

 14. Ekstralijczyk pisze:

  ”Normalnie. Mam już wywalone na porażki od kilku lat”

 15. leftt pisze:

  Kilka lat temu jak przegraliśmy ze szmatą to musiałem znosić pretensje żony o przeklinanie przy synu, który zresztą wtedy jeszcze oglądał Lecha razem ze mną a teraz ma wywalone. Teraz raczej przeważa reakcja typu „znowu? trudno, jak zwykle”. Spektakularna wtopa w przypadku Lecha jest normą, sukces anomalią. Zresztą, jeżeli dorastało się w latach 80 i 90 to jest się przyzwyczajonym do mniej i bardziej honorowych porażek Lecha i reprezentacji. Jeżeli chodzi o kibicowanie, to najlepiej liczyć na samego siebie. I ponieważ biegam, to przy okazji staram się cieszyć przede wszystkim z własnych osiągnięć, chociaż zawodów ostatnio nie ma. Rower też pomaga i to bardzo. Na ten portal wchodzę po to, żeby nie czuć się samotnym po porażkach.
  Poza tym zgadzam się ze 100h2O – w tej gównianej, kowidowej rzeczywistości jakoś nie czuję tych meczów, nie mają one dla mnie aż takiej wagi. Tak, jakbym oglądał na znieczuleniu.
  Niestety nie jestem w stanie stać się całkowicie obojętnym na Lecha, chociaż może byłoby to dobre dla zdrowia. Zacząłem kibicować w 1982 roku, pierwszym meczem w TV obejrzanym przeze mnie był półfinał zwycięskiego PP z Arką (2-0, obie bramki Piotr Grobelny). Przez te prawie 40 lat Lech stał się częścią mnie. I chociaż lubię Wartę czy Liverpool – te drużyny nie są w stanie zastąpić Lecha.