Lechici w kadrach (marzec 2021) – podsumowanie

Jedyna tej wiosny marcowa przerwa na mecze reprezentacji narodowych dobiegła już końca. W swoich kadrach zagrała cała piątka powołanych piłkarzy Lecha Poznań.

24-26 marca

W środę, 24 marca nieudanie eliminacje do Mistrzostw Świata zaczęła Słowacja, która tylko zremisowała na Cyprze 0:0. W kadrze na to spotkanie nie znalazł się powołany Lubomir Satka. Dzień później Gruzja uległa na wyjeździe Szwecji 0:1. Do 60 minuty w tym meczu grał Nika Kvekveskiri.

W piątek, 26 marca kadra Polski U-21 podczas obozu w Hiszpanii towarzysko pokonała Arabię Saudyjską 7:0. W pierwszej połowie grali Jakub Kamińskim i Filip Szymczak. Na drugą połowę wyszedł Filip Marchwiński, który strzelił bramkę.

27-29 marca

W sobotę w eliminacjach Mistrzostw Świata znów potknęli się Słowacy, którzy przegrywając z Maltą 0:2 ostatecznie zremisowali 2:2. Cały mecz z ławki obejrzał Lubomir Satka. W niedzielę Gruzja prowadząc 1:0 przegrała z Hiszpanią 1:2 tracąc 2 gola w samej końcówce. W 79 minucie na murawę wszedł Nika Kvekveskiri.

W poniedziałek Polska U-21 z Jakubem Kamiński, Filipem Szymczakiem i Filipem Marchwińskim towarzysko spotkała się z Austrią do lat 21. „Biało-czerwoni” ulegli swojemu rywalowi 0:2. Kamiński grał do 73 minuty, Marchwiński pojawił się na murawie w 65 minucie, Szymczak wszedł na boisko w 73 minucie.

30-31 marca

We wtorek Słowacy w swoim 3 meczu kwalifikacyjnym i 2 z rzędu u siebie zagrali z Rosją. Kadra Słowacji wygrała pierwsze marcowe spotkanie i pierwszy raz w tym roku w reprezentacji wystąpił Lubomir Satka notując 90 minut.

Dzień później kolejny mecz w eliminacjach do mundialu 2022 zaliczyli Gruzini z Niką Kvekveskiri, który 31 marca w spotkaniu z Gruzją w Salonikach pojawił się na boisku w 83 minucie gry. Gruzja zremisowała 1:1/

Przypomnijmy, że Lech Poznań powróci do zmagań ligowych w sobotę, 3 kwietnia. Podopieczni Dariusza Żurawia w Wielką Sobotę o godzinie 20:00 zmierzą się na wyjeździe z Cracovią w Krakowie.

eMŚ, Grecja – Gruzja 1:1

Jakub Kamiński (1-45 i 1-73), Filip Marchwiński (46-90 + gol i 65-90) oraz Filip Szymczak (1-45 i 73-90)
Tow, Polska U-21 – Arabia Saudyjska U-20 7:0
Tow, Polska U-21 – Austria U-21 0:2