Nasz rywal: Cracovia

Wieczorem Cracovia zagra o życie, Lech Poznań już o nic. Kolejorz pojechał do Krakowa rozbity pod każdym względem, jest osłabiony w każdej formacji, kolejna wtopa wisi w powietrzu już od ładnych paru dni.Lech Poznań w tym sezonie o nic już nie gra, sezon został spisany na straty, do końca rozgrywek zmierzy się z aż trzema zdeterminowanymi drużynami walczącymi o utrzymanie a raz rozegra nawet trzy mecze w sześć dni. Nie ma to większego znaczenia dla zmęczonych kibiców i klubu, który w sezonie 2020/2021 swoje już zarobił przez co dalsza przyszłość tej wiosny już go nie interesuje. Inna sytuacja panuje w Cracovii, która nie wygrała w żadnym z 9 ostatnich meczów ligowych czekając na ekstraklasowy triumf od 12 grudnia.

Krakowianie jeszcze dłużej czekają na zwycięstwo u siebie. Aktualnie mając serię 6 kolejnych domowych gier bez wygranej, po raz ostatni zdobyli 3 punkty przy Kałuży dnia 7 listopada. – „W przerwie na kadrę najważniejsze było to, by wszyscy zawodnicy byli do dyspozycji. Koncentrujemy się na swojej pracy, jest teraz okres w którym tylko my sami możemy sobie pomóc i to chcemy zrobić.” – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej trener Michał Probierz, którego zespół zajmując 14. miejsce ma tylko 2 oczka przewagi nad strefą spadkową.

Cracovia chcąc się utrzymać nie może z Lechem nawet zremisować. Ma bardzo trudny terminarz, wkrótce jedzie do Białegostoku, do Warszawy, zatem po prostu musi dziś zdobyć pełną pulę. Statystycznie ma na to duże szanse, Cracovia ma lepszy bilans gier z Lechem, który w dodatku w Krakowie wygrał raptem 9 razy w tym 6 w lidze.

Terminarz Cracovii do końca sezonu:

Cracovia – Lech
Jagiellonia – Cracovia
Cracovia – Raków (PP)
Legia – Cracovia
Cracovia – Wisła P.
Wisła – Cracovia
Cracovia – Górnik
Lechia – Cracovia
Cracovia – Warta

Kolejorz zagra dziś pod Wawelem mocno osłabiony, wszyscy w Poznaniu są pogodzeni z losem, Dariusz Żuraw nie panuje nad drużyną a w czwartek sprawiał wrażenie wypalonego człowieka, który też czeka aż to wszystko się skończy. Tymczasem opiekun „Pasów”, Michał Probierz podczas konferencji prasowej nie był zbyt wylewny. Asertywny szkoleniowiec doskonale zna Kolejorza, w jego karierze nie ma innego klubu z którym rywalizowałby tak często (34 mecze) i tak często go ogrywał (aż 15 razy). – „Mamy pomysł na Lecha. Lech stara się rozgrywać piłkę. To wiemy. Wiemy też jak ograć Lecha i to będziemy chcieli zrobić.” – dodał Probierz.

Trener Cracovii znajdujący się pod sporą presją przedwczoraj sam zdecydował kiedy zakończyć konferencję prasową. Po nieco ponad 3 minutach mówienia wypowiedział następujące słowa po czym opuścił salę konferencyjną. – „Zdaję sobie sprawę, że moje blablabla nikogo nie obchodzi. Mogę opowiadać teraz wszystko, ale kibiców Cracovii interesują 3 punkty. To jest najważniejsze.” – podkreślił szkoleniowiec „Pasów”.

Początek dzisiejszego meczu Cracovia – Lech o godzinie 20:00. Z tradycyjnym przedmeczowym i meczowym raportem na żywo tym razem prosto z obiektu przy Kałuży w Krakowie ruszymy na KKSLECH.com po godzinie 18:30. Ewentualne zwycięstwo Kolejorza byłoby miłą niespodzianką i prezentem dla kibiców na święta. Remis byłby już jak porażka.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <