Po 25 kolejce II-ligi

W piątek, 2 kwietnia oraz w sobotę, 3 kwietnia na łącznie 9 stadionach odbyła się 25. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2020/2021. Przez pauzę Górnika Polkowice jest nowy lider, dno tabeli szorują już rezerwy Lecha Poznań.

W weekend na 1. pozycję wskoczył GKS Katowice, który ograł Olimpię Grudziądz 1:0 po golu w 86 minucie gry. Mimo prowadzenia u siebie przegrały ekipy Garbarni oraz Hutnika. W Krakowie zwyciężył Znicz Pruszków, który nie jest już ostatni.

Teraz czerwoną latarnią ligi jest Lech II Poznań. Kolejorz przegrał 3 ostatnie mecze, w sobotę uległ Pogoni Siedlce 0:2, która wygrywając przerwała serię 4 kolejnych porażek i oddaliła się od strefy spadkowej.

Dużo emocji było w Rzeszowie, gdzie Stal prowadząc do 73 minuty 2:0 nie potrafiła ograć Błękitnych. Na zwycięską ścieżkę powróciły Wigry, kolejną niespodziankę sprawiły rewelacyjne rezerwy Śląska Wrocław, które zwyciężyły w Lublinie.

Ostatni Lech II Poznań w przyszłą sobotę zagra na wyjeździe z Olimpią Grudziądz, która w tej chwili wyprzedza Kolejorza o 2 oczka. Jeśli rezerwy przegrają wówczas ich szanse na utrzymanie jeszcze bardziej zmaleją.