Klubowe naciąganie na pieniądze

Mija powoli rok kiedy klub, a konkretnie zarząd w perfidny sposób wyciągnął ręce po pieniądze kibiców, którzy po 12 miesiącach dostali w zamian znów przegranego Lecha Poznań bez perspektyw i wiele meczów bez emocji. Wszystko to po wyłuskaniu pieniędzy od kibiców, rządu kraju, z Ligi Europy oraz ze sprzedaży wychowanków.Nie tak kibice Lecha Poznań wyobrażali sobie sportowe losy Kolejorza rok od słynnej akcji wyciągania pieniędzy. Nie ma różnicy jak wyglądają finanse klubu skoro w tabeli jest bardzo podobnie jak w sezonie 2004/2005. Nie ma także różnicy pomiędzy Lechem a innymi ligowymi, dużo biedniejszymi średniakami z Ekstraklasy, którzy radzą sobie podobnie jak my. I to bez większego wsparcia.

#wGóręSerca i pomoc z rządu

W kwietniu 2020 roku klub obniżył pensję wszystkim 250 pracownikom, którzy zgodzili się na coś takiego. Krótko później Lech Poznań wymyślił akcję #wGóręSerca dzięki której kibice Kolejorza mogli pomóc finansowo swojemu klubowi dotkniętemu skutkami koronawirusa.

Klub szacował, że przez działania koronawirusa straci od 10 do 25 milionów złotych w zależności od tego, jak będzie wyglądała przyszłość sezonu 2019/2020 oraz co w razie jego wznowienia osiągnie. KKS Lech Poznań nie zorganizował otwartej zbiórki pieniędzy wśród kibiców. Wymyślił za to akcję dzięki której każdy kibic, który wspomógł klub otrzymał coś w zamian co mógł wykorzystać w przyszłości.

Minimalnie można było wpłacić 20 złotych. Każda wpłacona kwota została zdublowana przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021. Wpłacone pieniądze można było później wykorzystać na zakup biletu czy karnetu na domowe mecze Kolejorza co przez trwającą epidemię było niemożliwe. Ponadto każdy kto wsparł klub poprzez dołączenie do akcji #wGóręSerca mógł zakupić koszulkę meczową Lecha Poznań za 119 zł.

Zarząd dzięki akcji wyłuskał od kibiców i różnych firm kilkaset tysięcy złotych. Sam Kolejorz był także jednym z pierwszych klubów w kraju, który otrzymał pieniądze z tzw. “tarczy antykryzysowej” przygotowanej przez polski rząd. Władze Lecha Poznań jako pierwsze w PKO Ekstraklasie złożyły wniosek dostając 3,5 mln złotych już po kilkudziesięciu godzinach. Jednym z głównych warunków otrzymania rządowej pomocy było przedstawienie obrotów firmy za marzec 2020 i marzec 2019. Obroty w Kolejorzu w maju 2020 roku spadły aż o ponad 80%, dlatego władze Lecha Poznań nie miały żadnych problemów z dostaniem 3,5 mln złotych.

Zwykły pracownik nic nie znaczy

kluby, które skorzystały z rządowego wsparcia będą musiały oddać 25% pożyczki, pozostałe 75% kwoty zostanie umorzone, gdy w konkretnym klubie będzie utrzymane zatrudnienie osób z dnia 31 marca. Lech Poznań zaczął wyrzucać ludzi z klubu, ale dopiero w lipcu 2020. Latem z Bułgarskiej odeszły osoby m.in. z działu mediów, jedna z osób dostała wypowiedzenie nagle. W Lechu działającym na wzór dobrze zarządzanej korporacji ciężko jest oczekiwać szacunku do ludzi, człowiek to tylko pracownik, który jedynie na sloganie należy do legendarnej Lechowej rodziny. Kolejorz rozstawał się nawet z takimi osobami, które przez kilka lat mocno wspierały Karola Klimczaka i jego pomysły stąd spore zaskoczenie zwolnieniami.Wielu się nabrało

W kwietniu zeszłego roku na KKSLECH.com została przeprowadzona sonda dotycząca wspomnianej akcji #wGóręSerca. Wtedy większość ankietowanych postanowiła wesprzeć klub. Po roku pojawia się wiele głosów żałujących, ale zawiedzeni kibice, którzy czują się oszukani nie mają się co obwiniać. Wtedy nikt nie wiedział jak potoczy się dalej ta epidemia, zza granicy nadchodziły niepokojące informacje na temat dużych problemów nawet mocniejszych finansowo klubów. Po roku każdy z tych klubów odbudował się, patrząc po transferach koronawirus nie zachwiał wieloma klubami w Europie, w Polsce podobnie, parę drużyn przeprowadziło ciekawe ruchy i ma większe perspektywy na sukcesy w najbliższym czasie niż Lech Poznań, który naciągnął kibiców na pieniądze.

Wyniki sondy z 17 kwietnia 2020: Czy finansowo pomożesz klubowi dotkniętemu skutkami koronawirusa?

27,3% – Tak. Chcę pomóc Lechowi. Teraz nie jest ważny zarząd i kto jest prezesem
13,1% – Nie wiem. Lech to mój klub, ale jeszcze nie wiem co zrobię. Poczekam na rozwój sytuacji
12,5% – Tak. Kupię bilet na każdy mecz czy koszulkę. W taki sposób mogę pomóc
12,1% – Nie. Niech w końcu właściciel klubu Jacek Rutkowski i jego syn wykażą się
11,4% – Nie mam teraz zdania. Muszę wiedzieć w jaki konkretny sposób będzie można pomóc finansowo
8,3% – Tak. Normalnie bym nie pomógł/a, jednak teraz sytuacja jest inna, nietypowa
8,1% – Nie. Gdyby Lech był lepiej zarządzany, to nie miałby teraz problemów finansowych
7,2% – Nie. Niby z jakiej racji? Ja sam/a potrzebuję teraz finansowej pomocy

W ostatnim czasie coraz więcej jest głosów takich jak ten poniżej. Niestety zarząd perfidnie zakpił sobie z kibiców, ze zwolnionych pracowników, aktualnie zniknął z pola widzenia i nie wiadomo kiedy wyjdzie do mediów z kolejnymi tłumaczeniami, pustymi słowami oraz formułkami przerobionymi z poprzednich sloganów.

Autor wpisu: Bart do newsa: Śmietnik Kibica (marzec 2021)

“Rok temu jak klub cierpiał finansowo to Klimczak wyszedł do kibiców z łapami wyciągniętymi po kasę. Teraz gdy klub zarobił mnóstwo hajsu a cierpią kibice upokorzeni po raz enty, Klimczak siedzi w norze i kibiców ma w dupie. Piotr który jeszcze w październiku się wymądrzał, chciał ustawiać innych i nacierał na dziennikarzy piszących że Lech przeciętnieje też jakoś zniknął z radarów. Oni w ogóle żyją i dalej pracują w klubie? Jeśli ktoś ich porwał, to niech Henszel na jakiejś konfie dwa razy zamruga. Rok temu przez długi czas zastanawiałem się czy brać udział w akcji “w górę serca” i coś im dorzucić. Ostatecznie udziału nie wziąłem uznając że pomoc zarządowi to jak stawianie wódy przed alkoholikiem. To był dobry wybór. Nie żałuję. Chuj im w dupę.”

Zamilkł na rok

Prezes Karol Klimczak po raz ostatni pojawił się na portalu społecznościowym rok temu dziękując za finansową pomoc klubowi i przy okazji reklamując akcję #wGóręSerca. Niestety później zamilkł, zniknął z Twittera, nie wiadomo czy drugi z prezesów jeszcze kiedykolwiek pojawi się na swoim profilu. Wielu kibiców wytyka mu jego zachowanie. Karol Klimczak pojawił się wtedy kiedy szukał pieniędzy. Później kibice Lecha Poznań nie byli już mu potrzebni.

Drwiny z kibiców

Rok pandemii był akurat najlepszym okresem w historii Lecha Poznań. Klub tylko jesienią zarobił ponad 120 milionów złotych (Liga Europy + sprzedaż wychowanków). Do tego pomógł mu rząd kraju, pomogli mu kibice, na końcu wszyscy dostali solidne uderzenie w twarz. Atmosfera wokół Lecha Poznań jest obecnie gorsza niż dwa lata temu, gdyż wówczas wiadomo już było o letniej przebudowie kadry i o odejściu tzw. „x-menów” przez co kibice mogli mieć nadzieję na lepszą przyszłość. Teraz żadnej rewolucji nie będzie, Lech gra o nic, przed nim 7 meczów bez większych emocji, a potem długie lato, które przez Euro potrwa ponad 2 miesiące. Na dodatek jedynym pomysłem zarządu na poprawę sytuacji, wlania w serca kibiców więcej optymizmu i nadziei jest zwolnienie Dariusza Żurawia i zatrudnienie w jego miejsce byle kogo. Byle tylko kibice znów w coś uwierzyli.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

28 komentarzy

 1. 07 pisze:

  #wypie…..

 2. Pszczolka pisze:

  cała prawda o tych skurwysynach. Jak była trwoga to do Kibica, a później mają wyjebane na nas. Ja osobiście mam ich w dupie i żadnej złotówki ode mnie nie ujrzą. Dopóki te dwa dupki będą w Kolejorzu, nic my kibole z tego mieć nie będziemy. Tam się tylko liczą „świnie w patyku na sprzedaż”.

 3. Katolik pisze:

  Ja już dawno dałem sobie spokój z aktywnym kibicowaniem, tyle razy byłem robiony w konia ale dwa lata temu powiedziałem basta! Byłem wiernym kibicem od 1991 r ale na dziś więcej emocji tych pozytywnych daje mi warta… tam naprwde jest pasja i wiara. W lechu wszystko jest nie tak to jest bardzo dobrze prowadzona korporacja koncząca okres rozliczeniowy zawsze z dodatnim wynikiem i niestety zawsze pewną klęską sportową i wizerunkową wśród kibiców. Ładnie to jest opakowane troche sie zadzieje a później to samo…. i tak od lat!!! Ewentualny pojedynczy sukces sportowy potwierdza tylko regułę. Choć nawet i on odrazu wykorzystywany jest jako alibi bo premie bo za słaba kadra na puchary etc… Budowy treści sportowej tutaj nie ma kompletnie bo taka budowa to swoiste perpetum mobile mozna tak w kółko.. bo jeżeli kluczowe role w drużynie odgrywaja zawodnicy ktorzy zaraz odejdą a na ich miejsce przychodzą transfery na ostatni gwizdek piłkarzy którzy byli niby obserwowani ale graja piach to jak tu mówić o rozwoju??? ( sykora za jozwiaka to tylko skromny przyklad) tak że kibicu Lecha drogi jestes skazany na oglądanie wiecznej budowy wymiane kluczowych ogniw i obnizanie wartosc sportowej. Na co mozesz liczyc? Na ozwoj wielkiej fabryki o nazwie Akademia i na fajne zyski ze sprzedazy, na ciągle wyciągnietą rekę w stronę kibiców oraz miejsce w srodkowej czesci tabeli ale wartosci spotowej emocji i trofeów nie uświadczysz JA Piotrowi Ja sie nigdy nie poddam Rutkowskiemu juz nie ufam!! i nie zaufam żegnam Zazdroszcze legii włodaży nawet buca mioduskiego

  • Pawelinho pisze:

   Nie ma to jaki pisać nazwy klubów z małych liter czyli Warta czy Lecha, a nazwisko „Rutkowskiemu” czy imię największego pasożyta w klubie z wielkiej litery czyli jego imię „Piotrowi”. Wiem czepiam się pierdół – ot taka tam mała dygresja z mojej strony.

 4. Przemo33 pisze:

  To, co zrobili rok temu z tą akcją pomocy od kibiców to jest szczyt bezczelności. Nie dają nic kibicom, ale wyciągają rękę po pieniądze. Nie powinni dostać żadnej złotówki od nas kibiców moim skromnym zdaniem. Nie zasługują na nic.

 5. Kosi pisze:

  Oni jeszcze nie oddali pieniędzy za karnety na ten sezon. Nie ma przy tym zadnej informacji kiedy beda zwroty.

 6. Muro pisze:

  Chwila, to byli jeszcze jacyś naiwni i płacili wronieckim? Serio? Byli tacy, co pomagali bogatemu klubowi, który ma kibiców w dupie?
  Ja od lat im nie płacę, nie dostali ode mnie żadnej złotówki od ostatniego mistrzostwa. Nie płacę za bilety, nie wspieram klubu, nie kupuję giętej na stadionie, nie kupuję koszulek i innych produktów od LP.
  Ale – demokracja, każdy robi ze swoimi bejmami co chce.

 7. Ostu pisze:

  Ja się nawet przez chwilę nie zastanawiałem czy dać kasę czy nie – dla mnie oczywiste było, że nie – i dzień dzisiejszy pokazuje, że miałem rację…

 8. bombardier pisze:

  Chciałbym aby odezwali się Ci którym ta akcja bardzo przypadła do gustu.
  Pisząc wtedy o absolutnym moim NIE – zostałem skrytykowany.
  Fakt – nie ja decyduję o czyich decyzjach, ale wydawać ciężko zarobione
  pieniądze OBSZCZYMUROM to szczyt głupoty!

 9. DAMGOR84 pisze:

  Przecież autor tego zdjęcia powinien otrzymać nagrodę Grand Press Photo w kategorii zdjęcia ponadczasowego.
  A tak na poważnie. Czy nawet w Święta muszę oglądać te dwa ryje? :)

 10. tomasz1973 pisze:

  12,1% – Nie. Niech w końcu właściciel klubu Jacek Rutkowski i jego syn wykażą się

  Byłem w tej grupie i od pierwszych minut pojawienia się tej akcji byłem na nie! Nigdy (dopóki nie zmienią swojego podejścia) rutek nie otrzyma ode mnie żadnych pieniędzy! Od wielu lat powtarzam, że rutki nie są dobroczyńcami Lecha, a zwykłymi pasożytami, którzy mają swój cel, a nie jest nim na pewno tytuł mistrza kraju, a ostatni rok tylko to potwierdza. Rutki chcą rękoma (marką) Lecha realizować sprzedaż gówniarzy „utuczonych w fermie” zwanej Akademią. Pieniądze, które powinny być inwestowane w Lecha, są pakowane w kabze rutka (znacząca część) i w Akademię (one mają się wrócić w postaci kolejnych transferów) ochłapy trafiają do I zespołu, na dodatek są marnotrawione poprzez psędo dyrektora i nieudolnego prezesa. Lechrutków to już nie Lech Poznań. Wronki z całą swą mentalnością i celem są górą…niestety.

 11. leftt pisze:

  Prawdopodobnie za chwilę zostanie to uznane za kolejny przykład genialnego zarządzania klubem. Wiadomo przez kogo.

 12. Pawelinho pisze:

  Widać korpo bezczelność Lecha, a właściwie Rutków, którzy byli są i będą największym pasożytem=rakiem, który zżera klub od środka. Myślę, że większość ludzi nie da się już nabrać na tego typu „akcje” tych skompromitowanych wiecznych przegrywów.

 13. Jakub80 pisze:

  Jeszcze kilka kolejek z takimi wynikami i realnie pierwszy zespół włączy się o grę o utrzymanie. Nie ma co, filozofia gry z góry do dołu zachowana.
  Brawo Rutek , Rząsa i Żuraw!

  PS. Kiedyś była mowa o sondowaniu Fornalika (który zorientował się co tu jest za bajzel i przedłużył kontrakt) oraz Brosza. Założę się ze nikt kto ma odrobinę szacunku wobec siebie nie przyjdzie do Lecha, po prostu nie pozwolą sobie na bezmyślne wykonywanie poleceń Piotrka i powtarzania głodnych kawałków podanych z góry.

 14. Didavi pisze:

  Też dałem się nabrać. Wstydu nie mieli, nie mają i mieć już nie będą. Honoru za grosz.

 15. inowroclawianin pisze:

  Jak żule zebrali o kasę od kibiców i podatników, a teraz wieszają tabliczki z gwiazdkami na drzwiach. I od razu mówię, że nie jestem za popisem. Z kibiców dojne krowy zrobili, idiotów. Ja nie dałem się wpuścić w maliny i nie dałem im ani złotówki. Nie żałuję. J…c Rutka! #MajsterNaStulecie!

  • Pawelinho pisze:

   Bo tym dla nich kibice mają być mają płacić i nie krytykować, a jak już krytykują o przepraszam hejtują biedny zarząd bo mają się cieszyć, że są itp korpo bzdury jakimi ci partacze w obecnie karmią nas od 11 lat…bo z tymi pajacami nie ma co liczyć na MP na stulecie klubu. Niestety.

   #piotrrutkowskiout

 16. bas pisze:

  Niestety też dałem się nabrać i dałem im stówkę,mogłem przykazać tą kasę na biedne pieski a dałem wypasionym kundlom.RUTKI WYPIERDALAJCIE Z LECHA.

  • tolep pisze:

   dałeś? znaczy co, zrobileś darowiznę, czy też może skorzystaleś z oferty kupienia biletów awansem, o dwukrotnie większej wartości?

  • bas pisze:

   Tak dałem bo nie mam zamiaru skorzystać z tej oferty.Na chwilę obecną całkowicie obojętny stał mi się ten klub z tym zakłamanym właścicielem.Ile razy można dać się oszukiwać.Ten rutkowski twór bo inaczej tego nie można nazwać mi zwisa.Dopóki nie zmieni się właściciel moja noga tam nie postanie .Co roku kupowałem ciuchy koszulki, bluzy,czapki.Teraz szkoda moich pieniędzy i czasu.

 17. tolep pisze:

  „klub w perfidnyu sposób wyciiągnął ręce” hehehehe, jasne

  Co dla Ciebie oznacza wsparcie Lecha i uczestnictwo w akcji #wGóręSerca? Każdą wpłaconą teraz przez Ciebie kwotę (minimum 20 złotych) zdublujemy! Pieniądze te będziesz mógł wykorzystać wraz z rozpoczęciem nowego sezonu na bilety lub karnety.

  Dla mnie brzmi to jak uczciwa oferta. Powiedzialbym że nawet korzystna.

 18. kibol z IV pisze:

  #MajsterNaStulecie

  MAJSTER albo DYMISJA !!!
  Majster na stulecie to nie prośba , marzenie , życzenie. To ŻĄDANIE !!!
  Albo Majster albo W Y P I E R D A L A Ć !!!
  Każdy z Nas ma dosyć kłamstw tego zarządu ! Każdy z Nas ma dosyć ich obietnic i krasomówstwa . Każdy z Nas ma dość byle jakości , amatorstwa , olewactwa.
  MAMY KURWA DOŚĆ…panowie z zarządu !!!

  MAJSTER albo DYMISJA !!!

  #MajsterNaStulecie

  • inowroclawianin pisze:

   Co sezon należy żądać MP

   • tolep pisze:

    I to stanowczo, bezkompromisowo. Żeby nie było niedomówień. Grożąc jak najsurowszymi konsekwencjami.

   • Pawel68 pisze:

    @ Tolep k…żal mi ciebie!Nie możesz sobie znależć lepszej roboty?Ty sobie nie zdajesz sprawy ,że pracujesz z ludźmi chorymi?

 19. Ekstralijczyk pisze:

  Chamy i szuje.

 20. JACOL041957 pisze:

  1 drużyna-dno, 2 zespół-jeszcze gorzej, juniorzy-jak wyżej. Po sprzedaży Puchacza i Kamińskiego (za nieduże pieniążki)- co zostaje??? Niektórym się marzy „majster na stulecie”. Szwed z Portugalczykiem i Słowakiem (o ile tu zostaną)- tego nie uciągną!