Znów mniej minut wypożyczonych

W rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie dziewięciu piłkarzy z każdej formacji. Jeden zawodnik występuje w Ekstraklasie, jeden w II-lidze, dwóch za granicą, pozostałych pięciu graczy czasowo przebywa na wypożyczeniach w I-ligowych klubach.Podczas rundy wiosennej sezonu 2020/2021 średnio co 2 tygodnie monitorujemy postępy i dokonania wypożyczonych lechitów. Po dzisiejszym raporcie następny planowany jest po 20 kwietnia.

Mateusz Skrzypczak (Puszcza Niepołomice/Stomil Olsztyn)

Mateusz Skrzypczak w tej rundzie regularnie gra w Stomilu, zaczyna spotkania od 1 minuty, ale jest ściągany z boiska w trakcie zawodów. Wiosną obejrzał już 4 kartki w tym 3 żółte. Po batach od Sandecji aż 0:5 olsztyński klub zwolnił trenera.

Puszcza jesienią
Minuty: 655 (103 w PP)
Mecze: 15 (2 w PP)
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 3
Stomil wiosną
Minuty: 302
Mecze: 5
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 3
Czerwona kartka: 1

Juliusz Letniowski (Arka Gdynia)

Juliusz Letniowski tej wiosny zagrał tylko raz przez 37 minut i znów odnowiła mu się kontuzja. Ten rok dla 22-latka jest na razie słaby, sama Arka nie zachwyca, zajmuje dopiero 6. miejsce, do lokaty dającej bezpośredni awans do Ekstraklasy traci aż 9 punktów. „Arkowcy” muszą bronić pozycji barażowej.

Minuty: 1392 (108 w PP)
Mecze: 19 (2 w PP)
Gole: 11 (2 w PP)
Asysty: 3
Kartki: 6 (1 czerwona)

Łukasz Norkowski (GKS Tychy)

21-letni środkowy pomocnik wiosną w miarę regularnie otrzymuje szanse gry, jednak jego liczba minut w całym sezonie nie robi szału. Łukasz Norkowski nie jest ważną postacią czwartego obecnie w I-lidze GKS-u Tychy.

Minuty: 715
Mecze: 14
Gole: 0
Asysty: 1
Kartki: 1

* – piłkarz z opcją wykupu przez obecny klub

Miłosz Mleczko (Widzew Łódź)

Miłosz Mleczko jesienią był podstawowym golkiperem Widzewa. Zimą doznał kontuzji, nie wiadomo kiedy wróci do zdrowia. Łodzianie w I-lidze spisują się całkiem nieźle, są na 7. pozycji i włączyli się do gry o awans do Ekstraklasy przez baraże.

Minuty: 1260 (90 w PP)
Mecze: 14 (1 w PP)
Puszczone gole: 12
Czyste konta: 5
Kartki: 1

* – piłkarz z opcją wykupu przez obecny klub

Jakub Niewiadomski (GKS Jastrzębie)

Wypożyczenie Jakuba Niewiadomskiego do Jastrzębia to na razie nieporozumienie. 19-latek zanotował tej wiosny jedynie 13 minut w 2 meczach. Przypomnijmy, że lewy lub środkowy obrońca został wypożyczony do GKS-u aż na 1,5 roku.

wiosna
Minuty: 13
Mecze: 2
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Bartosz Mrozek (GKS Katowice)

Bartosz Mrozek cały czas jest numerem 1 w bramce GKS-u Katowice, w miniony weekend zaliczył pierwsze czyste konto wiosną i 5 w sezonie. GKS jest na dobre drodze do awansu.

Minuty: 2070
Mecze: 23
Puszczone gole: 24
Czyste konta: 5
Asysty: 1
Kartki: 1

Joao Amaral (Pacos de Ferreira)

Joao Amaral gra dość regularnie, w ten weekend po 2 meczach nieobecności powrócił na boisko notując 30 minut w przegranym spotkaniu. Pacos de Ferreira wciąż zajmuje bardzo wysokie 5. miejsce. Gdyby klub Amarala utrzymał je wtedy Portugalczyk, który nie chce wracać do Polski zagrałby latem w europejskich pucharach.

Minuty: 911
Mecze: 23 (3 w Pucharze)
Gole: 1
Asysty: 3 (1 w Pucharze)
Kartki: 1

Djordje Crnomarković (Zagłębie Lubin)

Serb po pauzie w 3 meczach ligowych wrócił do regularnej gry notując 3 kolejne spotkania z rzędu. Zagłębie z Crnomarkoviciem na murawie przegrało 2 mecze tracąc w nich aż 6 goli. Tym samym w ostatni weekend 28-latek już nie zagrał. To nie poprawiło gry lubinian w defensywie, którzy w Gdańsku polegli 1:3.

wiosna
Minuty: 403
Mecze: 5 (1 w PP)
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 1

Karlo Muhar (Kayserispor)

Karlo Muhar cały czas gra w Turcji regularnie notując dotąd 725 minut w 10 meczach. Chorwat w przedostatniej kolejce nie wystąpił, w ostatni weekend zaliczył 45 minut. Jego Kayserispor ma serię 4 kolejnych spotkań bez wygranej. Jest szesnasty, ma raptem 1 oczko przewagi nad strefą spadkową.

wiosna
Minuty: 725
Mecze: 10
Gole: 1
Asysty: 1
Kartki: 3

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

 1. Grossadmiral pisze:

  Paradoks ekstraklasy pozbyć się Czarnego i Muhara pozyskać lepszych zawodników w ich miejsce gdzie to widać a grać zespołowo jeszcze gorzej. Muhar się wypromuje to jeszcze stwierdzi że Lech to dla niego za niskie progi i nie będzie chciał wrócić do słabego klubu a nie że to my uważamy że się nie nadaje :D

  • Sp pisze:

   Dodam to, że Murawski który do nas przychodzi szoruje dno w Turcji, a Muhar 17 miejsce zajmuje

 2. 100h2o pisze:

  Niewiadomski gościu promowany, niby grał w u-19 PZPNu. W meczach rezerw Lecha przezd wypożyczeniem albo grał słabo, albo siadywał całe mecze na ławce. A przecież wtedy trenerem rezerw był „promotor młodzieży z Akademii” Ulatowski.Tak na oko zrobi „karierę” podobną do Smajdora czyli pętanie się w rezerwach albo „transfer” do klubu np ze Środy. No chyba że NAGLE pokaże swój „nieprzeciętny talent” Ale teraz trzeba założyć bardzo różowe okulary by widzieć w nim przyzwoitego lewego/prawego obrońcę.