Wyniki tymczasowych

Przez opieszałość zarządu z zatrudnieniem nowego trenera, w niedzielę z ławki rezerwowych Lecha Poznań poprowadzi jeden z asystentów Dariusza Żurawia. Janusz Góra posiada licencję UEFA Pro, dlatego formalnie w protokole będzie pojutrze tymczasowym szkoleniowcem Kolejorza.W XXI wieku drużynę Lecha Poznań tymczasowo prowadziło sześciu różnych szkoleniowców. Jeden z nich czynił to aż trzy razy, bowiem pierwszy trener swego czasu lubił się awanturować, walczyć z sędziami co wiązało się z karami nakładanymi na niego przez Komisję Ligi. Jak w tym wieku szło tymczasowym trenerom Kolejorza, którzy często nawet więcej niż raz prowadzili pierwszy zespół? O tym więcej poniżej.

Bogusław Baniak po wprowadzeniu Lecha Poznań do Ekstraklasy w 2002 roku dość szybko został zwolniony. We wrześniu stracił posadę, szukanie nowego trenera trochę trwało, przez 2 miesiące niebiesko-białych tymczasowo szkolił były obrońca Czesław Jakołcewicz. Poprowadził Kolejorza w 8 spotkaniach, wygrał jedynie 2 razy odpadając m.in. z Pucharu Polski w domowej rywalizacji z Ceramiką Opoczno. Lech pod wodzą tymczasowego Jakołcewicza zwyciężył dopiero w jego 6 spotkaniu.

W listopadzie 2010 roku Lech Poznań w 3 kolejnych ligowych spotkaniach grał u siebie, zdobył 7 punktów, z ławki drużynę tymczasowo prowadził Ryszard Kuźma będący asystentem Jacka Zielińskiego. Brał on udział w przedmeczowej oraz pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu z Polonią Warszawa 2:2 i z Lechią Gdańsk 2:0.

Ryszard Kuźma
null

Na początku sierpnia 2014 roku Lech Poznań odpadł ze Stjarnanem Gardabaer. Po tym meczu było już pewne odejście Mariusza Rumaka, który przestał pełnił funkcję po spotkaniu z Lechią w Gdańsku w którym Kolejorz przegrywając 0:1 wygrał 2:1. Lech zaczął szukać trenera, nawet podpisał kontrakt z Maciejem Skorżą, który oficjalnie mógł przejąć drużynę 1 września. Wcześniej w 3 spotkaniach tymczasowo poznaniaków poprowadził pracujący wtedy w akademii Krzysztof Chrobak. Kolejorz zaliczył wówczas 3 remisy z Pogonią Szczecin oraz z Cracovią Kraków u siebie 1:1, a także z Ruchem w Chorzowie 0:0(Marcin Kamiński w końcówce zmarnował rzut karny).Krzysztof Chrobak
null

Niecałe trzy lata później już za kadencji Nenada Bjelicy drużynę Lecha Poznań musiał prowadzić Rene Poms, który tymczasowo był trenerem np. w Gdyni, gdy Lech wygrał z Arką 4:1. Austriak zaliczył w 2017 roku zwycięskiego hat-tricka, bowiem kiedy był wpisany w protokole jako trener Kolejorza ten ograł jeszcze Legię Warszawa oraz Cracovię Kraków przy Bułgarskiej bez straty gola.

Rene Poms
null

W maju 2018 doszło do zwolnienia Nenada Bjelicy, który odszedł po domowej porażce z Jagiellonią 0:2 w 35. kolejce. Na trybunach był wtedy Jacek Rutkowski, kiedy dowiedział się o odejściu Chorwata po sezonie do Dinama Zagrzeb z miejsca nakazał go zwolnić. Drużynę tymczasowo przejął tercet Tomasz Rząsa, Jarosław Araszkiewicz i Rafał Ulatowski, który formalnie był trenerem dzięki licencji UEFA Pro. Ulatowski poprowadził Lecha w Krakowie w meczu z Wisłą, kiedy poznaniacy w swoim stylu zremisowali 1:1 oraz parę dni później, gdy w słynnym majowym dniu działo się przy Bułgarskiej to co się działo. Wynik meczu z Legią został zweryfikowany jako walkower 0:3.

Rafał Ulatowski
null

Kolejny tymczasowy trener objął Lecha Poznań w listopadzie 2018 roku. Po zwolnieniu Ivana Djurdjevicia drużynę na kilkanaście dni przejął ówczesny trener rezerw Dariusz Żuraw. Poprowadził on Lecha w meczu z Jagiellonią w Białymstoku 2:2 oraz z Wisłą Płock u siebie 2:1. Jeszcze niedawno było to ostatnie spotkanie w którym poznaniacy przegrywając 0:1 umieli zwyciężyć 2:1.

Dariusz Żuraw
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <