Po 26 i przed 27 kolejką II-ligi

W dniach 8-11 kwietnia na łącznie 9 stadionach odbyła się 26. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2020/2021. W ten weekend doszło do kilku ciekawych rozstrzygnięć. II-liga nie zwalnia, już jutro zostaną rozegrane kolejne spotkania.

W 26. kolejce sensacją było zwycięstwo walczącego o uniknięcie degradacji Znicza Pruszków nad GKS-em Katowice, który po porażce 0:1 stracił fotel lidera. Po 3 porażkach z rzędu bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo odniósł Lech II Poznań, który przegrywając w Grudziądzu 0:1 ostatecznie wygrał z Olimpią 3:1 po hat-tricku Filipa Szymczaka.

W weekend KKS uratował 1 oczko z Motorem po golu w 90 minucie. Znów zadziwił Śląsk II Wrocław, który po kolejnym zwycięstwie nadal jest na pozycji barażowej czy Błękitni w konfrontacji z Sokołem. Ekipa ze Stargardu przegrywając do 66 minuty 0:1 wygrała 3:1. W ten weekend straty potrafiła jeszcze odrobić Garbarnia.

Mnóstwo emocji było w Częstochowie, gdzie Skra uległa Stali 3:4. Dla częstochowian 3 gole strzelił Dawid Wolny, natomiast dla rzeszowian 4 bramki zdobył Wojciech Reiman. Lech II Poznań jest obecnie szesnasty, znajduje się nad strefą spadkową, ale nie ma żadnej przewagi nad znajdującym się pod kreską Hutnikiem Kraków.

27. kolejka II-ligi 2020/2021 odbędzie się już w środę, 14 kwietnia. Bardzo ciekawie zapowiadają się bezpośrednie mecze drużyn walczących o utrzymanie. Lech II Poznań o 13:00 zagra u siebie ze Zniczem Pruszków, zaś Hutnik spotka się z Błękitnymi..

Ciężkie zadanie czeka Olimpię Grudziądz, która jedzie na teren lidera do Polkowic. Interesująco może być w pojedynku trzeciej Chojniczanki ze Śląskiem II Wrocław. 14 kwietnia pauzuje Pogoń Siedlce, mecz GKS-u z ostatnią Olimpią Elbląg został odwołany z powodu zakażeń koronawirusem w zespole z Katowic.