Dogrywka: Lech – Lechia 3:0

Mecz z Lechią Gdańsk był przeciętnym widowiskiem w którym wolno grający Lech Poznań w nowym systemie 4-3-3 okazał się niezwykle skuteczny. Z 4 celnych strzałów zdobył 3 gole i 3 punkty, które zakończyły wiele złych pass. Rywal znad morza nie zawiesił zbyt wysoko poprzeczki Kolejorzowi, który w starym dobrym stylu Skorży wypunktował przeciwnika.

Najgorszy okres w meczu: 1-15 min.
Uwagi: 3 gole z 4 celnych strzałów, tylko 43% wygranych pojedynków przez Lecha, 21 fauli Lecha (Lechowy rekord sezonu), 100% celnych podań 4 z 5 zmienników, przełamanie wielu pass (5 kolejnych meczów bez wygranej, 4 kolejne spotkania u siebie bez zwycięstwa)

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com: Kvekveskiri
Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com: Szymczak
Ocena pracy trenera (1-6): 4
Ocena pracy sędziego (1-6): 4
Poziom meczu (1-6): 3

1-4-3-3 przechodzące na 1-3-4-3

Van der Hart – Satka, Salamon, Rogne, Puchacz (82.Kravets) – Kvekveskiri, Tiba (82.Karlstrom), Ramirez (72.Marchwiński) – Skóraś, Ishak (72.Szymczak), Kamiński (66.Sykora).

1-4-2-3-1

Kuciak – Fila, Maloca, Kopacz, Pietrzak (62.Udovicić) – Kałuziński (62.Żukowski), Biegański (76.Koperski) – Zwoliński, Gajos, Ceesay (46.Conrado) – Paixao (80.Vikri).

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

65 minuta – Szybka dwójkowa akcja Kamińskiego z Ramirezem zakończyła się bramką na 3:0. Wszystko zaczęło się jeszcze na naszej połowie bliżej lewej strony. Tam Kamiński przerzucił piłkę nad obrońcą, piłkę klatką zgrał Ramirez odgrywając znów do Kamińskiego, „Kamyk” wymienił podanie z Hiszpanem po czym ruszył w indywidualny rajd lewą stroną. 19-latek w tej sytuacji wykorzystał swoją przebojowość, dynamikę, za akcją poszedł też Ramirez do którego Kamiński znów mógł podać. Przemyślane zagranie po ziemi było celne, za Hiszpanem nie wrócił żaden z lechistów, jego mocny strzał po rykoszecie znalazł drogę do siatki. Była to jedna z najszybszych, najbardziej efektownych akcji Lecha w tym sezonie w której udział wzięło tylko 2 piłkarzy i którzy zaczęli akcję bramkową jeszcze na naszej połowie. I wszystko byłoby fajnie gdyby nie uraz mięśniowy, którego doznał „Kamyk” po kilkudziesięciu metrach sprintu.