Warto wiedzieć: Podbeskidzie – Lech (23.04.2021)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Warto wiedzieć: Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lech Poznań (23.04.2021):

O polepszenie bilansu – Lech spotkał się dotąd z Podbeskidziem 15 razy na 2 frontach. Na razie ma korzystny bilans – 8-4-3, gole: 23:15.

Różne wspomnienia z Bielska – Lech ostatni mecz w Bielsku wygrał. W sierpniu 2016 roku ograł Podbeskidzie w Pucharze Polski 3:0. Wcześniej w lutym w lidze już przegrał aż 1:4.

Dwa kolejne mecze z ostatnimi drużynami – Lech w 2 kolejnych meczach spotka się z beniaminkami zajmującymi 2 ostatnie ostatnie miejsca, które dotąd zgromadziły po 21 punktów. Ewentualnymi wygranymi Kolejorz zapewne spuściłby którąś z drużyn do I-ligi.

6 mecz w ciągu 3 dni – Kolejorz rozegra dziś 3 mecz w ciągu raptem 6 dni. W składzie Lecha dojdzie wieczorem do zmian, ustawienie 4-3-3 znowu ma być zmodyfikowane.

Trzy porażki, najwięcej straconych goli – Podbeskidzie przegrało ostatnie 3 spotkania. Straciło dotąd najwięcej goli w lidze – 56 bramek w 26 spotkaniach.

Janicki kontra Lech – Wieczorem przeciwko Lechowi będzie mógł wystąpić były stoper Kolejorza, Rafał Janicki. 29-latek przybył do Podbeskidzia zimą, tej wiosny zdobył aż 3 gole.

Pojedynek snajperów – O godzinie 20:30 czeka nas bezpośredni pojedynek czołowych snajperów ligi. Kamil Biliński oraz Mikael Ishak strzelili dotąd po 11 ligowych goli.

Średnie bilanse – Maciej Skorża ma średni bilans z Podbeskidziem, Robert Kasperczyk ma przeciętny bilans z Lechem. Skorża 2 razy grał w Bielsku i 2 razy wygrał.

Skorża vs Podbeskidzie
2-1-2, 5:4
Kasperczyk vs Lech
0-2-2, 3:5

Wygrać na wyjeździe – Lech w ostatnich 2 wyjazdowych spotkaniach przegrał i stracił aż 5 goli. Kolejorz na wyjazdowe zwycięstwo czeka od 7 marca.

Mało kilometrów – Podbeskidzie pokonuje podczas meczów średnio 113,32 km na mecz (8 wynik), Lech jest dwunasty – średnio 112,45 km.

Dużo sprintów – Oba zespoły są w czołówce jeśli chodzi o sprinty. Lech wykonuje średnio 105 sprintów (3. miejsce), Podbeskidzie 101 sprintów na mecz (5. lokata). Drugi w klasyfikacji indywidualnej jest prawy obrońca rywala Filip Modelski (17 sprintów na mecz).

Największe emocje po 81 minucie – Statystycznie najwięcej emocji czeka nas między 41 a 50 minutą oraz po 81 minucie. W lidze w tjn czasie poznaniacy strzelili odpowiednio 7 i 6 goli. Przy okazji stracili po 81 minucie gry aż 8 bramek i 9 cennych punktów.

Na dwóch kanałach – Piątkowy mecz zostanie pokazanie na żywo na C+ Sport i na C+ 4K. Po kilku spotkaniach z rzędu tym razem Kolejorza nie pokaże TVP.

Jakubik rozjemcą – Arbitrem dzisiejszych zawodów w Bielsku-Białej będzie Krzysztof Jakubik. Sędzia z Siedlec prowadził w tym sezonie nasze spotkanie z Cracovią 1:1.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w piątek po 20:30 będzie Lech. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 2.00, na remis 3.60 a na triumf rywala 3.85.