Po 29 i przed 30 kolejką II-ligi

W dniach 23-25 kwietnia na łącznie 9 stadionach odbyła się 29. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2020/2021. Wszyscy ligowcy muszą już o niej zapomnieć, bowiem w środę, 28 kwietnia zostanie rozegrana 30 seria spotkań.

Bardzo ciekawie było w Siedlcach, gdzie Pogoń prowadząc do 82 minuty 2:0 ostatecznie zremisowała ze Zniczem 2:2. Wiele bramek padło w Rzeszowie, mecz Stali z KKS-em zakończył się remisem 3:3, wysokie zwycięstwo nad rezerwami Śląska odniósł za to rewelacyjny Sokół triumfując aż 4:1.

Charakter w ten weekend pokazali dwaj liderzy wracający do rywalizacji po przerwie związanej z koronawirusem. Ekipy GKS-u oraz Górnika przegrywając u siebie 0:1 ostatecznie zwyciężyły 2:1. W derbach Krakowa lepszy był Hutnik, cenne zwycięstwo na wyjeździe odniósł jeszcze Motor.

Znowu nie wygrały rezerwy Lecha II Poznań, które w kolejnym arcyważnym starciu za tzw. „6 punktów” zaledwie zremisowały z Błękitnymi Stargard 1:1 przez co mogą już witać się z III-ligą.

Następna 30. kolejka II-ligi 2020/2021 odbędzie się już w środę, 28 kwietnia. Do zmagań po pauzie powróci ostatnia Olimpia Grudziądz, pauzować będzie Bytovia. Interesująco zapowiada się bój Wigier ze Stalą. Ciekawie może być jeszcze w takich spotkaniach jak np. KKS – Sokół czy Śląsk II – Hutnik.

Niezwykle ważny pojedynek czeka Znicza, który podejmie ostatnią Olimpię Grudziądz. Inna Olimpia ze strefy spadkowej, ta z Elbląga zagra na swoim boisku z Pogonią Siedlce, trudne wyzwanie czeka Błękitnych, którzy zmierzą się z liderującym Górnikiem.