Lechowa młodzież – tydzień 22

W ten weekend rywalizowały wszystkie cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Tradycyjnie zawiodły rezerwy oraz juniorzy starsi, którzy zostali wręcz ośmieszeni przez outsidera. Dużo lepiej poszło zespołom U-17 oraz U-15.Lech II Poznań nie wygrał w II-lidze już 3 kolejnego meczu za tzw. „6 punktów”. Tym razem przedostatni Kolejorz zremisował u siebie z Błękitnymi Stargard 1:1, którzy są na 16 ostatnim bezpiecznym miejscu w tabeli. Rezerwy tracą do Błękitnych 2 oczka, ale do końca rozgrywek będą już grać tylko z dużo wyżej notowanymi zespołami w tym z kandydatami do awansu, dlatego ich utrzymanie graniczy z cudem.

II-liga nie zatrzymuje się, już w środę o 15:00 zawodnicy Artura Węski zmierzą się na wyjeździe z piątą Skrą Częstochowa, później w niedzielę do Wronek przyjedzie dziesiąta Garbarnia Kraków (start spotkania o 13:00).

Prawdziwy antypopis w CLJ dają cały czas podopieczni Huberta Wędzonki. W środę oraz w sobotę przegrali odpowiednio 5 i 6 mecz z rzędu. Lech Poznań do lat 18 jest jedenasty, ma 2 oczka przewagi nad strefą spadkową, ale też 1 spotkanie rozegrane więcej od będących za nim zespołów.

Wspomniani juniorzy starsi w weekend dokonali niemożliwego. Przegrali u siebie 0:1 z ostatnim Hutnikiem Kraków, który dotąd w 20 meczach zdobył 7 punktów notując bilans 2-1-17, gole: 18:66 w tym wyjazdowy 0-1-9, bramki: 8:35. Graczom Wędzonki nie sprzyja terminarz, w piątek Lech Poznań U-18 spotka się na wyjeździe z Legią Warszawa.

Wstydu klubowi nie przynoszą przynajmniej juniorzy młodsi oraz trampkarze starsi z grupy B CLJ U-17 i U-15. Ci pierwsi ograli FASE Szczecin 4:1, natomiast druga ekipa rozbiła Lechię Gdańsk 6:1. Zarówno piłkarze Bartosza Bochińskiego jak i duetu Marcin Kardela & Jędrzej Łągiewka liderują w swoich grupach.

W tym tygodniu juniorzy młodsi zagrają z Błękitnymi Wronki i z Wartą Poznań (plan poniżej). Trampkarze starsi 2 maja będą rywalizować z Wartą Poznań. Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel oraz terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Błękitni Stargard 1:1
CLJ U-18: Wisła Kraków – Lech Poznań 2:1
CLJ U-18: Lech Poznań – Hutnik Kraków 0:1
CLJ U-17: Lech Poznań – FASE Szczecin 4:1
CLJ U-15: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 1:6

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Skra Częstochowa – Lech II Poznań (środa, 28 kwietnia, godz. 15:00)
II-liga: Lech II Poznań – Garbarnia Kraków (niedziela, 2 maja, godz. 13:00)
CLJ U-18: Legia Warszawa – Lech Poznań (piątek, 30 kwietnia, godz. 15:15)
CLJ U-17: Lech Poznań – Błękitni Wronki (wtorek, 27 kwietnia, godz. 11:00)
CLJ U-17: Warta Poznań – Lech Poznań (niedziela, 2 maja, godz. 12:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – Warta Poznań (niedziela, 2 maja, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

  1. Sp pisze:

    Wstyd Wstyd i jeszcze raz Wstyd czyli I zespół, rezerwy i juniorzy starsi. W tym klubie nic nie funkcjonuje. Powtórzę to po raz kolejny po co budują ten skills.lab

  2. Mateusz92 pisze:

    Ciężka praca Piotrka nie poszła na marne, jak widać. To wszystko, czego obecnie jesteśmy świadkami, to konsekwencja tumiwisizmu, jakośtobędzizmu reprezentowanego przez Rutkowskiego i jego podwładnych. Aktualnie zbierają owoce swojego zarządzania. To było do przewidzenia, że tak będzie. Mówił o tym m.in Marek Śledź, który został zwolniony, gdyż miał odwagę mówić wprost o problemach Akademii, a w szerszej perspektywie, także całego klubu. Niestety, Rutkowski uważa się za nieomylnego, wszechwiedzącego. Wszyscy są źli tylko on jest dobry. Aktualna sytuacja to pokłosie zwalniania profesjonalistów i zatrudniania ludzi takich jak on sam. Dzisiejszego Lecha tworzą osoby niechciane w innych klubach oraz znajomi znajomych. Zaryzykuję stwierdzenie, że w klubie jest obecnie jeden profesjonalista. Nie wiadomo jak poradzi sobie z otaczającym go burdelem. Taki model prowadzenia klubu nie ma racji bytu, to musi pierdyknąć. No chyba, że pojawią się jakieś poważne zmiany, które jednak wiązałyby się z całkowitą zmianą priorytetów czy filozofii klubu.